پدرام: در کنار ما می مانید یا در کنار آمریکا؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۱    ۱۳۹۸/۷/۱۱ کد خبر: 160396 منبع: پرینت

مرا انتقاد می کنند که چرا خارجی ستیزی می کنم و منظور شان هم از کل خارجی و جهان آمریکا است.
تعجب و پرسش من این است از فاشیست ها و طالب ها خوش تان نمی آید، اما از مدافعان شان خوش تان می آید،آن ها را ستایش و تقدیس می کنید.

چند روز بعد، اطلاعاتی که من دارم (که امیدوارم این اطلاعات من غلط از آب دربیاید) تیم غنی را با چیزی حدود ۵۴ درصد یا بیشتر از آن پیروز انتخابات اعلام می کنند بر اساس این اطلاعات دور دوم وجود نخواهد داشت. اگر دور دومی هم باشد باز هم همان آش است و همان کاسه.نیز تحریک طالبان را به نحوی از آنها در جایگاه مناسب قدرت برخواهند گرداند و هر دو پروژه را دستگاه مربوط ترامپ رهبری می‌کند. یعنی دولت آمریکا.
آن روز چه خواهید گفت در کنار ما می مانید یا در کنار آمریکا؟

به هر حال! من یک نفر هستم قرار نیست به خاطر انتقادات من آمریکا علیه تاجیکان لشکرکشی کند. آمریکا به خاطر خشم از من دل هزار هزار عاشق خود را نمی رنجاند.

از دوستانی که در غرب و آمریکا زندگی می کنند، می خواهم تا مثل خلیلزاد مثل اشرف غنی مثل اتمر مثل محب مثل اکلیل حکیمی لابی گری کنند، فعالیت کنند، قوم خود را معرفی نمایند و باز قدرت را به کمک آمریکا تصاحب کنند و یکجا با آمریکا فاشیست ها را بکوبند و...
چشم بخیل کور! من از آن ثروت و قدرت سهمی نخواهم خواست، آن گاه من به همان دهکده ی کوچک خود به "مایمی" (درواز) می روم و پیروزی های شما را ستایش می‌کنم و می‌نشینم و تاریخ اشتاباهاتم را می‌نویسم تا پند و اندرزی باشد برای آزادی خواهان و مخالفان و منتقدین آمریکا!

اگر به خاطر نقد های تلخ و گستاخی هایم در برابر "ینگه ی دنیا" پیروزی همتبارانم به تاخیر افتاده باشد خاضعانه می طلبم پیکرم را بر دروازه ی تاریخ بیاویزید، تا درسی شود برای همه ی عاصیان و عدالت خواهان آینده!

لطیف پدرام


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پدرام
نظرات بینندگان:

>>>   غنی ناکام تاریخ است
غنی وامانده راه است
غنی هم کاسه ابلیس
غنی افتیده در چاه است

به هرکه با غنی باشد
مسلمان میکند نفرین و
شیطان
چونکه ابلیس است
مباهات میکند
زانرو که در ارگ خدا دادش
کلیسا کرده است بر پا
و بی بی گل
کشیش اول است و
در کنارش چند هزار شیطان

مردم تصمیم خود را گرفته اند
اگر این بار تقلب پیروز شد ما کشور خود را خواهیم داست و آنها کشور خودشان را
گپ یکی و خلاص

>>>   بهترین راه تجزیه است
بگذارید غنی سری اوغان های خودحکومت کند

>>>   محمد رضا شجریان می گوید :
من از مولانا خوشم می اید به این دلیل که گردن کُلفتی میکند بردگی نمیکند،
ر

>>>   رفتار غنی رفتار شیطانی است
عین نظر عبدارحمان خانی است
غنی دیر به هیچ وجه برای مردم مابا تقلبات گسترده اش در انتخابات قابل قبول نبوده ونیست ما دیگر چنین شخص عوام فریب دروغگو دشمن مردم فارسی زبانان و ترکمن و ازبک را با رای های تقلبی اش مورد قبول ما نیست ولو بخون جان ما هم تمام گردد.

>>>   جناب پدرام ! تا وقتي كه خراسان خواهي ات را به آريانا خواهي تبديل نكني كسي با تو نيست حتي در بدخشان هم راي و جاي نداري. مردم فعلا هوشيار شده اند ميدانند كه تو در كدام راه روان استي.

>>>   من از شهامت، شجاعت و دانستنی های شما خیلی متشکر و ابراز امتنان مینمایم .
بعدآ نظر بنده اینست که یگانه راه حل این کشور یا تجزیه یا فدرالیزم است چون افغانستان یک کشور کثیر الملیت است و هرگز به این سیستم افغانستان جور نمی شود و اگر آمیانه بگویم همیش رئیس جمهور با معاون اول یعنی یک قوم تمامآ صلاحیت ها را سلب کرده و دو قوم دیگر را کنار میزند اما بعدآ که دیده میشود معاون اول هم در پهلوی دو قوم کنار زده شده بی صلاحیت میگردد یعنی در مجموع صلاحیت همیش نزد رئیس جمهور است رئیس جمهور که تمامیت خواه، فاشیست، دکتاتور و قلدر .
بنآ افغانستان در سیستم فعلی نه تنها که جور نمی شود بلکه خراب تر شده میرود، لذا بهترین راه حل تجزیه و فدرالیزم است .
امید از هرات

>>>   پدرام جان راستش این است که پهلوی شما وپهلوی امریکا هردویش یکی است چه خانم محترم تانازانجا ها امده اند وبا شما ازدواج سیاسی نموده اند وبدون انهم الکفر ملة واحده هدف همه ای شما مقابله با اسلام ومسلمین است ما درین تشکیلات وکاندید ها کدام روسی ویا چینای را ندیدیم همه اش به شمول حکمتیارامریکای وانگلیسی اند
گل نبی عیدی زاده

>>>   ّپدرام از خویشاوندی فرهنگی تاجیکان شوروی با تاجیکان افغانستان استفاده می کند و تاجیکهای باقیمانده را هم زیر .... روس می اندازد تا فرهنگ اصیل روس را جایگزین فرهنگ ناب تاجیکهای افغان شود؟
نخیر شما بروید ونامت را ّدراموف لطیفویچ بگزارید! و با رقص های بالت اشنا شوید!
ای بی غیرت! ّدرت خو هیچوقت از ازادی تاجیکان از روس را اظهار نکرد؟ چرا؟
از زمان سامانی هیچ سور بر تان معلوم نشد! چرا؟ ایا اشعار عنصری ازادی را بدست خواهد اورد؟
بیغم باش


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است