دور هشتم گفتگوهای قطر بدون نتیجه پایان یافت
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۳    ۱۳۹۸/۵/۱۷ کد خبر: 159718 منبع: پرینت

روزنامه پاکستانی «دیلی تایمز» چاپ پاکستان از پایان نشست دور هشتم گفتگوهای قطر خبر داده اعلام کرد که این گفتگو ها بدون نتیجه مشخصی پایان یافته است.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، در میانه گفتگوهای صلح با طالبان در قطر، این گفتگوها را ترک کرد و به هندوستان رفت.

«دیلی تایمز» چاپ پاکستان در این باره گزارش داد که دور هشتم گفت‌وگوها بدون رسیدن به هیچگونه توافقی پایان یافته است و در صورت نهایی نشدن توافق بین دو طرف ممکن است گفتگوهای بین‌الافغانی در ناوری نیز به تعویق بیفتد.

گفته می شود که تشدید تنش ها میان هند و پاکستان در مساله کشمیر، خلیلزاد به هند کشانیده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
خلیلزاد
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   صفرمحمد مظفری
فربه سازی طالبان
نمی دانم علت هاچیست، ولی طالبان بیش از آن بزرگ شده اند که در واقعیت عینی حضور دارند و در خیالات شان خواهان پیاده نمودن ایده های میان تهی شان به واقعیت هستند. هرچه باشد علیه طالبان ایستادگی مردمی نیاز است، و دادخواهی عدالت خواهانه برای قربانیان این گروه ضرورت اساسی.
اکنون دیگر جای شک و تردید باقی نمانده است، که شعارهای آزادی، حقوق بشر، حقوق زن، حقوق طفل و آزادی های مدنی را، که غرب به ویژه دولت آمریکا سر می داد و می دهد قصه ای افسانه و داستان فانتزی بیش نیست. مردم باید به جوش و جنبش بیایند، و علیه طالبانی شدن وضعیت واکنش های عینی و عملی نشان بدهند تا دوباره در سیاه چال تنگ و تاریک و بویناک طالبانی سقوط نکنند.
دولت افغانستان، همیشه پاکستان را حامی طالبان و عامل جنگ های این گروه درافغانستان می داند ولی حقیقت این است که دولت های کابل نیز در بزرگ کردن طالبان نقش کمرنگ تر از هیچ دولت و سازمان دیگر ندارد.

>>>   پاکستان شش اجنسی قبایل آزاد را با فرمان از بین برد و در داخل خاک افغانستان دیواری از سیم خاردار کشید.
آب از آب تکان نخورد.
و دیورند خواهان حتی یک راه پیمایی هم نکردند.
و حالا هندوستان از پاکستان آموخت و آنچه کرد که حریفش کرده بود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است