طالبان و غنی هردو مخلوق امریکا، اما...
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۳    ۱۳۹۸/۶/۱۲ کد خبر: 160034 منبع: پرینت

مشکل اشرف غنی احمدزی با طالبان در چیست؟
او پیش از آغاز مذاکرات رسمی امریکایی ها با طالبان قطعا مذاکره به مقصد مصالحه با طالبان را بیان میکرد و بخاطر مطرح شدن آنها در بازی قدرت در تقابل با نیروهای ضد طالبانی عملا مناطق مهم و استراتژیک را به آنها بگونه خود مختار سپرده از پراکندگی نجات داد و شبانه مهمات رسانی کرد، زندانیان خطرناک شان را گویندگان یک زبان گفته رهای شان کرد، شب و روزی که غزنی در آتش طالبان می سوخت انان را به آیس کریم خوردن در شهر ها دعوت نمود، عملیات محاربوی برضد آنان را شدت نبخشیده بلکه با تفاوتی در برابر جنایات طالبان روحیه قوای مسلح را تضعیف کرد، افراد مسلح و حاضر در صحنه جنگ طالبان را فرزندان آزرده خاطر خوانده و بفرمایش انان فیگور های ضدطالبانی مانند دوستم را از خود راند، دیگران را با ترور، انتحار و انفجار طالبان از میان برداشته بکام مرگ سپرد تا قدرت را یکدست نموده طالبان را به رهبری خود وارد حاکمیت بسازد.

اما؛ طالبان نیز به عنوان مخلوق امریکا دست به دامان امریکا گردیده خواهان قدرت شدند، همینکه امریکا باب مذاکره را با مخلوق خویش باز کرده مخلوق دیگر آن غنی احمدزی خود را از چشم امریکا افتاده دیده مخالفت نمود تا بده و بستان امریکایی و طالبانی را بهم زده خود را چهره ضد طالبانی معرفی نماید.
اما؛ آنانی که در این بازی موش و گربه آگاهانه از اشرف غنی احمدزی حمایت می نمایند قابل درک است که ملاحظات قبیله ای و تباری دارند که 98 در صد آنان را خلقی ها و پرچمی های پشتون تشکیل میدهند، ولی تعداد دیگری به بهانه دفاع از غنی احمدزی خیال می کنند که او بخاطر حفظ ارزش های چندساله در برابر طالبان می ایستد و مشکل دارد که سخت در اشتباه بوده، فریب خورده اند یا اینکه تطمیع شده اند.

در حالیکه برای غنی احمدزی فاشیست و تمامیت خواه برتری جوی منافع قبیله پشتون در موجودیت خودش در اولویت قرار داشته و تقدم بر منافع ملی کشور می باشد.
از اینرو تمام چانه زنی ها و مخالفت های او در مورد مذاکرات به اصطلاح صلح امریکا با طالب به خاطر حفط موقیعت آینده خود او میباشد که در صورت تضمین بقایش توسط امریکا در حکومت موقت در جا موافقت عام و تام اعلام کرده هیچگونه ملاحظاتی هم در کار نخواهد بود.

حفیظ راوند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت هم پشتون طالب هم پشتون پس برای چی می جنگند باهم ؟؟

>>>   افراد پله بین چاپلو.س سست عنصر چگونه زود رنگ تبدیل میکنند ، تنها تاجک ها نیستند که عاضق پول وچوکی بوده وبرای رسیدن به این کار هر روز جبه تبدیل میکنند ،او غان هم اصل وبدل دارد پاروک وردک سال ها درچوکی های بالای حکومتی کار کرد واز افراد مورد قبول ونزدیک امریکائی ها بود ، اما حالا کهشرایط دگرگون شده ببینید پاروک وردک به رنگ دیگرذ در آمده وچی می گوید:
گذارش نامه :
فاروق وردک او درمحضر جمعی از نخبه گان ولایت وردک در دوبی، ادعا کرد که شیرولی وردک عضو سابق مجلس نماینده گان ( برادرفاروق وردک) به وسیله قطعه خاص صفر یک وابسته به اشرف غنی کشته شده است.
دکتروردک گفته است که قطعه 01 به هدف نابودی مخالفان سیاسی اشرف غنی تشکیل شده است و از زمانی که برادرم را کشتند، من نمی توانم صدایم را بلند کنم.
وردک افاده داده است که نقش شخصیت های وردک در حکومت صفر شده و اگر چه وی با کریم خرم و رحمت الله نبیل زیاد هم نظر نیست؛ اما قوم خود را تشویق می کند که همه به رحمت الله نبیل رأی بدهند تا حداقل یک جبهه سیاسی با محوریت یک وردکی علیه این دیوانه بی دین( اشرف غنی) تشکیل شود و او را مهار کند وگرنه او مثل گوساله سامری یک تعداد از جوان های پشتون را فریب داده و ریشه بزرگان این کشور را قطع میکند.
حالا این مفسد نمی خواهد با این موضوع خودرا مظلوم جلوه دهد ملیون ها افغانی از وزارت معارف اختلاس کرد مکاتب خیالیفر اوانی اعمار نمود، کتاب های را چاپ کرد که صد ها غلطی املائی دارند

>>>   ریس جمهور ما یک شخصیت بی جوره است، طالب ،داعش، لندغرها، حزب اسلامی، ایران و پاکستان همه علیه او توطیه میکنند ولی این مرد ریش سفید با تمام متانت پوز همه دشمنان و بد بینان را بخاک مالیده و سربلند بخاطر منافع ملی قدم میبردارد. اکثریت قاطع مردم از ریس جمهور غنی حمایت میکنند و به حمایت دزدان سرگردنه و لندغرها و دزدان مثل فاروق وردک و غیره اصلآ نیاز نیست.
افغان

>>>   فاروق وردك هم مثل خود اشرف غني يك دزد است . او از مكتب هاي خيالي ميدزديد اشرف غني از قراردادي ها و از پول كرديت از جيب مردم ميدزدد. هردوي سان دزد با پشتاره اند . مثل كرزي واري وقت اخر حكومت شان كه شد و ديگر مجال دزدي نداشتند باز رفته طالب ميشوند .

>>>   توکه می گویی ریس جمهور ما یک شخصیت بی جوره است
نکند با طنز کارت جور است لالاجان
به خدا ..... تر از اشرف غنی در همه کل دنیا نداریم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است