در روز انتخابات، 314 حمله صورت گرفته است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۰    ۱۳۹۸/۷/۷ کد خبر: 160334 منبع: پرینت

در روند رای دهی مردم در انتخابات در کشور ۳۱۴ حمله انجام شد.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان طی خبرنامه ای اعلام کرد که ۲ ولسوالی، ۱ بیس، ۱ حوزه و ۵ پوسته فتح و ۲۵۲ نظامی کشته و زخمی شده اند.

در ادامه خبرنامه آمده است: در روند تند عملیات الفتح، تا چاشت روز انتخابات ۳۱۴ حملات در سراسر کشور علیه انتخابات انجام شده است.
این حملات در ولایت های کابل، کنر، پکتیا، پروان، میدان وردک، غزنی، لغمان، پکتیکا، خوست، لوگر، بلخ، کاپیسا، جوزجان، بامیان، ننگرهار، بدخشان، قندوز، تخار، نورستان، هلمند، هرات، نیمروز، قندهار، فراه، بادغیس، فاریاب، سمنگان، دایکندی و زابل بر افراد امنیتی و مراکز انتخاباتی دشمن صورت گرفته است.

همچنین در جریان عملیات ها، دو ولسوالی در تخار (بهارک و خواجه غار) ، یک بیس بزرگ در بغلان، یک حوزه امنیتی در پکتیکا و ۵ پوسته در قندوز بگونه کامل فتح گردید.
در این عملیات ها، ۱۵۹ تن عسکر، پولیس و اربکی ها که مشغول نگهداری امنیت مراکز انتخاباتی بودند کشته و ۹۳ تن دیگر زخمی شده اند و ۱۳ عراده تانک های هاموی و ۱ موتر رینجر از بین برده شده و ده ها میل سلاح های سبک و سنگین و مهمات زیادی بدست آمده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   ... بر طالبان و طرفداران اش که چنین بیشرمانه اقرار میکنند که مخالف خواست مردم و بر خلاف آزادی هستند ....بر کسان که بر این وحشی ها اعتماد میکنند

>>>   مجاهد صاحب از تلفات غلامان خود تان درولسوالی دولت یار ولایت غور که ازاثر ضربات هوائی درکوی خواجه صورت گرفت چیز نگفتی به تعداد (65) تن کاسه لیسان تان ....شدن

>>>   این سخنگوی طالبان بنام ذبیح الله مجاهد یکی از نفرات ای اس ای پاکستان دشمن افغانستان است که در دروغ پردازی جوره ندارد اینکه از ۳۱۴ حملات طالبان و تعداد کشته ها و زخمی های نظامیان افغانستان میگوید حقیقت ندارد بلکه بر خلاف گفته این شخص استخبارات پاکستان بیشتر از ۳۰۰ نفر طالبان در حملات هوایی نظامیان کشور ما مردار شدند و تعداد دیگری شان زخمی و یکتعداد شان اسیر گردیده و مقدار زیادسلاح و مهمات شان بدست نیرو های دلیر مسلح کشور ما افتیده است این سخنگوی پاکستانی طالبان بخاطر که جنگجویان شان را دلداری کرده باشد و از فرار شان از صف طالبان جلوگیری کرده باشد چنین دروغ های شانرا میزنندما میگویم لنت بر دروغگوی .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است