اسماعیل خان: فهرست هیات چین نهایی نشده‌است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۶    ۱۳۹۸/۸/۲۱ کد خبر: 160861 منبع: پرینت

محمد اسماعیل خان، از رهبران جهادی گفت که حکومت افغانستان ترکیب هیات شرکت کنندگان نشست چین را نهایی نساخته‌است و هنوز هم رأی زنی‌ها دربارۀ این ترکیب، ادامه دارند.

این چهره سیاسی که گفته می‎شود عضو هیات شرکت کننده در نشست چین است، دربارۀ گفته‌های حکومت از نهایی شدن ترکیب هیات شرکت کننده این نشست واکنش نشان می‎دهد و می‌گوید که رأی زنی‌ها دربارۀ ترکیب این هیات میان حکومت و چهره‌های با نفوذ سیاسی و احزاب هنوز هم، ادامه دارند و قرار است که تا پایان همین هفته، نهایی شود.

او افزود: "حدود ۲۵ نفر از حکومت و چهره‌های سیاسی در این هیات است که روی آن گفتگو ها ادامه دارند و بالأخره مجبور درهمین هفته باید به نتیجه برسند و لیست‌هایی که تا هنوز اعلام شده‎است، قابل قبول نیستند."
اما پیش از این حکومت افغانستان از نهایی شدن این هیات خبر داده‌است و منابعی در حکومت حتا پذیرفته‌اند که ترکیب این هیات به حکومت چین نیز، فرستاده شده‌است.

به گزارش طلوع، وحید عمر، مشاور رییس‌جمهور و رییس عمومی ادارۀ ارتباطات عامه و راهبردی ریاست‌جمهوری در این باره می‌گوید: "هیات از طرف دولت افغانستان نهایی شده‌است و با تمامی جهت‌ها در این باره گفتگو هم شده‌است که هیاتی ایجاد شود که متمرکز، مشخص و مفید باشد."

از سویی هم، اسماعیل خان، نشست چین، مهم‌تر از نشست مسکو می‌داند.
او در این باره می‌گوید: "نشست چین مهم این است که بالاتر از نشست مسکو است و البته که فیصله کننده نیست، اما می‌تواند که یک آجندای بهتر را به نشست‌های بعدی، مشخص بسازد."

با این همه، سید اکبر آغا، یک فرمانده پیشین طالبان که در ماه‌های پسین با نمایندگان طالبان در قطر دیداری داشته‌است، به این باور است که طالبان در نشست چین با هیئتی دیدار خواهد کرد که در ترکیب آن چهره‌های با نفوذ سیاسی وجود داشته باشند.
او اضافه کرد: "طالبان می‌خواهند که در چنین نشست‌هایی در میان نمایندگان حکومت، چهره‌های مهم و اثرگذاری سیاسی نیز دخیل باشند."

منابعی در ریاست‌جمهوری می‌گویند که احتمال دارد نشست چین به روز بیست و یکم ماه نومبر، برگذار شود و این نشست دو روز ادامه خواهد داشت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسماعیل خان
نشست چین
نظرات بینندگان:

>>>   در نشستی که رحیمی حضور داشته باشد طالب حضور ندارد
.

>>>   اسماعیل خان خودش یک ولگرد و لندغر است وبه میلیاردها دالر را دروزارت انرژی و آب دزدی کرد حالا امده از صلح گپ میزند
قربان علی از دشت برچی

>>>   اینه زندان است یا روسپی خانه ؟؟؟؟؟؟؟
سونامی استفاده از زنان در وزارت های امنیتی
اوضاع از کنترول خارج شده است.
راپور هایی که به ادارۀ امنیت ملی مواصلت می ورزند نشان می دهند که کارمندان زن در وزارت داخله بدون هیچ استثنا از سوی آمرین مورد استفاده جنسی قرار می گیرد. بخشی ازین عملیه نتیجه رضایت طرفین است اما حداکثر، نیمه راضی و نیمه ناراضی در خدمت مردان قرار دارند. کارا ترین حربه علیه زنان، تهدید به اخراج از وظیفه یا کاهش امتیازات و یا لرزان ساختن موقعیت آن هاست.
مشابه همین وضعیت در وزارت دفاع جریان دارد. معاونیت کدری و پالیسی شبکه ای از دختران در تشکیل خود دارد و به همه مقامات عالیه هر زمانی که خواسته باشند؛ پیشکش می کنند.

>>>   قربان علی دشت برچی !
خداوند متعال.... ودر آن دنیا ازتو پرسان کند که چرا درحق یک مسلمان با دیانت وخدا پرست تحمت مینمایی مردم افغانستان چهل سال است که این مرد با ایمان را میشناسد.

>>>   نظر اقای قربانعلی از دشت برچی خیلی دقیق است این دزد حرفه ای تمام وزارت انرژی و اب راچور و چپاول کرد و تمام زمین های دولتی هرات را غصب کرد وبرای خود وخانواده خود در داخل و خارج کشور سرمایه گزاری کرد حالا امده سخن از صلح و اشتی ملی میزند
امید ولیزاده از هرات باستان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است