کمیسیون: خواهان مداخله حکومت می‌شویم
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۶    ۱۳۹۸/۹/۳ کد خبر: 161033 منبع: پرینت

کمیسیون انتخابات، هشدار می‌دهد که اگر ممانعت دسته‌های انتخاباتی در بازشماری آرا ادامه یابد، این نهاد خواهان مداخله حکومت در این باره خواهد شد.
به گفتۀ مسؤولان کمیسیون انتخابات، هم‌اکنون دفترهای ولایتی این نهاد در هفت ولایت - فاریاب، سرپل، جوزجان بدخشان، پنج‌شیر، بغلان و تخار بسته‌ است و به کارمندان این کمیسیون اجازه داده نمی‌شود تا روند بازشماری و تفتیش آرا را آغاز کنند. کمیسیون می‌گوید که این دفترها از سوی دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله در اعتراض به بازشماری آرا بسته شده‌اند.

میرزا محمد حق‌پرست، سخنگوی کمیسیون انتخابات در اینباره بیان داشت: «اگر احیانأ باز هم این مشکل حل نشد، با درنظرداشت حکم قانون اساسی و حکم قانون انتخابات، کمیسیون انتخابات مکلف است نظام انتخاباتی را تطبیق کند و در این عرصه، جلب همکاری کند از حکومت - که حکومت اجرأت خودرا در قالب قانون در هفت ولایت انجام دهد.»

اما، اسدالله سعادتی، معاون دوم دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله می‌گوید که کمیسیون انتخابات پاسخ روشنی به‌ خواست‌های آنان نداده‌است و ادامۀ این وضعیت، انتخابات را به بحران خواهد برد.
آقای سعادتی در این باره افزود: «ما خواست اضافی، خواست فراقانونی نداشتیم؛ یک خواست قانونی مطابق طرزالعمل و قانون برای شفافیت داشتیم. اگر این خواست برآورده نشود، یقینأ من فکر می‌کنم که دیگر نمی‌شود سر انتخابات افغانستان حساب کرد.»

روند بازشماری آرا، هفتۀ پیش، پس از توقف چند روزه از سرگرفته شد. کمیسیون انتخابات می‌گوید که تاکنون این روند در ۲۵ ولایت پایان یافته‌است و در دو ولایت دیگر ادامه دارد.
به گفتۀ رییس دبیرخانه این کمیسیون، تاکنون برگه‌های نتایج بازشماری آرای ۲۰ ولایت به کابل رسیده‌اند.
دستۀ انتخاباتی اشرف غنی، اما دسته‌های انتخاباتی دیگر را به گروگان‌گیری نتایج نخستین انتخابات متهم می‌کند.
داوود سلطان زوی، مسؤول نظارت دستۀ انتخاباتی اشرف غنی گفت: «در تطبیق قانون هم حکومت نقش دارد و نقش خود را باید به‌گونۀ واضیح و درست و قاطعانه بازی بکند.»

انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شد. حالا که در حدود دو ماه از این زمان می‌گذرد، کمیسیون انتخابات موفق نشده‌است که حتی نتیجۀ نخستین این انتخابات را اعلام کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مداخله حکومت
کمیسیون
نظرات بینندگان:

>>>   داوود سلطان زوی، مسؤول نظارت دستۀ انتخاباتی اشرف غنی گفت: «در تطبیق قانون هم حکومت نقش دارد و نقش خود را باید به‌گونۀ واضیح و درست و قاطعانه بازی بکند.»
و کمیسیون انتخابات، هشدار می‌دهد که اگر ممانعت دسته‌های انتخاباتی در بازشماری آرا ادامه یابد، این نهاد خواهان مداخله حکومت در این باره خواهد شد.
عین صدای خلاف رسوم انتخابات (به اصطلاح انتخابات دموکراسی!!!) دنیا که این کشور هم جز آنست از دو حنجره بدون تعقل خارج شده است. زیرا حکومت یا دولت زمانی مداخله میتواند (آنهم تنها برای میانجیگری) که هیچ یک از ارکان آن خود شامل انتخابات نباشد. بنأ اول اشرفک استعفا بدهد (با آنکه غیر قانونی خودش را به چوکی شرش کرده است) بعد میانجیگری کند.
آزاده

>>>   سخنگویان حیثیت بلند گو را دارند و طوطی وار آنچه برایشان گفته شده تکرار میکنند .
در میز های مباحثه حق تحلیل و ابراز نظر ندارند و تنها حق دارند بگویند که نظر کمیسیون چنین است و چنان است.

