ضعیف ترین حضور افغانستان در سازمان ملل متحد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۸    ۱۳۹۸/۷/۱۰ کد خبر: 160381 منبع: پرینت

صبغت الله احمدی سخنگوی وزارت امور خارجه در یک نشست خبری در کابل گفت با ابراز تاسف گفت که افغانستان، امسال ضعیف ترین حضورش در سازمان ملل متحد را تجربه کرده است.
به گزارش آوا، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشورمان پس از آنکه از سوی مجلس نمایندگان از سمتش سلب صلاحیت شد و روابط رئیس اجرایی و رئیس جمهورغنی به تیره‌گی گرائید، کمتر به نمایندگی از دولت افغانستان در نشست های بین المللی حضور پیدا می‌کرد.

در همین حال آقای احمدی می‌گوید که وزارت امور خارجه فهرست اشتراک کنندگان به مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به ریاست جمهوری فرستاده بود، ولی تا اکنون هیچ پاسخی به این وزارت نرسیده است.
او اضافه کرد، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در بیست و چهارم سپتامبر آغاز شده بود و هیئت افغانستان زمانی به نیویارک رسید که تقریباً تمامی هیات‌های دیگر کشورها نیویارک را ترک کرده بودند و متأسفانه افغانستان، امسال ضعیف ترین حضورش در سازمان ملل متحد را تجربه کرد.

این در حالی است که در نشست سازمان ملل متحد در نیویارک بجای اینکه وزیر خارجه کشورمان حضور پیدا کند، "حمدالله محب" مشاور امنیت ملی کشور شرکت و سخنرانی کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سازمان ملل
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   به نظر مه بیانیه همه جانبه که محب ارایه کرد خیلی عالی و همه جانبه و نیاز روز بود. و بیاد دارم حضور جناب سلجوقی را که در مجلس شعر مولانا را بخوانش گرفتهههها، تفاوت از کجا تا به کجا.

>>>   خوب، معلوم است كه يك وزير خارجهء غير مسلكي بايد همين طور غير حرف يي عمل بكند. منظور صلاح الدين جان و نويسندهء مطلب اينست كه از طرف تيم ارگ و آقاي غني، كار شكني شده است. اما من فكر ميكنم همهء نابساماني ها ناشي از ضعف و ندانم كاري هاي وزير و ساير مقامات وزارت خارجه است و تنها وزارت خارجه در اين مورد، مسوول ميباشد.
رباني بيشتر با رياست حزب جميعت دلخوش و سرگرم است و در اين اواخر بيشتر مصروف كمپين هاي تبليغاتي براي پيروزي كانديداي مورد نظر خود بوده و توجهي به جلسات ملل متحد و فرستادن نماينده افغانستان به انها نداشته است. در حقيقت، وزارت خارجه در ماه هاي پسين ، بيشتر به فكر رفع مشكلاتِ "داخله” بوده است.

>>>   این هم نمونه از دولت سازی است!

>>>   و حمدالله محب چه گفت؟
چند جفنگ بی سر و ته
غنی تا کسی بی ظرفیت تر از خودش نباشد در حکومت خود نگاهش نمی دارد.
محب شاید چند کلمه انگلیسی و یک مقدار کمپیوتر بداند ام چیزی که هیچ نمیداند سیاست و امنیت است.
شاید به حساب لوگر خوش غنی آمده باشد

>>>   اشرف غنی پس از چهل سال لادرک بودنش و خاموش بودنش در نارامی ها و مشکلات کشور ما بکبارگی از امریکا با خانم یهودی اش به کشور پرتاب شدند تا انراحاکم بر ملت ما کنند که بدون خواست مردم اینکار را کردند جانکری وزیر خارجهوقت امریکا دست انرا بالا کرد که ریس جمهور کشور تان است به همین اساس اشرف غنی روانی جنون امیز هیچ علاقه یی به اقتدار ملی کشورما و امنیت کشور ما ندارد و میداند که خس روی اب است و دوباره به امریکا جای اصلی بود و باش اش نزد دختر و بچه اش میرود هیچ نوع دلسوزی بکشور و مردم ما ندارد هر روز یکی پی دیگر ماجراخلق میکند تا جنگ و نا امنی در کشور ما باشد و اشرف غنی در قدرت باقی بماند تا وقتیکه غنی روانی عاشق چوکی و قدرت از ارگ بیرون انداخته نشود کشور ما روی ارامی و صلح و امنیت را نخواهد دید و انتخابات هم جز تقلب و جعلکاری بنفع غنی چیزی دیگری نخواهد بود و امدن صلح و امنیت در موجودیت اشرف غنی نا ممکن است .

