ملل متحد پول ندارد تا معاش کارمندان خود را بپردازد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۹    ۱۳۹۸/۷/۱۸ کد خبر: 160462 منبع: پرینت

ملل متحد پول کافی ندارد تا ماه آینده معاش کارمندان خود را بپردازد.
به گزارش دويچه وله، ملل متحد به خاطر کمبود پول اضطراب بزرگی دارد. دبیر کل سازمان ملل اظهار نگرانی کرده است که این سازمان حتا شاید قادر به پرداخت معاشات کارمندان خود نباشد. او دلیل آن را بی علاقگی در پرداخت پول از سوی کشورهای عضو خوانده است.

انتونیو گوتریش دبیر کل سازمان ملل متحد در نیویارک گفت که این سازمان "با بدترین بحران پولی پس از تقریباً یک دهه" مواجه شده است. گوتریش افزوده است: «ما بدون اینکه پول معاشات کارمندان خود را داشته باشیم، وارد ماه نوامبر می‌شویم.»

دبیر کل سازمان ملل یادآور شد که ۱۲۹ از جمع ۱۹۳ کشور عضو این سازمان قبلاً سهم خود را پرداخت کرده اند. او از بقیه کشور ها خواست که آنها نیز هرچه زودتر به این کار مبادرت ورزند.

گوتریش همچنان گفت که از آغاز سال روان میلادی در همه عرصه های ممکن صرفه جویی صورت گرفته است، در غیر آن مجمع عمومی سالانه در ماه سپتمبر برگزار شده نمی‌توانست. او گفت: «اگر اعضا به زودی پول نپردازند، در آنصورت باید بیشتر صرفه جویی شود و از جمله کارمندان ما کمتر خواهند توانست سفر کنند. کنفرانس ها و دیدار ها نیز احتمالاً به تعویق خواهند افتاد.»

بودجه معمولی سازمان ملل متحد برای دوره دو ساله کنونی، به اساس معلومات رسمی، حدود ۵،۶ میلیارد دالر است. بیشترین سهم در این بودجه، یعنی ۲۲ درصد آن را ایالات متحده امریکا می‌پردازد. مأموریت های صلح این سازمان از صندوق جداگانه ای تمویل می‌گردند.

در حال حاضر حکومت در واشنگتن بیشتر از یک میلیارد دالر از بودجه معمولی سازمان ملل متحد مقروض است و ۲،۴ میلیارد دالر دیگر باید به صندوق مأموریت های صلح بپردازد.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا انتقاد کرده است که کشورش سهم بزرگی را به ملل متحد می پردازد و این ناعادلانه است. او از همین خاطر خواستار اصلاحات جامع در این عرصه است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ملل متحد
سازمان ملل
نظرات بینندگان:

>>>   امریکا باید به یاد داشته باشد که به تنهایی ۵۲ مملکت است و باید سهم ۵۲ مملکت را بپردازد .در آمد خالص و نا خالص امریکا اگر در نظر گرفته شود هنوز هم باید بیشتر بپردازد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است