منتظر هیات جدید بازرسی به کابل باشید
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۸    ۱۳۹۸/۶/۱۶ کد خبر: 160084 منبع: پرینت

اوضاع جاری کشور بشتر از هر زمان دیگری نگران کننده و غیر قابل پشبینی و اتفاقات نظامی گاهی خارج اراده هر دو سوی خط نبرد شکل می گیرد، توافقنامه امریکا و یا به عباره ساده توافقنامه خلیلزاد مانند موتر لاری در گودال رفته است.

هرچند امضای این توافقنامه امری است بی بازگشت برای امریکا و مشروعیت بخشیدن جنگ در کشور و اما اختلافات هم در داخل و هم در خارج و کشور های منطقه و افکار جمعی غرب در برابر ان وجود دارد، عامل مهم پنهان کاری، دروغ گویی، فریب کاری، رقابت های ناسالم بر مدیریت بحران و عصبیت های قومی، بزرگ نمایی ها و پشت پا زدن به ارزش هایی است که که بارها قصر سفید، پنتاگون و بروکسل مدعی ان بودند.

با سفر اشرف غنی به امریکا روشن خواهد شد که استقلالیت نظام سیاسی که رهبران گلو پاره میکنند تا کجا است.
قرار است تیم جدیدی برای برسی اوضاع اولویت انتخابات یا مذاکرات صلح وارد کابل شود و کارکرد خلیلزاد را‌ ارزیابی و تصمیم اتخاذ کند، همزمان همه مسوولین بلند پایه طالبان از پشاور، کویته، کراچی، چمن به داخل امده اند و در ولایات مختلف امادگی می گیرند.

اوضاع پیچیده است، تاخیر در امضا و اجرای توافقات تشدید حملات را همراه خواهد داشت، آنچه مسلم است ارگ در تقابل با امریکا قرار گرفته و موجب خشم انها شده است و این امر بیشتر به طالبان کمک کرده است تا در موقعیت برتر خود را ببینند، جای یک اپوزیسیون سیاسی نظام که با طرح معقول وارد گفتگو با امریکا و طالبان شود خالی است و کسانیکه مدعی رهبری اند بدنبال امتیاز و معامله با تکت های انتخاباتی اند در حالیکه از بن بست سیاسی و عدم باور به انتخابات حرف میزنند.
خدایا به داد مردم ما برس!

جاوید کوهستانی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هیات جدید
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   صلحی که آمریکا می خواهد بیاورد در حقیقت دامن زدن به جنگ و نا امنی بیشتر است. آمریکا هرگز نمی خواهد در کشور ما صلح برقرار شود. یک عده ای مفت خور هم می خواهد از این وضعیت گل آلود ماهی صید کنند و عده ای هم جاهل و نادان به آمریکا اعتماد نموده و او را قیم خود تلقی نموده و هر چیزی که از آمریکا باشد به آن به دیده نیک می نگرند. در این وضعیا افغانستان به یک حاکم مقتدر و دلسوز نیاز دارد که هیچ رحمی نسبت به خائنین و وطنفروشان نداشته باشد.

>>>   خدا با ملت ما و مردم ماست.
نه غنی نه عبدالله
نه شرق نه غرب
نه چین نه روس نه امریکا
نه پاکستان نه ایران

هیچ کشوری از غم ما پای لپ نخوابیده و نمی خوابد

گر خدا یاری کند در کار ها
بشکفد از خار ها گلزار ها

زگلبیدین تا ملا هیبت و ملا تره و ملا بچه
همگی نوکر بیگانه است

غنی و کرزی و چوچه گک هایشان چون ستانکزی و اتمر و ملا تره و طالب و داعش
همگی شاگرد شیطان اند.

ملت ما چه پشتون چه هزاره چه تا جک چه تلنبار و چه مرد و چه زن به غنی نه میگویند و به طالب لعنت می فرستند.

>>>   اقای کوهستانی شما در موارد مختلف از دید نظامی و سیاسی شخص بادرایت و کار کشته وطندوست هستید درین کدام شک وجود ندارد اما کی بشنود و کی متوجه چنین خیانت ها باشدو کسانی که میخواهند اتحاد و اتفاق مرم را با هم وصل کند تا جلو چنین جنایات طالبان ترورست جاسوسان پاکستان را که در جمع انها افسران نظامی و سیاسی و جنگجویان خارجی بشمول ملشای پاکستانی است بگیرند از هر طرف ازجانب سود جویان و بی خبران از اوضاع متشنج کشور و پلان استخباراتی بیگانگان حمله صورت میگیرد و انرا شکننده میسازند امریکا چیزی را که در نظر گرفته و قبلا پلان کرده انرا عملی میکند که به تعویق انداختن سفر اشرف غنی به امریکا و در مورد توافق صلح امریکا با طالبان با ترامپ رایزنی کند نشان میدهد که امریکا پلان خود را تطبق کردنی است و میکند ما جز رجوع بدربار خداوند دیگر همه چیز را از دست داده ایم .

>>>   روی خلیل زاد فاشیست سیاه شد .سیاه تر بادا .
نایب خیل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است