مکثی بر صلح خواهی آقای غنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۱    ۱۳۹۸/۸/۱۳ کد خبر: 160776 منبع: پرینت

دو پروسهٔ ملی، قربانی یک آجندای شخصی؛
اعلام طرح ناقص و عجله ای صلح آقای غنی قبل از روشن شدن سرنوشت انتخابات به همان پیمانه ترفندی است برای از دست ندادن قدرت، که عجله بر برگزاری انتخابات ناقص با دَور زدن صلح پیش از انتخابات. هردو پروسهٔ ملی قربانی آجندای شخصی آقای غنی میشوند و به‌ کابوس ملی مبدل میگردند.

مگر در نماز عید قربان، چند روز قبل از انتخابات، آقای غنی نگفت “حکومت فعلی در روزهای پایانی خود نمیتواند در مورد صلح تصمیم بگیرد. آیا یک حکومت ضعیف که در آخرین مرحلهٔ قانونی اش باشد تصامیم سخت را گرفته می‌تواند، آیا ارادهٔ ملی را تمثیل کرده می‌تواند؟”

اکنون که تبرش به سنگ خورده، از هواهای انحصار قدرت به زمین فرود آمده، هی تلاش دارد نتیجهٔ انتخابات را با صلح خواهی، چنانیکه پیش از آن، صلح را با برگزاری انتخابات کذایی، قاطی کند تا سرنخ گم شود و قدرت دست داشته غنیمت گردد. این را میگویند بحران آفرینی، افتضاح و گند زدن به هردو پروسهٔ ملی انتخابات و صلح.
دستیابی به صلح، در پهلوی همهٔ آمادگی ها، آدرس ملی و مشروع میطلبد، یعنی داشتن یک دولت مقتدر که تا هنوز همانند صلح پا در هوا رفته است.

نمی‌شود، هرازگاهی سروکلهٔ آقای خلیلزاد پیدا شود، همآنند چند تا پروژه ساز صلح قومی همآهنگ با چند در کمین نشستهٔ پول و قدرت، غایلهٔ صلح برپا کرد و بالهای کبوتر گونهٔ صلح برافراشت.

احمد ولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صلح
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   اشرف غنی به این کشور کدام دلچسپی ندارد فقط بخار چوکی ریاست جمهوری و چور و چپاول از دارایی ها کشور ما پس از بیشتر از چهل سال وارد شهر کابل گردیده است شما وما هم نباید توقع کاری نیک و پسندیده را از غنی کنیم غنی شخص عوام فریب خیانت های بیشماری را در کشور انجام داده است وقتیکه از چوکی قدرت بزمین خورد باز شما شاید خواهید بود که غنی و خانمش رولا غنی و زهره یوسف داوود سلطان زوی ریس دفتر رولا غنی و اقای همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه که از جانب غنی تعین و مقرر گردیده بر علاوه این خیانت ها دیگر چه مقادر پول را دزدیده این را هم فراموش نکنید که در تمام این دزدی های پول مردم افغانستان توسط قیومی شخص اشرف غنی شریک در دزدی ها بوده و دست ناپاک غنی شامل و کامل است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است