چه تعداد افغانستانی در آلمان کمک دریافت می‌کنند؟
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۲    ۱۳۹۸/۶/۲۶ کد خبر: 160184 منبع: پرینت

چه تعداد پناهجوی افغانستانی در آلمان کمک اجتماعی دولتی دریافت می‌کنند؟
شمار متقاضیان پناهندگی که در آلمان کمک‌های مالی و پولی از دولت دریافت می‌کنند، در سال گذشته آشکارا کاهش یافته است. اکثریت این مهاجران از کشورهای آسیایی هستند که در میان آن‌ها شمار پناهجویان افغانستان بیشتر از همه است.

چنانچه اداره احصاییه آلمان فدرال در شهر ویسبادن گزارش داده است، حدود ۴۱۱ هزار نفر تا پایان سال ۲۰۱۸ براساس قانون پناهندگی کمک‌های مالی و پولی از دولت دریافت کرده اند. این رقم یک کاهش ۱۲ درصدی را در مقایسه با سال قبلی‌اش نشان می‌دهد.

به این ترتیب، تعداد گیرندگان کمک اجتماعی دولتی در سه سال متوالی پیوسته کمتر شده است. بالاترین میزان دریافت کنندگان کمک اجتماعی دولت در سال ۲۰۱۵ ثبت شده بود که به ۹۷۵ هزار تن می‌رسید.

براساس این گزارش، حدود نیمی (۵۳ درصد) از پناهجویان دریافت‌کننده این گونه کمک‌های اجتماعی دولتی از کشورهای آسیایی اند.
از میان ۲۲۰ هزار تن از پناهجویان آسیایی که در آلمان کمک مالی و پولی دریافت کرده اند، ۶۳ هزار تن از افغانستان، ۴۳ هزار نفر از عراق و ۲۳ هزار نفر از سوریه بوده اند.

همچنین ۹۶ هزار پناهجوی افریقایی کمک‌های پولی و مالی دریافت کرده اند که ۲۳ درصد مجموعی را تشکیل می‌داده اند. از کشورهای اروپایی ۸۳ هزار نفر (۲۰ درصد کل) به عنوان پناهجو از کمک‌های دولتی بهره برده اند.

براساس گزارش اداره احصائیه آلمان فدرال، تقریباً دو سوم از دریافت کنندگان کمک‌های اجتماعی (۶۴ درصد) مردان و ۲۶ در صد دیگر زنان بوده اند.

۳۱ درصد از دریافت کنندگان این کمک ها پناهجویان زیر سن بوده اند. مجموعاً ۶۸ درصد دریافت کنندگان کمک های اجتماعی میان ۱۸ و ۶۴ ساله بوده اند و حدود یک درصد آنها مسن تر بوده اند

دويچه وله


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجر
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   چرا کشورهای اروپایی به پشتونهای افغانستان قبولی میدهد همه افغانستان در دست پشتونها است مخالف هم
پشتون است و دولت هم پشتون است پشتونها هیچ نیازی به مهاجرت ندارند بلکه همه مردم را وادار به مهاجرت کرده اند اروپایی ها اگر میخواهند که کشورهایشان از شر آدمکشی و تروریستی در امان باشد
هرچی پشتون افغانستان است به افغانستان دیپورت کند
چون طائفه پشتون مثل کرم لجنزار است اگر با آب
زلال و حتی با زم زم هم شستشوی شوند دوباره به همان لجن برمییگردند پس باید کشورهای مهاجرپذیر
هوشیار باشند واقعی بینانه تصمیم بگیرند و طائفه پشتون را از روی اعمالشان در افغانستان انجام میدهند
خوبتر بشناسند و بدانند که چی قوم ظالم و خیانتکار
و آدمکشی است وبه هیچ صورت به کیس های دروغین
و ساختگی پشتونها قبولی ندهند چون قوم پشتون امکان ندارد که به مرور زمان اصلیت خود را نشان ندهد و خیانت نکند کشور خود ما که افغانستان است ببینید که از دست پشتونها به چی حال و روز رسیده یعنی به کشور بیگانه و آنهم از نظر پشتونها کافر هیچ وقت رحم نخواهد کرد...
ب ت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است