کمیشن کاری نمایندگی های سیاسی افغانستان در المان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۲    ۱۳۹۸/۸/۱۶ کد خبر: 160819 منبع: پرینت

رسوایی سیاسی کمیشن کاری های موازی نمایندگی های سیاسی افغانستان در المان را انجام می دهند.
قابل توجه نمایندگی های سیاسی در المان!
آیا وزارت خارجه و یا نمایندگی های سیاسی افغانستان در المان از آن اطلاع دارند؟
یکی از مشکلات نمایندگی های سیاسی افغانستان نه تنها در المان بلکه در کل نماینده ها گرفتن تذکره نفوس یا کارت هویت می باشد که اکثر افغانستانی ها فاقد تذکره نفوس می باشند، داشتن تذکره نفوس برای گرفتن پاسپورت حتمی است که بدون آن نمیتوان پاسپورت گرفت.
گاهی متقاضیان پاسپورت ماه ها منتظر گرفتن تذکره نفوس می مانند.

شنیده میشود که در بن نهاد (کمیشن کاران) ایجاد شده تا این نهاد در مقابل پول اسناد درخواست کنندگان برای شان تذکره تهیه کند، این در حالی است که قیمت مشخص آن معلوم نیست چند است و چه نهادی در مقابل گرفتن پول رسید می دهد و این پول در کدام بانک و به حساب چه اداره ای واریز می گردد مشخص نیست؟

یک دیپلومات سابقه دار گفته که این پروسه برای منافع مردم افغانستان نیست و احتمالا گرفتن پول زیاد از درخواست کنندگان تذکره موجود است. اگر چنین گروه هایی برای گرفتن مهمترین سند هویت یعنی تذکره نفوس پول در میان باشد احتمال آن میرود که غیر افغانها بتواند با دادن پول بیشتر تذکره نفوس افغانی بگیرند و بدین ترتیب وارد سازمان های استخباراتی، پولیس ملی و اردو افغانستان گردند.

گفته شده یک خانم افغان در بن به همین مناسبت بازداشت شده است (در این چند هفته گذشته اطلاعیه هایی مبنی برای انجام دادن کار های قونسلی از طرف بعضی ها منتشر شده است)
لطفا در این مورد بسیار متوجه باشید اولتر از همه برای کسی پول ندهید. گفته شده این انهادها شروع به کار نموده و اسناد بعضی از هموطنان را نیز گرفته اند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
المان
کمیشن کاری
نظرات بینندگان:

>>>   او برادر هرچی خواستید مینویسید ان شخص احمق باشد که از المان تذکره گرفته بیتید در افغانستان وارد پولیس شود یکبار به نوشته خود فکر کنید بعدا انرا به نشر بفرستید من نمیخواهم از مشکلات چشم پوشی کنم اما انتقاد بیجا هم مشکل را کم نمیکند بلکه زیاد میسازد

>>>   ما وشما همه دزد تقلب کار ووطنفروش هستیم ، اگر فردا منجم صاحب سفیر شود بازهم همین رسم است،

>>>   اولین کار دکتر عبدالله باید الغای فرمان تقنینی غنی و توزیع تذکره های برقی به اساس قانون مصوب پارلمان و توشیح شده و نشر شده در جریده رسمی باشد .
در غیر آن این مشکلات حل نمیشود.

>>>   از یک متقلب و متعصب چنین نماینده میتواند نمایندهگی کند وقت خود غنی روده قاق به تقلب حکومت را گرفت توقع دارید که شخص وطن دوست را نماینده میفرستد نخیر مثل خودش را اگر این کمیشن کاران را زنجیری دنباله کنی سر اخر به همین متعفن دوم دنیا وصل است .
افغان

>>>   در تمام نماینده گی های دولت وحشت ملی بدون رشوت حتی داخل سفارت شده نمیتوانی. ..... به اشرف غنی فاشیست

>>>   خدا نجات دهد از كساني كه به كنسولگري در بن كاري داشته باشند.
هيچ كس تيليفون را جواب نميدهد به خاطري كه همه شماره تيليفون ها
بي اعتبار اند. فقط ماشيين جواب ميدهد كه ابن شماره ها وجود ندارد...
يك تماس ساده تيليفوني هم امكان نيست. ديگر كار ها به جايش باشد.
آيا كسي باور ميكند؟ آيا آنجا كسي هست؟
اينكه از بازارهاي سياه در محور كنسولگري خبر ميدهند، كاري دور از واقعيت
نخواهد بود.

>>>   نجيب مهاجر يكتن از كارمندان قنسلگرى افغانستان در بن بره جور كردن تذكره كميشن كارى ميكند و عنقريب دستگير خواهد شد اين فرد پاسپورت انگليسى دارد و غرق در فساد است

>>>   اگر کسی در این مورد اطلاعات بیشتری در قونسلگری بن دارد حتما بنویسد.
هامبورگ

>>>   من مادر مریض داشتم که هند برود به تداوی خو تذکره نداشتم همینکه فهمیدند موضوع مریض در میان است شخص قونسل که یک جوان خوش برخورد و کار فهم و خوش چهره بود امر اجرای بیدون قید و شرط را داد و پاسپورت ام در نیم روز اجرا شد تشکر و ممنون و یک سپاس از هموطن جوان که دربخش تذکره کار میکند کمی ریش دارد و پشتو صحبت میکند نام اش را نمی دانم و برخورد دوستانه و صمیمی دارد؛ زنده باد قونسل و مامورین اش؛ منجم زاده منفی بافی نکو !
فضل از تخار

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است