نخست وزیر ایتالیا استعفا داد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۸    ۱۳۹۸/۵/۳۰ کد خبر: 159857 منبع: پرینت

به دنبال افزایش میان احزاب ائتلاف حاکم ایتالیا نخست وزیر این کشور روز سه شنبه استعفا داد.
به گزارش یورو نیوز، «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا با حضور در مجلس سنای این کشور کناره گیری خود را اعلام کرد.

کونته گفت: «من در اینجا به این تجربه دولتی پایان می‌دهم زیرا میل دارم از این دوره نتیجه‌گیری مناسبی داشته باشم. نزد رئیس جمهوری خواهم رفت تا استعفای خود را به او تقدیم کنم.

کونته در سخنرانی خود با انتقاد شدید از بی‌مسئولیتی معاون خود «ماتئو سالوینی»، او را آغازگر بحران در دولت و عامل سقوط آن خواند و گفت: سالوینی نشان داده است که تنها به فکر منافع شخصی خود و حزب متبوعش است. تصمیم‌های او خطرات زیادی را برای کشور به همراه دارد.

سالوینی معاون نخست وزیر ایتالیا در اوایل ماه جاری گفت: من به نخست وزیر کشور اطلاع داده بود که انتخابات فوری لازم است، زیرا مجلس دیگر برای حمایت از دولت اکثریت ندارد.

این استعفا به معنی اعلام رسمی جدایی میان دو حزب حاضر در ائتلاف حاکم یعنی لیگا به رهبری «ماتئو سالوینی» و «جنبش ۵ ستاره» به رهبری «لوئیجی دی‌مایو» است. جدایی این دو حزب پس از ۱۴ ماه زمامداری مشترک کشور به معنی شکست مهم‌ترین ائتلاف سیاسی کشور و سقوط دولت بود. ماتئو سالوینی علاوه بر رهبری حزب متبوع خود، وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا بود.

اختلاف میان دو حزب حاضر در ائتلاف حاکم ایتالیا بر سر لوایح گوناگون که به بی‌اعتمادی و ناامنی برای سرمایه‌گذاری در این کشور انجامیده، تاکنون ۵ میلیارد یورو خسارت برای دولت به بار آورده است.

ایتالیا که سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپاست، هم اکنون با مشکل بدهی‌های سنگین خارجی روبرو است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایتالیا
استعفا
نظرات بینندگان:

>>>   اکثریت مردم خارج وطنپرست نیستند به کوچکترین بهانه استعفا میکنند چون نمی خواهند خدمت کنند اما برعکس درکشورهای اسلامی ومخصوصا درافغانستان تا گردنش را نزنند یا بزوربولدیزر اورا از چوکی بندارند از خدمت دست بردار نیست وبه خدمت ادامه میدهد، بهمین دلیل است که ما اینقدر پیشرفت وترقی کرده ایمف !!!
گیلگمش


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است