تحلیل های سیاسی سر به پایان و لنگ در هوا!
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۳۲    ۱۳۹۸/۷/۱۴ کد خبر: 160422 منبع: پرینت

واقعیت این است که با تحلیل های غلط و فریب مردم و ضعیت کشور از این هم بدتر خواهد شد، سران حکومت کنونی به مردم صادق نیستند عملکرد شان در راه تحقق منافع بیگانگان و بخصوص پاکستانی ها بوده و هیچ نوع دلبستگی ودل سوزی نسبت به این کشور ندارند. به جز چند تا چیغ و دروغ، چیغ و دروغ!

گفتند و نوشتند که:
پاکستان در انزوای سیاسی جهانی قرار داده شده است.

گفتند و نوشتند که:
با دستور قطع مذاکرات توسط ترامپ با طالبان، تغییر موضع امریکا نسبت به پاکستان و طالبان است.

می گویند و می نویسند که :
پاکستان در فراشیب تجزیه قرار دارد، پاکستان تجزیه می شود.

عملا چه در جریان است؟
پاکستان در مرکز توجه امریکا و همپیمانانش قرار گرفت.

مذاکرات با طالبان به اشتراک همان منزوی ساز پاکستان خلیلزاد از سرگرفته شد و پاکستان در متن و محور این مذاکرات قرار گرفت.

پاکستان مرز را سیم خاردار کشید، ساختمان محل عبور مرور مرز سرحدی تورخم را ساخت و در افتتاح آن نمایندگان حکومت غنی اشتراک و از آن استقبال کردند.

با این دروغ ها و تحلیل های سرچپه در حقیقت زمینه های فروپاشی و تجزیه کشور مان توسط غنی و هواداران غنی فراهم می شود.
این کشور به رهبران واقعا دلسوز که از متن همین جامعه سر برآورده باشد و در میان همین مردم با همه دشواری ها و مشکلات ساخته باشد و در کنار مردمش بوده باشد نیاز دارد.

محمد اسلم سلیم


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   چند وقت پیش مصاحبه رییس المپیک دوران طالبان را در پروگرام کاکتوس که در غازی استدیوم برگزار شده بود،از طریق یوتیوب دیدم.
هنگامی که نطاق پروگرام عکس داکتر نجیب را به او نشان داد و گفت چی قسم آدم است؟
او جواب داد:داکتر نجیب یک آدم وطن پرست بود.
شاید برای مجری برنامه خیلی جالب باشد که چطور یک طالب به داکتر نجیب وطن پرست میگوید.
اما از نقطه نظر این طالب،وطن پرستی کفر است و مسلمان وطن ندارد و اسلام به یک وطن خلاصه نمیشود و مسلمان باید در عوض وطن پرست.خدا پرست باشد.
روی همین ملحوظ طالبان میان افغانستان و پاکستان هیچ سرحدی قایل نیستند و پلان های بعدی آنها ،در صورت تشکیل دولت طالبان در افغانستان،توسعه ساحه امارت اسلامی از افغانستان تا پاکستان و تا کشمیر هندوستان و خود هندوستان و تا آسیای میانه و ایالت سنکیانگ چین و دیگر مناطق جهان است.

>>>   در دین اسلام شراب حرام است اما بنابه تحقیق مسلمانان شرابخورترین ها اند اینه بخوان:
سازمان جهانی بهداشت، اخیرا طی گزارشی اعلام کرد، افغانستان رتبه چهارم و ایران رتبه نهم در میان مصرف‌کنندگان نوشیدنی‌های الکلی در سطح همه کشورهای جهان را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که افغانستان از لحاظ سرانه مصرف الکل رتبه چهارم را در میان 189 کشور جهان دارد.
این در حالی است که مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر بر اساس قانون در کشور اسلامی افغانستان حرام است؛ اما با این وجود، کسب رتبه چهارم جهان، بسیار قابل تأمل است. همه ساله هزاران لیتر مشروبات الکلی توسط پولیس در کشور کشف می‌شود و این مسأله، بیان‌گر واردات قاچاق گسترده مشروبات الکلی به کشور است.
در این گزارش آمده است که تونس بر اساس این شاخص در میان سایر کشورها بی‌رقیب است، به طوری که مصرف کنندگان الکل در این کشور، در سال 2016 میلادی 36.6 لیتر الکل خالص مصرف کرده‌اند.
فروش شراب / تجارت جدید دیپلمات های خارجی در بازار سیاه افغانستان
© REUTERS / ADREES LATIF
فروش شراب - تجارت جدید دیپلمات های خارجی در بازار سیاه افغانستان
پس از تونس، به ترتیب کشورهای سویس، مالدیو، افغانستان، نامیبیا، آفریقای جنوبی، الجزایر و ترکیه در رده‌های دوم تا هشتم قرار دارند.
پس از ترکیه، ایران از نظر سرانه مصرف الکل در میان مصرف‌کنندگان «مداوم» نوشیدنی‌های الکلی، رتبه نهم را در میان 189 کشور جهان به خود اختصاص داده است.
مطابق این گزارش هر ایرانی‌ بالای 15 سال که «به طور مرتب الکل می‌نوشد»، در سال 2016 به طور میانگین 28.4لیتر الکل خالص مصرف کرده‌ است، این رقم در سال 2010 به میزان 24.8 لیتر بوده است.
این در حالی است که سرانه مصرف الکل در دیگر کشورهای مسلمان از جمله امارات عربی متحده، قطر، ترکیه و لبنان نیز بالاتر از ایران است.
سازمان جهانی بهداشت سرانه مصرف الکل را در منطقه شرق

- گفتار وکردار مسلمانان مانند سیاه وسفید یا شب وروز باهم متفاوت است
بهمین ذلیل عقبماندهد ترین فقیرترین ظالم ترین مفسد ترین بی قانون ترین کشورها کشورهای اسلامی است

>>>   غنی یک عقده تمام ناشدنی در مقابل اقوام غیر پشتون دارد .
عقده فارسی ستیزی غنی این فرد مریض را در حدی کوچک ساخته که فرمان برکناری سخنگوی یک وزارت را با تصمیمات جلالتمابانه صادر میکند.

