حمله انتحاری در ساحه شش درک کابل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۲    ۱۳۹۸/۶/۱۴ کد خبر: 160058 منبع: پرینت

ساعتی قبل صدای انفجار در ساحه شش درک کابل شنیده شد که گفته می شود ناشی از یک حمله انتحاری با موتر بمب بوده است.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله می گوید انفجار در نزدیکی یک پاسگاه امنیتی در جاده شش درک در عقب مطابع آزادی رخ داده است. مواد انفجاری در یک موتر نوع تونس جاسازی شده بود.

دوازده موتر در ساحه تخریب شده است و قربانیان سرنشینان همین وسایط بوده اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   .....و نفرت به حامد کرزی ، اشرف غنی و زلمی خلیل زاداین طالبان
نکتای پوش و حامیان هژمونیستی آنها .
م.اکبر قاری

>>>   Humayun Salimi
حمله کابل را گروه های تروریستی داعش یا طالبان به عهده می‌گیرند.
حکومت افغانستان محکوم می‌کند.
آمریکا و متحدان اش از تعهد دوامدار خبر می‌دهند.
این تنها ما‌ مردم بیچاره هستیم که کشته شده ایم و می شویم.

>>>   انفجار نیرومند شهر کابل را تکان داد.
مسئولین بیمارستان وزیر محمد اکبرخان گفته‌اند که تاکنون 5 کشته و ۳۰ زخمی از انفجار امروز به این بیمارستان منتقل شده‌اند.
وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز یک انفجار در ساحه جاده عمومی مکروریان اول، در نزدیکی چهار راه عبدالحق در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.
گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییترش نوشته که این انفجار در نزدیکی نظام قراول ریاست چهل استخبارات در کابل رخ داده و هدف آن کاروان حامل نیروهای خارجی بوده است.

>>>   خالده رشید
جزئیات حمله تروریستی امروز:
حوالی ساعت 10:10 قبل از ظهر امروز یک موتر نوع تونس در مربوطات حوزه نهم امنیتی پولیس شهر کابل در ساحه سرک عمومی مکروریان اول نزدیک چهاراهی عبدالحق منفجر گردیده.
در نتیجه این حمله تروریستی به تعداد 10 تن از افراد ملکی شهید و 42 تن دیگر زخمی شدند.
همچنان در این رویداد تروریستی به تعداد 12 موتر افراد ملکی نیز تخریب گردیده است.

>>>   غنی می گوید من کوشش می کنم برای ۵ سال دیگر هم در قدرت باشم تا ۱۵۰ هزار نفر دیگر را هم بکشتن بدهم

>>>   Aziz Arianfar
بزرگترین مسوولان فاجعه کنونی در کشور حامد کرزی و اشرف غنی احمدزی اند و باید هر دو از گردونه سیاسی حذف و به زباله دانی تاریخ افکنده شوند.
دوستان شاهد اند که من سال های سال شب و روز داد زدم و به این دو مشر نابه کار، ستمگر ، کله شق و یک دنده راهنمایی ها کردم، پیشنهادها دادم، هشدار ها نوشتم.
اما این دو چنان سرمست از باده قدرت و مغرور و سرکش و سوار پیل مست بودند که گویی هرگز گوش شنوا ندارند.
هیچ گامی در راستای نجات کشور برنداشتند و حاضر نشدند از سر مرکب جهل و خودکامگی و انحصارگرایی لگام گسیخته فرود آیند. برعکس، پیوسته ناز بر فلک و امر بر ستاره می کردند.
امروز اگر کشور با فاجعه روبه رو است، ا‌گر فرصت های طلایی بر باد رفته اند، اگر فاقد نظام و سیستم و دولت و ملت هستیم؛ همه این بدبختی ها و سیه روزی ها از دست این دو تبهکار بزهکار و سیهکار است.
این دو به خاطر اغراض و مقاصد آزمندانه، خودخواهانه، برتری جویانه و تمامیت خواهانه خود چنان کشور را غرق در تعصبات، نفاق، شقاق و استخو انشکنی و برادرکشی کردند که سال های سال کشور در آتش آن خواهد سوخت.
بیگمان نام های این دو شیاد مفتن با درشت ترین الفاظ سیاه درج دفتر تاریخ خواهد شد و نفرین ابدی نسل های آینده نثار شان خواهد شد.