>>>   ریسان ستاد نیم انتخاباتی اشرف غنی بزیر نام دولت ساز از اشخاص فاسد و مفسد دروغگو تشکیل گردیده است بطور مسال از داوود سلطانزوی اختطافچی طیاره اریان و تسلیمی ن به ای اس ای و هود من فحشا کار زنا کار که پولیس هند هودمن را با ارین با چند زن خارجی دیگر بالفعیل دستگر و زندانی کرده بودند که به اثر وساطت سفیر کشور ما مقیم هندوستان بنام دپلومات از زندان هندوستان کشیده شده اند و عمر داوودزی پلپرست پول گیر از دولت ایران و پاکتان زمان که ریس دفتر ریس جمهورکرزی بود و دست داشتن درتقلب و اگاهی از ماشین چاپ کارت های جعلی بنفع فنی احمدزی در یکی از خانه های وزیر اکبر خان زمان سمت وزارت داخله را بدوش داشت درانتخابات ۱۳۹۳ ریاست جمهور که در موجودیت خودش در یکی از رسانه ها که انزمان ریس امنیت ملی بود ازین خیانت پرده برداشت وغیره یاد کرد

>>>   خبر عاجل
به متقاعدین قوای مسلح سابق ابلاغ می گردد
که همه امادگی خود را علیه این دولت بی عدالت بگرید تا در جاده ها مظاهر ات پر پا نمایم تا از حقوق تقاعد وخود دفاع نمایم شما شاید حا ل هستید که فرق بین معاش متقاعد حال وگذشته چقدر متفاوت است ایا سابق از این خاک کسی دفاع نکرده این قدر بی امت نباشد

>>>   کدام حکومت خود حکومت همین زمینه را برای تقلب ایجاد می کند تا یهودی دوباره سر قدرت باشد

>>>   هشدار** احتمال فتنه و جنگ خیابانی در افعانستان بسیار بالا رفته است اگر توجه داشته باشید امریکا در طی سالهای اخیر برای کشورهای اسلامی پلان های بسیار مرموز کشتار آشوب اغتشاش کودتا جنگ خیابانی و..
تدارک دیده است در سالهای اخیر این موارد را در ترکیه سوریه عراق لبنان لیبی مصر یمن دیده بودیم حتی متاسفانه ایران که تا حدود بسیاری از این پلان های شوم ایمن بود هفته گزشته آشوبگران صدها میلیارد دالر به این کشور آسیب وارد کرده اند و تعدادی از مردم بی گناه را کشتند محاسبات امنیتی نشان میدهد اتفاقات کشورها سلسله وار و مانند دومینو به هم ارتباط دارد و لیدر این کودتاچیان همه با سرویس های mi6 و موساد ارتباط دارند بناءا کشور ما هم با توجه به حضور امریکا و محصور واقع شدن بین کشورهایی که تنوع قومیتی مشابه دارند ایمن از پروسه تخریب و آشوب نخواهد بود خصوص این که بارها مشاهده شده متاسفانه در سالهای اخیر مخصوصا دوره اشرفغنی افغانستان به بهشت تروربست ها و افراطیان فراری مبدل گشته است اوضاع کشور همانند قبل نیست و یک آتش زیر خاکستر در جریان است مزدوران یهود به اندک بهانه مانند اختلاف در قضیه ریاست جمهوری کافی است تا کشور را به بحران عمیق خانه جنگی مبدل سازد بنابراین درهمچونین شرابط خوب است مغز متعفن دوم عقل خود را بکارگیرد و محترمانه دست از جعل و تقلب بردارد و اوضاع را به سمت جنگ داخلی پیش نبرد در غیر این صورت عواقب شوم ان مستقیما به خود اشرفلنی و تیم فاشیستش برخواهد گشت اگر غنی براین باور است که ترامپ او را یاری خواهد نمود در اشتباه محض است امرکا اتفاقا هیچ برایش موصوع امنیت افغانستان کوچکترین اهمیتی ندارد و همانطور که میدانید او یک شخص تاجر است که از طرفی مشغول مسئله داخلی امریکا و استیضاح خودش میباشد.

>>>   اعتراض های مدنی یگانه راه جلوگیری از تقلب است.
در جریان اعتراض هوشیار باشید تا نفوذی های فاشیزم ارگ باعث ویرانی و خرابی نشوند و هم با هشیاری کامل جلو انتحاری های امنیت نا ملی را بگیرید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است