این آدم مریض درک نمیکند که سخنگوی یعنی بلند گوی

مگر صدیق تصدیقی صحبت هایش از خودش است که از احمدی از خودش می بود.

در آخرین روز های بودن در ارگ تلاش دارد تا آخرین قطره زهر های فارسی ستیزی خودش را بریزد تا آرمان به دل نمیرد.

درد غنی از این است که چرا وزیر خارجه بلی گویک ارگ نیست

در تمام دنیا وزارت های خارجه مجری سیاست خارجی هستند و سیاست خارجی هم در چارچوب نوع حکومت و تشکیل دهندگان آن به گونه جمعی تنظیم و ترتیب میشود نه به سلیقه رئیس جمهور.

غنی هرچه از دست ات می آید دریغ نکن اما فارسی زنده است و قوی و با عزت از اقصی نقاط شرق تا غرب از شمال تا جنوب این کره خاکی.
تو که نمی پسندی مشکل خودت است.
تو اگر مدیر خوب می بودی ارگ فاحش خانه نمی شد.

>>>   تحلیلهای سرچپه وبی اساس وپایه که اخرش هم نتیجه وپایانی برعکس و وارونه دارد را کنار بگذاریم وبه اصل چند نکته اساسی بپردازیم اگر در تحلیلها اصول زیر رعایت شد ودر برگیرنده این نکات بود تحلیلها درست وگرنه غلط استباید بدانیم وبپذیریم1-آمریکا همیشه ودرهمه حال بفکر منافع تعریف شده خوداست2-کشورهایی که زیر چتر امریکا ودر پایان وابسته به امریکا هستند هرگز بدون اجازه بادار آب نمی خورند این کشورهابشمول عربستان وپاکستان وامارات وبحرین وقطر بنآ"هرگونه حرف وعملی از انهاسر بزند عمق حرفها ورفتارشان رضایت حاصل کردن امریکااست.3-طالبان"القاعده:داعش اینها همه MADE IN USA.است برای اثبات این گپم بشما میگویم که دشمن اصلی ووبزرگ ما رژیم اشغالگر قدس شریف است ..واین گروههای دست ساز امریکا تا کنون یک مرمی بسوی اسراییل فایر نکرده اند ولی تا توانسته اند خون مسلمانان بر زمین ریختانده اند.. 4-باید از همه این قدرتهای شیطانی دوری کرد وهمه مردم ما متحد شوند وبه وحدت برسیم وگرنه گروههایی بشمول اخوان المسلمین افغان ملتی گروههای چپی ومارکسیست و....همه دنبال منافع بادارشان هستند//
داکتر عبدالرب اچکزی

>>>   غنی که چهل سال جوانی و زمان کاری اش را در خارج کشور بیروت و واشنگتن امریکا سپری کرده و حتی که بهدختر افغان توجه نداشته و علاقه نشان نداده زن عیسوی لبنانی را گرفت و پسر و دختر اش از کلچر و عنعنات و فرهنگ وزبان های مختلف کشور ما بکلی بیگانه است حال که از کار افتیده فکر اش درست کار نمیکند و فراموش کار نمیکند و سن باز نشستگی دارد این شخص که به وساطت جانکیری و فشار امریکا بر داکتر عبدالله ناگزیر به غنی امیاز دهی کرد انرا نظر به سن و سالش بحیث ریس جمهور و خودش ریس اجرایی حکومت وحدت ملی را تشکیل شد اما پس از انکه اب ازگلون غنی پاین رفت و به چوکی ریاست جمهوری تکیه زد بر خلاف قوانین کشور ما حتی قانون اساسی و تفاوقنامه دو تیم انتخاباتی که به یاغی گری و خود سری و زور گویی و قانون شکنی عمل کرد و داکتر عبدالله بخاطر مصلحت و رفاه و امن کشور خاموشانه ناظر عملکر نادرست غنی بود سرانجام تحمل پینجسال از عمر حکومت وحدت ملی حال حوصله داکتر عبدالله بسر امده در برابر هر عمل غیر قانونی و زور گویی غنی ایستادگی میکند چون از یکطرف غنی دیگر هیچ کاره است و از جانب بیشتر از هفتصد رای تقلبی تیم غنی افشا شده و ازثبتشمار کشید شد و مزید بر ان داکتر عبداللهبرنده انتخابات است دیگ غنی مجال زور گویی و خود سری را ندارد و اجازه داده نمی شود.

>>>   امریکا موافقتنامه همراه طالبان را زیاد خوشش نیامد و ترامپ جلسات را قطع کرد و حالا با ساختن آدرسی بنام انتخابات، جبهه متحد شمال و طالبان را در کنار نفوذیهای یک و نیم دهه اخیر خود دور میز جمع میکند که امروز از پاکستان خواسته تا سهم خود را ادا کند و در مقابل امضای موافقتنامه تئوریکی با طالبان، آنها را حاضر به نشست با سایر افغانها کند.
کنشکا ورسجی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است