پاکستان انتقام کشمیر را از شهروندان افغانستان نگیرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۷    ۱۳۹۸/۵/۱۹ کد خبر: 159747 منبع: پرینت

رهبر حزب عوامی ملی پاکستان از اسلام‌آباد خواست تا انتقام مساله کشمیر را از مردم افغانستان نگیرد.
به گزارش افغانستان تایمز، افراسیاب ختک رهبر حزب عوامی ملی پاکستان و عضو سنای این کشور، از دولت پاکستان خواست تا در پیوند با تنش‌های اخیر کشمیر با هند محتاط باشد و انتقام آن را از مردم افغانستان نگیرد.

این سیاستمدار برجسته پشتون گفت: پاکستان باید افغانستانی‌ها را مانند برادران و خواهران خود ببیند، نه دشمنانی که انتقام کشمیر را از آن‌ها بگیرد.
وی افزود، که سیاستمداران افغانستان از همکاری با امریکا در روند صلح افغانستان خواستار بهره‌برداری سیاسی و اقتصادی هستند و این موضوع را درک نمی‌کنند که جنگ در منطقه در نهایت به پاکستان نیز آسیب خواهد رساند.
ختک ادامه داد: امریکا امروز در منطقه حضور دارد اما فردا نخواهد بود اما افغانستان برای همیشه همسایه پاکستان باقی خواهد ماند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این شهباز شریف رهبر جریان اپوزیسیون پارلمان پاکستان گفته بود: این چگونه انصاف است که افغانستانی‌ها از صلح لذت برده و آن را جشن می‌گیرند اما خونریزی در کشمیر ادامه دارد؟
به گفته شهباز شریف برقراری صلح در افغانستان برای پاکستان حایز اهمیت است اما نه تا زمانی که خونریزی‌ها در کشمیر ادامه داشته باشند و زنان و کودکان کشته شوند.
وی تاکید کرد: این امکان ندارد که کشمیر در آتش بسوزد، زنان، کودکان کشته شوند و ما تعهد تامین صلح در افغانستان را بدهیم؛ این کار شدنی نیست و اینگونه نخواهد شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کشمیر
افغانستان
پاکستان
هند
نظرات بینندگان:

>>>   هندوستان از پاکستان آموخت.
پاکستان قانون فتا را که به اساس آن شش اجنسی که قبایل آزاد باد میشد به وجود آمده بود از بین برد و تمام ساحه حائل آنطرف دورند را به پاکستان ملحق کرد و در خاک افغانستان دیواری از سیم خدا دار بنا کرد و خط دورند را که ملت قدرت داد.
و هندوستان از این عمل آموخت و کار کشمیر را یکسره کرد.

>>>   متاسفانه واکنش مقامات افغانستان واکنش التماسی بود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است