اگر حکومت همکار طالبان نیست.....؟!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۰    ۱۳۹۸/۶/۱۶ کد خبر: 160076 منبع: پرینت

۱. اگر حکومت با طالبان به دلایل قومی همکاری ندارد، چرا فقط در یک مرحله ۱۰۰۰ نفر جنایتکار، قاتل، خون‌آشام، آدم‌کش، انتحاری، تخریب‌گر، گروگان‌گیر، اختطاف‌چی و... را که مردم و نیروهای امنیتی را سلاخی کرده و با سرهای بریده‌ی سربازان فوتبال بازی کرده‌اند، از زندان‌ها رها می‌کند؟

۲. چرا وقتی طالبان در برد هستند و مردم مظلوم کشور را در جوزجان، فاریاب، بغلان، قندوز و... می‌کشند، قتل‌عام می‌کنند، از خانه‌های‌شان آواره می‌سازند، از جانب حکومت، مزدوران بیگانه، تروریست و... خوانده می‌شوند؛ اما وقتی جنرال دوستم برای سرکوب آن‌ها اقدام می‌کند، متهم به نسل‌کشی پشتون می‌شود؟. واقعا چرا طالبان وقتی در برد هستند و مردم را می‌کشند، از نظر حکومت، تروریست و مزدور پاکستان خوانده می‌شوند و وقتی همان طالبان، در حال باخت باشند، از نظر حکومت، پشتون مظلوم خوانده شده و سرکوب آن‌ها نسل‌کشی پشتون به حساب می‌آید؟

۳. اگر حکومت همکار طالبان نیست، پس چرا دفاع جبهه مقاومت و علی‌پور از مردم در برابر تهاجم طالبان، از سوی حکومت، جنگ گروه‌های غیرمسئول شمرده می‌شود و حکومت به جای دفاع از مردم در برابر طالبان، علیه جبهه مقاومت مردمی که وظیفه‌ی حکومت را انجام می‌دهد، هر روز توطئه و دسیسه می‌کند؟.

۳. اگر حکومت همکار طالبان نیست، پس چرا وقتی در ۱۰۰ متری پوسته‌های امنیتی، طالبان، مردم و موترها را متوقف می‌کنند و مردم از پوسته‌ها می‌خواهند که چرا اقدام نمی‌کنید، آن‌ها می‌گویند ما تا زمانیکه طالبان به خود ما و پوسته‌های ما حمله نکرده‌اند، اجازه حمله بر آن‌ها را نداریم؟.

۴. اگر حکومت همکار طالبان نیست، چرا به طالبان اجازه داده است که سال‌های سال، صدها جوان هزاره‌ها را در جلریز و دشت قره‌باغ سر ببرند، گروگان بگیرند و...، آیا واقعا حکومت اگر بخواهد، نمی‌تواند امنیت یک کیلومتر سرک را در جلریز و دشت قره‌باغ بگیرد و مانع سربریدن و گروگان گرفته‌شدن مسافرین بی‌گناه شود؟

محمد نسيم جعفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   برادر من نسيم جان!
اگر حكومت همكار طالب نميبود طالب از ترس تا حالا از غار هاي پشاور سرش را بيرون نميكرد. واضح است بعد از وفات مارشال صاحب فقيد حكومت دست باز يافت و اشكارا اسيران جنگي طالب را رها دارد و كسي نيست كه پرسان كند كاكا خيريت .

>>>   خاین اول حامد کرزی بود و هم فعلآ با طالبان است . در جریان موجود اشرف
غنی با طالبان همسویی دارد. علت آن هژمونیزم قبیله است به سرور بی دانش
و امرالله هم نفرین باد که به خاطر چوکی مذلت را پدیرفته اند .
ساجده حکیم

>>>   حكومت همكار طالبان هست اينو همه ميدونن اما حكومت زيرك هم هست بجاي برقراي روابط با ايران برطبل دشمني با ايران كوبيد و طالبان را به ايران نسبت داد تا بتانه تاجيك ها را از ايران متنفر كنه و افغانستان را پشتون سازي كنه

>>>   اقای جعفری برای همه مثل افتاب روشن است که غنی و کرزی هردو ....پلید و جاسوس پاکستان . ضمنن قوم پرست و متعصب و قوم گرا و همه بدبختی که امروز داریم از دست همین دو ....کثیف است . پس نباید از اینها گله نمود چون ذات اینها خراب است ولی متعصفانه یک تعداد مثل دانش امرالله دوستم احمد ضیا هم در تقویت هم چو اشخاص نقش دارند که مقصر اصلی انها اند. پس از ماست که بر ماست .
بیانی

>>>   غنی و کرزی هردو طالب هستند.
مرتضوی هم اولین طالب هزاره است مگر منتظر و بدون سلاح چون صلاح در این است.

>>>   غنی ها کرزی ها اتمر ها زاخلیوال ها و سایر فاشیستان قبیله و سردمداران حکومت فاشیستی و تک قومی از طالبان این خودکشان بیگانه پرور منحیث وسیله فشار بر سایر اقوام استفاده مینمایند ، همین غنی فاشیست نبود که بالای تظاهرات مسالمیت آمیز جنبش روشنایی و رستاخیز مستبدانه آتش گشود و انتحاری فرستاد ، حالا هم اگر طالب حاکمیت فاسد غنی را بپذیرد ، طالب برادر ناراض است در غیر آن دشمن جمهوریت.
کوه کن

>>>   حكومت اشرف غني سراپا طالبانيزه شده و هدف شان مهيا ساختن شرايط براي حمله طالب بالاي اقوام و بزرگان غير پشتون است . خود اشرف غني شخص متعصب و قوم پرست است كه با هيچ اصل مردم سالاري و دموكراسي پايبند نبوده و تمام ذهن و انديشه و عملكردش قومي ميباشد. او باعث بد بختي كشور گرديد .

>>>   قفاق كاري يك مولوي توسط يك ملا در بين مسجد ارگ همه را شوكه كرد.

>>>   كي ميگوييد كه نيست. خود كرزي و غني سران طالب اند. غني را ميگويند سخنگوي طالب در غرب بوده. . اين دو اردو و پوليس را اجازه نميدهند طالب را بكشد. ازبك تاجك و هزاره را نسل كشي كردند . زمينه را مساعد ساخت تا طالب زير پايشان مين چسپكي بشاند. مثال عمده ان جنرال داوود ، جنرال سيد خيل ، جنرال شاه جهان ، و هزاران قوماندان مقاومت است. ده خا هزار سرباز اردو و پوليس ملي تا بحال در ساحه جنگ بدون اكمالات و پشتيباني رها شده تا شهيد شوند همه اش از اقوام غير پشتون بوده . هزاران طالب در اردو و پوليس جا سازي كردند هزاران سرباز را در خواب كشتند. اين همه خيانت غني و كرزي است. باييد رهبران ازبك تاجك هزاره خود شان دوباره بخود اردو بسازند و از خود و مردم خود دفاع كنند در غير ان كرزي غني هيبت دست را يكي كرده اند تا بساط ساير اقوام را برچينند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است