حضرت محمد(ص) الگوی الهی برای بشریت
دشمن ماشه سلاح خود را به دست جاهلان و متحجران به سمت مسلمانان می چکاند و سینه های مومنان را هدف قرار داده است، تروریست هایی اکنون با نام اسلام دست به آدمخواری زدند تا به اربابان خود خدمت کنند 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۱    ۱۳۹۸/۸/۲۳ کد خبر: 160896 منبع: پرینت

محافل مختلف بزرگداشت هفته وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) از 12 ربیع الاول تا کنون در سراسر کشور در حال برگزاری است. بزرگداشت از مقام پیامبری که برای هدایت بشریت ماموریت یافت و انسانها را برادر و برابر دانست.

شکی در این نیست که بر همه مردم مسلمان افغانستان واجب است تا برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب به پا خیزند و در عین حال علمای دینی نیز با پرداختن به نقش وحدت، مردم را از ارزش و اهمیت وحدت بین ملت‎های مسلمان آگاه کنند زیرا تمام تلاش غربیها ایجاد تفرفه بین مسلمانان است. همین جنگ‎های خانمانسوزی که سه دهه در کشور ما ادامه دارد و ‎اکنون در شماری از کشورهای اسلامی در خاورمیانه جریان دارد در نتیجه تلاش کشورهای غربی است.

این واقعیت است که مسلمانان سالها بود که شاهدچنین فتنه های نشده بودند، دشمن ماشه سلاح خود را به دست جاهلان و متحجران به سمت مسلمانان می چکاند و سینه های مومنان را هدف قرار داده است. تروریست هایی اکنون با نام اسلام دست به آدمخواری زدند تا اربابان خود خدمت کنند و در مقابل جایگاه اسلام و مسلمانان را مخدوش نمایند.

اینجا است که دشمن با یک تیر چند هدف را نشانه رفت، معرفی مسلمانان به عنوان انسانهای آدمخوار و تروریست و به حاشیه رفتن جنایت های بزرگ خود در جهان به ویژه در افغانستان ستمدیده و فلسطین مظلوم. در گرماگرم کشتار مسلمانان، از بین رفتن سرمایه ها و موقعیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از دیگر اهدافی است که غربیها در کشور ما و دیگر کشورها از جمله سوریه، لبنان، عراق و سایر مناطق اسلامی دنبال می کنند.

اینک زمان آن رسیده تا بار دیگر مسلمانان اعم از شیعه و سنی عقد اخوت را حول محور پیامبر صلح و رحمت (ص) مستحکم کنند زیرا عزت امت اسلامی در گرو وحدت و همدلی است، جهان اسلام به حیاتی دوباره نیاز دارد. خدای واحد، پیامبراعظم (ص)، قرآن و عترت، تجلی عینی وحدت هستند و تمسک به آنها برای وحدت جهان اسلام مهمترین نیاز امروز جامعه اسلامی است.

توصیه‏ بزرگان دین به همه مسلمانان عالم این است که روی ابعاد شخصیت پیامبر و زندگی و سیره و اخلاق آن حضرت و تعالیمی که از آن بزرگوار ماثور و منصوص است، کار زیادی بشود. بعد از دوران قرون وسطی که در دنیای مغرب زمین و مسیحیت، تهاجم تبلیغاتی وسیعی نسبت به شخصیت رسول اکرم (ص) انجام گرفت و دشمنان سوگندخورده‏ اسلام فهمیدند که یکی از راه های مبارزه با اسلام این است که چهره‏ نبی مکرم اسلام را مخدوش کنند و کارهای زیادی هم در این زمینه انجام گرفت، تا امروز که دشمن به نحو مستمر و با شیوه‏ های مختلف، روی امحای شخصیت پیامبر از ذهن های آزادگان عالم کار کرده است.

مردم بسیاری در دنیا هستند که اگر پیامبر اسلام (ص) را به همان اندازه‏ای که مسلمان ها می‏ شناسند یا حتی کمتر از آن بشناسند، عقیده و گرایش آن‏ها نسبت به اسلام و معنویت اسلامی تضمین خواهد شد و این وظیفه ای است که بر دوش همه تحصیل کردگان جامعه است تا ابعاد گوناگون وجود آن بزرگوار مثل اخلاقیات و روش حکومت و مردم‏داری و عبادت و سیاست و جهاد و تعلیمات خاص را مورد توجه قرار دهند و نه فقط با نوشتن کتاب، بلکه با کار هنری و تبلیغی و با شیوه‏ های جدید و با استفاده از تکنیک های موجود این کار را در سراسر جهان انجام دهند.

خلاصه کلام اینکه سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) بهترین فرصت برای یادآوری وحدت مسلمانان است، حضرت محمد(ص) الگوی الهی برای بشریت است، بنابراین باید راه آن حضرت را با وحدت وهمدلی ادامه دهیم و نگذاریم دشمنان قسم خورده به اهداف شوم خود برسند و در این میان نیز از وظیفه ای که در قبال پیامبر اکرم (ص) و دین مبین اسلام غافل نشویم.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
میلاد پیامبر
هفته وحدت
نظرات بینندگان:

>>>   Badry
هویت یک زن برای یک مرد مسلمان در قران و حدیث صراحت دارد . بیشتر ازین هرچی بگوییم و بشنویم برای یک مرد مسلمان چرند است . آموزه ها و مولفه های این تعریف باید از بنیاد تغیر کند که در جامعه سنتی مانند افعانستان غیرممکن ، محال و بعید است . شاد باشید بانو های ارجمند

>>>   Motaref
صفحه‌ی زیر نام «یوناما دری» منسوب به‌دفتر یوناما، کامنت‌های انگلیسی در نقد رفتار این نهاد را حذف و کاربران آن را بلاک می‌کند. اما کامنت‌های فارسی و پشتو را ولو هر قدر تند هم باشد، حذف نمی‌کند!؟ 🤔

>>>   حیرانم که چگونه سر ما مردم هنوز #عذاب_الهی نازل نشده است؟
خبر ها از زنان زندانی در زندان کابل
مقامات بلند پایه دولتی افغانستان از طرف شب بر زنان مظلوم زندانی تجارت جنسی و تن فروشی میکنند!

>>>   اگر پیامبر انسانهارا برابر وبرادر می پنداشت اما اعراب مفسد و آدمکش از همان ابتدای اسلام عرب رابرعجم ترجیح میدادند حتی در وقت عبادت عجم حق نداشت در صف اول نماز بیاستد ویا اینکه امام باشد درصورتیکه عرب موجود و.حاضر باشد
ر

>>>   دست ات توانمند باد نویسنده
دقیقا که تهاجم فرهنگی، سیاسی و نظامی غرب با استفاده از ابزار و وسایل مختلف جریان دارد، و باید مسلمین بیدار شوند و بیداری میخواهد تا توطئه ها را شناسایی کنیم و از ضررهای آن جلوگیری کنیم که دانستن وفهمیدن جوانب مختلف زندگی پیامبر صلی الله علیه وسلم برای بیداری ضروریست.
صالحی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است