>>>   و دوازده خارجي نيز از بين رفته است
كابلي

>>>   این همه گناه از آمریکا است گاهی بین امریکا و طالبان می گوید توافقنامه و گاهی چیزی دیگر می گوید فقط مردم ما را بازی می دهد

>>>   این همه گناه از آمریکا است گاهی بین امریکا و طالبان می گوید توافقنامه و گاهی چیزی دیگر می گوید فقط مردم ما را بازی می دهد علم ریاضی وفلسفه ریاضی برای تان می گویم تا زمانیکه غنی یهودی در قدرت باشد انسان کشی در وطن گم نمی شود اگر واقعا در غم ملت باشید همه بسیج شود علیه این یهودی

>>>   .....به هرچه طالب و ملا و مولوی و چلی و عالم دین و ملا هیبت شیطان باد.
یک بخش این افراد جنایت میکند و بخش دیگر سکوت میکند و با این سکوت حمایت میکند.

>>>   بیش از 280 کشته وزخمی در این طالبان. وحشی و ناموس باخته لشکر قومی اقلیت قبیله متجاوز وزورگو حمله است

>>>   همین شخص که خود را ذبیح الله مجاهد میگوید و یک پاکستانی افسر ای اس ای است در دروغگویی های بیشرمانه و فریب مردم دست شیطان را بسته است و در تمام جنایات طالبان جاسوسان ونوکران پاکستان توجه های غلط و نادرست را میکند در حالیکه طالبان جاسوس به کمک سفارت پاکستان موتر تونس را پر از بم را در سرک میکرویان اول در راه عام در حالیکه در اطراف ان موتر بم موتر های مردمان ملکی در حال رفتار بودند چون موتر پر از بم مورد شناخت قرار گرفته بود و زنده دستگیر میشد در راه عام خود را منفجر کرد و چندین تن از مردمان ملکی را به شهادت رساند و چندین تا دیگر را زخمی و مجروح کرد این بار اول ترورستان جاسوسان پاکستان بنام طالب نیست که مردم ملکی ما را با حملات ترورستی شان بشهادت میرساند وتعدادی دیگری را زخمی میکند ده بار چنین جنایت شان تکرار شده هدف جاسوسان پاکستان طالبان کشتن مردم ما است و دهشت و وحشت در کشور پاکستان دشمن دیرینه کشور و مردم ماست و دشمنی اش را بنوع از انحا انجام میدهد و از اشخاص بیغیرت وطنفروش دین فروش پولپرست مانند طالبان و دیگران شان در انجام جنایت شان در کشور استفاده میکنند لعنت به پاکستان و جاسوسان شان بنام طالبان مفسد فی الارض.

>>>   رئیس جمهور باید ریاست امنیت ناملی را کاملا لغو نماید ومنسوبین همیشه درخابش را به سرحد پاکستان درپولیس سرحدی توظیف کند تا آنجا نتولانند اختطاف دزدی سرقت ملحانه نمایند

>>>   معصوم استانکزی استعفاداد

>>>   خون ناحق مردم مظلوم افغانستان دامان طالبان ظالم و باداران شان را خواهد گرفت . صبر مردم لبريز شده است.

>>>   وقتی اشرف غنی دروغ گو چیغ میزند که انتقام میگیریم، چرا تلبان وحشی را که به اتهام قتل و کشتار در زندان ا‌ند، در محضر عام اعدام نمیکند؟ طالب‌های مزدور، بردران خون اشام اشرف غنی و حامد کرزی در مدت یک هفته صد‌ها آنسان بیگناه ما را قتل کردند، سحر اشرف غنی تنها به تقبیح کردن اکتفا میکند؟ چرا مردم گوسفندی ما خاموش ا‌ند؟ اگر بشنوند که در پاکستان فلان افغان لت و کوب شده و توهین شده باز به خیابان‌ها میریزند، اما فرزندان خود‌شان مثل گوسفند قربانی میشوند و خاموشانه نگاه میکنند.

>>>   تشـــــــکــــــــــــر از ریاست امنیت ملی که ترورستان را پیش ازینکه جنایتی انجام دهند دستگیر وپلان شاتنرا خنثی کرد ، اگر نه خدامیداند چی تعداد مردم بیگناه شهید وزخمی ومتضرر میشدند،
رئیس جمهور سرقوماندان اعلی باید همه پرسونل همیشه بیدار ریاست امنیت ملی را به رتبه سه تر جنرتال مُفته خـر سازد ،

>>>   ریاست امنیت ملی میگوید : ما از پیش خبرداشتیم !