>>>   خانه غنی فاشیست و دارودسته .....خراب گردد اوغانستان را کثیفستان ساخته است در حالی که وزیر خارجه موجود ریس شورای امنیت که حتی در وظیفه اصلی خود هم مهارت ندارد یک بچه خورد که شاید افغانی هم نباشد را در این مجمع بزرگ فرستادن کار احمقانه است . غنی کثیف ترین چهره تاریخ اوغانی است و این غلام زاده کثیف تنها بخاطر تعصب کسی دیگر را نفرستاد شما شاهد هستید این خبیث جایی که سفر میکند سرپرست در ریاست جمهوری معرفی نمیکند چون معاونین اش همه غیر اوغان هستند. خداوند اوغانستان را از چنگال اوغان برهاند.

>>>   غنی یهودی به عویض وزیر خارجه نفر داعیشی خود را یعنی مشاور امنیت ملی محب را روان می کند

>>>   تحریر فوق علت مخالفت اشرف و ربانی است اما محب حرف های لازمی و خوب داشت اجراات وزارت در مجموع ضعیف است

>>>   رئیس جمهور امریکا چند روز قبل گفت: «ما سرنوشت افغانستان را به دست کسانی سپردیم که تا چند وقت پیش در کشور ما یا مصروف سلمانی ، یا غذا فروشی و یا هم کباب فروشی بودند» این سخن ترامپ به این معناست که کسانی را که ما بالای گرده‌های مردم افغانستان سوار کردیم نه تنها که درایت و کفایت نداشتند بلکه امریکا و دنیا و مردم افغانستان را نیز با پر رویی و چشم سفیدی فریفتند.

>>>   پشتونها اوغان در ادامه سلسله ی جفا ها و خیانت های شان در حق این خاک طی دو صد سال گذشته مرتکب خیانت بزرگ ملی شده اند اینها از خراسان اوغانستان ساختند و از اوغانستان سرزمین جهل، فقر، عقب مانده گی، ترور و وحشت ساختند اما هنوز هم قانع نیستند.
کدام مملکتی را در جهان دیده اید که شمار جمعیت ساکن آن معلوم نباشد، اتباع آن شناسنامه نداشته باشند و سرحدات آن نامعلوم باشد؟

>>>   یایید که حساب کنیم:
۱- عبدالرحمن خان با برنامه قتل عام هزاره ها و به بردگی کشیدن هزاران تن دیگر شان و شیدن زمین و جایداد شان به مردمان پشتون و غلجایی.
۲- امان الله خان با برنامه اسکان ناقلین پشتون در مناطق تاجیکان و بومیان در شمال کشور
۳- هاشم خان با گسترش و تداوم آگاهانه حاکمیت قومی در شمال- از کتابسوزی گرفته تا تغییر نام محلات از فارسی و ازبیکی به پشتو هزاران ظلم دیگر توسط گل محمد خان مومند.
۴- چور و غارت شمالی توسط نادرخان و غصب و تصاحب هزاران جریب زمین و باغ مردم شمالی و دادن آن به اقوام پشتون.‌
۵- حاکمیت چندین ساله طالبان پشتون در کشور و بازهم زمین سوزی و کوچ اجباری مردم شمالی که تمام این حرکت ها از جانب اکثریت نخبگان فعال سیاسی پشتون از اشرف غنی تا خلیلزاد و از گلب‌الدین تا ظاهر شاه تایید و پشتبانی شده و آن را تامین حاکمیت مجدد پشتون از «سقوی» دوم قلمداد کردند.
۶- حاکمیت غنی و کرزی و تیم بیروت (احدی،‌ کرزی،‌ خلیلزاد و غنی) نمونه بارز تداوم فاشیزم قومیست. من نمنه هایی از چگونگی زندگی مردم تاجیک در حاکیمت فاشیزم کنونی را در تمامی ولایت کشور بیان کرده ام که با تاسف غزنی از یادم رفته بود. در تمامی این برنامه ها نابودی تاجیکان و غصب و اشغال زمین و جایداد آنها توسط پشتونها به رهبری و مطابق فاشیزم ارگ صورت منظور است.
منظور مردم عامه پشتون نیست. درست همان گونه که همه جرمنها را نمیشود به خاطر اعمال هیتلر ملامت کرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است