مسعود: در برابر رای تقلبی و صندوق خیالی می ایستیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۲    ۱۳۹۸/۷/۱۶ کد خبر: 160439 منبع: پرینت

در برابر رای تقلبی یا صندوق های خیالی و تغییرات در کمیسیون، در کامپیوتر و سایر دست اندازی ها می ایستیم.
احمد ولی مسعود از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در یک نشست خبری در کابل گفت: رای های تقلبی پذیرفتی نیست بلکه در مقابل رای‌های تقلبی می‌ایستیم و با این وجود اگر بحران انتخاباتی در کشور مهار نشود، شورای نامزدان ریاست جمهوری گزینه راه‌حل مساله خواهد بود.

وی اضافه کرد: نامزدان بیرون از حکومت در زمان کارزارهای انتخاباتی شان در بین "انتخابات و صلح" قرار گرفته بودند و در این کارزار های انتخاباتی گاهی مساله صلح و گاهی هم موضوع انتخابات مطرح می‌شد و نامزدان هم در یک عالم ناباورانه وارد صحنه انتخابات شدند.

مسعود در ادامه ابراز داشت: اگر به وعده ها عمل می شد و شفافیت درانتخابات تضمین می گردید، نیاز به تداوم کنفرانس شورای نامزدان نبود، اما اکنون وظیفه خود میدانیم که مردم افغانستان را در جریان قرار بدهیم که وضعیت دارد به صورت غیر نورمال پیش می رود.

او تاکید کرد که بسیاری از کاندیدان نه بانک رای داشتند، نه امکانات دولتی و نه هم پول، اما با آنهم به با تمام چالشها به خاطر دموکراسی و مردم سالاری ایستاد شدند و انتخابات را برگزار کردند و هدف هم تغییر در وضعیت موجود بود، اما متاسفانه نتیجه این انتخابات به دلیل مشکلات که از قبل پیش بینی می شد پر از چالش به نظر می رسد.

مسعود همچنان اظهار داشت: امروز تمام جنجال بالای رای غیر بایومتریک شده است که در این زمینه تمام اعضای شورای کاندیدان اتفاق نظر دارند که رای غیر بایومتریک شده قابل قبول نیست.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسعود
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   توکجا رای گرفتی که حالا به تشویش تقلب هستی دوفیصد رای هم نگرفته ئی ،

>>>   پنجشیری ها بخاطر آن که وطنداران شان خفه نشوند،رای های خود را سه تقسیم کردند.
یک تعداد شان به احمد ولی مسعود رای دادند که برادر احمد شاه مسعود است.
یک تعداد شان به داکتر عبدالله رای دادند که بادیگارد و رفیق احمد شاه مسعود بود .
یک تعداد شان هم به امرالله صالح رای دادند که او نیز پنجشیری است و در تیم اشرف غنی است.
بنأ هر کس که رییس جمهور شود،پنجشیر همرایش است و قرصک پنجشیر و توت و تلخان پنجشیر،به این زودی ها از بین نخواهد رفت.
ها،اگر طالبان قدرت را بدست بگیرند،روزگار پنجشیر خراب خواهد شد.زیرا طالبان تمام بدبختی های خود را از دست پنجشیری ها میدانند.

>>>   همه تقلب اماغنی یهودی کرده است اگر شما متحد می بودید چرا به این حالت می افتیدید

>>>   من ده سال قبل گفته بودم اگر ازبك ، تاجك ، هزاره (اته) متحد شوند و واقعا اته را تشكيل دهند حاكمان دايمي افغانستان خواهند بود. اته در دري يعني پدر . آته در ازبكي و هزارگي يعني پدر. پس بر رهبران اين سه قوم پر افتخار است تا براي مردم خود پدري نموده و اته را رسما تشكيل دهند تا بعد از خود شان، اته تا يوم الاخر موجود باشد و نام رهبران خود را زنده نگهدارند. در غير ان هم در انتخابات تقلب صورت گرفته و حق شان پايمال ميشود و هم در ميدان سياست و ثروت و پيشرفت حق مردم شان تلف ميشود و هم مناطق شان توسط ناقلين غصب ميشود و خود شان بي خانمان و مهاجر ساخته ميشوند.
وسلام
سلطان سنجر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است