>>>   تا به کی مردم باید قربانی بدهن بخدا قسم که خوده این سگ های کسیف در این حوادس دست دارن خدا از این جنایت کارها بپرسه بخدا شرم است این چوکی ها چشم این بیدین هارا کور کرده

>>>   خدایا چرا این رییس جمهورهای ما سر سپرده پاکستان ویا ایران و آمریکا و روس هستند؟ چرا نباید مثل کشورهای دیگر با غرور از شخص اول مملکت بگوییم چرا نمایندگان ما جیره خوارند؟ چرا مسئولین افغان به مانند همین کشور همسایه امان ایران برای مردمانشان دل نمی سوزانند. در ایران برای هر ایرانی در ماه پولی می دهند واین جدای کمک های دیگر است .هروقت بیمار شدند بی آنکه ریالی بدهند مداوا می شوند. کمتر کسی است که از خود خانه وماشین نداشته باشد وبا این همه باز هم برای مردم احترام قائلند و اگر در ظاهر هم شده مدیران دست کارگران را در ملاء عام می بوسند. من قریب به 15سال است در ایران هستم ومیبینم که همه جا امن است مردم با شجاعت حق خود را از مدیران طلب می کنند وحتی برای احقاق حق از آنها شکایت می کنند بی ترس و واهمه!
اما در کشور عزیزم افغانستان باید با ترس ولرز از کنار یک صاحب منصب رد بشویم چندسال پیش به اتفاق برادر کلانم وزن ایرانی وبچه هایش به افغانستان برگشتم آمده بودم که برای همیشه بمانم حتی هرچه وسایل که داشتم منجمله یخچال وتلویزیون وبخاری را هم فروختیم وبه افغانستان آمدیم واز همان اول سختی ها شروع شد. پولیس از ما رشوه می خواست آن هم در انظار عموم وبرای جا دادن ما چه سختی ها که نکشیدم یک هفته من وبرادرم را به زندان انداختند به جرم جاسوسی برای ایران!
خدا می داند هروقت به ان روزها وسختی های زندان فکر می کنم حالم خراب می شود.عاقبت مجبور شدیم هر چه در این سالها پس انداز کرده بودیم به آنها بدهیم یعنی از ما به زورگرفتند وگفتند اینها پول جاسوسی است که از اطلاعات ایران گرفته اید! که امیدوارم خرج دوا ودرمان کنند بخدا که برای برگشتن به ایران یک افغانی هم نداشتیم وخدایی شد یکی از اقوام به کمکمان آمد ومن و برادرم را از آن خاک نفرین شده فرار کردیم خنده دار است که دلیل جاسوس بودن ما پولهای ایرانی بود که همراه داشتیم وچند هزار دالار که با سختی در ایران با کار سخت بنایی وخشت زنی وهزار کار جانکاه به دست آورده بودیم.
بگذریم که دوباره در مرز به دست سربازان ایرانی بازجویی وزندانی شدیم اما به والله قسم که رفتار پولیس در افغانستان بسیار بدتر از برخورد ایرانی ها بود
برادران وخواهران عزیزم با اینکه هنوزعاشق کشورم هستم من دیگر به افغانستان بر نمی گردم حتی اگر در این جا به قول شما هموطنان مجبور به سگ شویی بشوم.در همان روزها که به زندان بودیم یکی از افراد پولیس به پسر نوجوان برادرم تجاوز کرده بود واین بچه از وقتی به ایران بر گشتیم دایم شبها کابوس می بیند ومارا جگر خون می کند.اگر عمری باقی بود این ماجرای سفر به کشورم را به رومان وداستان خواهم نوشت خودم که یاد ندارم اما یکی از دوستان که در اینحا ودر قم داستان می نویسد گفته برایم می نویسد تا مردم حقایق را بدانند. من به افغانستان رفته بودم که بمانم وبرای کشورم افتخار کسب کنم اما هیهات!من فوتبالیست بودم وسالها در شهر قم فوتبال سالنی بازی کرده بودم وعضو یکی از تیم ها ی مهاجرین بودم ومی خواستم برای کشورم ارزشمند باشم اما حالا با اینکه هنوز افغانستان ومردم مهربانش رامی ستایم اما از بازگشت وحشت دارم.خدا کند هر چه زودتر افغانستان دارای حکومتی قانون مدارباشد
اين خاك قشنگ است
ولي خاك وطن نيست
اين خانه چه زيباست
ولي خانه ي ما نيست
رحیم فروتن از شهر قم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است