برخورد وحشیانه پولیس کرواسیا با مهاجر افغان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۸    ۱۳۹۸/۶/۱۰ کد خبر: 159990 منبع: پرینت

پولیس مرزی کرواسیا به‌طور وحشیانه یک مهاجر 16 ساله افغان را با شوک الکترونیکی مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار داد.
به گزارش اسپوتنیک، کمیساریای پناهندگان و مهاجرت تحت دولت صربستان می‌گوید که پولیس مرزی کرواسیا به‌طور وحشیانه یک مهاجر 16 ساله از افغانستان را با شوک اکترونیکی مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار داد.

به گفته کمیساریا، این جوان افغان زمانی که از یگ گروپ ده نفری مهاجرین که تلاش برای عبور از مرز صربستان را داشته جدا می‌شود، ابتدا بعد از این توسط پولیس مرزی کرواسیا دستگیر می‌شود ابتدا در محل محل (مرز) مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بعد در یک اتاق قفل شده، توسط چهار پولیس مرزی کرواسیا نیز به گونه وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

ایوانه آنیج چورکو، رئیس تیم بازگشت و همکاری بین‌المللی می‌گوید: پولیس تلفون و پول این جوان افغان گرفته و بعد در یک اتاق وی را قفل کرده و مورد ضرب و شتم قرار داده است. وی اضافه کرد که پولیس این مهاجر را مجبور ساخته تا برهنه شود. و بعد وی را در یک گودال آب قرار داده جای که از طریق شوک اکترونیکی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است بلاخره بی‌هوش شده است.

به گفته مقامات ضربستانی، این جوان افغان در نتیجه ضرب و شتم پولیس کرواسیا، دچار شکستگی قبرغه، خونریزی داخلی، هماتوم روی سر و همچنان مقدار زیادی خون را از دست داده است.

خانم چورکو گفت که پس از ضرب و شتم این جوان به صربستان دوباره رد مرز می‌شود، سپس این جوان 16 ساله توسط قطار به بلگراد می‌رسد در آنجا کمک های طبی دریافت می‌کند، وضعیت صحی وی در شرایط جدی قرار داشت. در حال حاضر وی در یک مرکز پذیرش مهاجرین در منطقه حومه شهر بورکا در پایتخت صربستان تحت تداوی قرار دارد.

مهاجران و مدافعان حقوق بشر به‌طور فزاینده‌ای از وقایع اخراج اجباری مهاجران هنگام تلاش برای عبور از مرز کرواسیا خبر می‌دهند. در اوایل ماه اگست، پولیس کرواسیا به‌طور رسمی ضرب و شتم 18 مهاجر که توسط پولیس بوسنی و هرزگوینا در منطقه مرزی این کشور به حالت مجروج پیدا شد را رد کرد.

به‌طور رسمی در سال 2016 مسیر بالکان غربی به روی مهاجران بسته شد، اما به جای مسیر یونان، مقدونیه، صربستان، کرواسیا، آنها از طریق البانیا، مونته نگرو و بوسنی و هرزگوینا به کشورهای اتحادیه اروپا می‌روند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرواسیا
جوان مهاجر
نظرات بینندگان:

>>>   افغان ها در سراسر جهان با دیگران درجنگ دلیلش اینست که غیرت دارند!!!

>>>   افغان ها در سراسر جهان با دیگران درجنگ دلیلش اینست که غیرت دارند!!!
هاها واقعا وقتی این را خوانده می کنم بی اختیار می خندم برادر جان
یک عمر با همه کشورها جنگیدم که چه؟ چه دستاوردی داشته ایم بجز اینکه مردمان جهان را باخود دشمن ساختیم همی ایران را در نظر بگیرید تا چندسال پیش با هم برادر وار برعلیه شوروی اشغالگر بودیم ومیهمان این مردمان هم نژاد ومیرفت تا برای همیشه اگر سوئ تفاهمی هم هست بر طرف شود ودو ملت مانند یک ملت واحده برای ساختن افغانستان پس از جنگ کوشش کنندکاربه جایی رسید که همی ایران بعد از خروج دشمنان برای به روز کردن زیر ساخت های کشورمان از دل وجان مایه گذاشتند وکارشناسان خود را روانه کردند ودر یک مورد که خودم شاهد بودم به واسطه کارم که فیلمبرداری بود وسالها در ایران شرکت سینمایی داشتم شاهد بودم که چگونه ایرانی ها با سخاوت بخشی از تجهیزات فرستنده های رادیویی وتلویزیونی را به رایگان به ما بخشیدند وحتی کارشناسانی برای آموزش روانه کردند اما ما چه کردیم؟ رفتیم به سوی طالب پاکستانی و غرب وآمریکا و از ایران قهر کردیم وهمه پلها را پشت سر خراب کردیم وبه این هم بسنده نکردیم وتمام معاده های بین المللی که بر سر حق آبه داشتیم زیر پا گذاشتیم وآب را بر روی برادران هم دین وهم نژاد خود بستیم وگفتیم اگر آب می خواهید برایمان پیسه روانه کنید غافل از اینکه بیش از 4میلیون وبیشتر از مردم افغان در ایران هستند که از این کار ما وبستن آب متضرر می شوند ودیری نخواهد پایید که زمانی همین آبهای سطحی وزیرزمینی هم تمام شود و باز ما بمانیم وشرمندگی وباز هم دربدری وبی خانمانی
عاصف


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است