"نه هر كى چهره بر افروخت دلبرى داند"
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۹    ۱۳۹۸/۹/۴ کد خبر: 161065 منبع: پرینت

هر جاسوسى سياستمدار شده نمى تواند و هر سياستمدارى وطن پرست و مردم دوست.
به صفت يك انسان آگاه و فارسى زبان از سخنان سخيف امرالله صالح به نشانى هزاره هاى شرافتمند سخت متأسفم، چون او در ظاهر از آدرس فارسى زبان ها در تيم "تابوت ساز" جا خوش نموده است، اى كاش به زبان من گپ نمى زد، اى كاش به زبان هزاره ها گپ نمى زد، در آن صورت آن قدر درد آور نبود؛ چون حال به دشنامنامه هاى يون ها عادت كرده ايم، البته نه گفته هاى بد يون به آدرس ديگر اقوام افغانستان حرف همه پشتون هاى خردمند است و نه حرف هاى امرالله صالح حرف تاجيك تيار هاى افغانستان، اما بد است كه چاقو عده ديگرى از تبارگرا ها را دسته مى كنند.

بهر حال به نظر من اين سخنان نفاق برانگيز صالح جزء از پروژه شيطانى ارگ نشينان و دشمنان مردم افغانستان است تا در چنين شرايط حساس اقوام با هم برادر و خواهر اين كشور را يك بار ديگر مثل سال هاى نود ميلادى در برابر هم قرار دهند، اما كور خوانده اند كه خلق شريف و با خرد هزاره امروز دشمنان شان را خوب مى شناسند، مى دانند كه كى ها از استعداد و خردمندى هزاره ها هراس دارند، كى ها از اتحاد هزاره و ساير تبار هاى هم فرهنگ افغانستان هراس دارند، آنهاى كه مى خواستند امتحان كانكور هزاره ها را و راه يابى جوانان با استعداد هزاره را به زعم خود شان به اساس قد برابرى و طول و عرض اقوام و تبار هاى افغانستان سهميه بندى كنند.

در هيچ حكومتى به اندازه اين دوران حكومت شّر و فساد بين اقوام افغانستان به اين اندازه بيشرمانه آشكارا نفاق را دامن نزده بودند.
ترديدى ندارم كه دشمنان قسم خورده مردم افغانستان غنى و عبدالله را به همين خاطر در رهبرى دولت افغانستان مامور ساخته اند كه تاجيك با هزاره جور نباشد و هزاره با پشتون و پشتون با همه اقوام افغانستان.

اى مردم نگذاريد دشمنان به نام قوم و تيار بين شما ديوار هاى قومى كشيده و غند هاى قومى بسازند!

ض، بهارى


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
سیاست
نظرات بینندگان:

>>>   فکر میکنم هردو عالیجنابان ( صالح و یاماموتو)کور خوانده اند. اول اینکه اینجا راوندا نیست و دوم قبل ازینکه با کبریت پاکستانی باروت مرطوب را مشتعل سازند سرانگشتان خود هارا خواهند سوخت

>>>   هموطنان عزیز اشرف غنی نه درس اقتصاد خواند و نه دکترای علوم دارد و زندگی وتحصیل آن تماٌ جعلی است در یوتوپ ویدو راجیع به جعل دکترای اشرف غنی از یک نفر امریکای افغان تبار موجود است. غنی پرتاب شده از طرف یهودان امریکا و انگیس بخاطر نفاق ملی بین جامعه مسلمان افغانستان بخاطر قتل عام کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع ما شهود آن همین 48000 سرباز شهید ما از عدم مدیریت همین غنی ریس جمهور رای گوسفندی و مغز دوم گنده متعصب فاشیست جهان بعد از هتیلر فاشیست است و این روانی متعصب وشخصیت بی رحم و افکار درغلگر آن خیلی مایوس کننده است .
اشرف غنی واقعا لیاقت مقام ریاست جمهوری نداشت وندارد ، از اشرف غنی اعمال گفتار در برنامه های ساخت وساز آن با هم همخوانی ندارد یک چیز میگوید دیگر چیز عمل می کند که گویی اربا یک قبیله کوچک است نه ریس جمهور همه ملت پر افتخار افغانستان.
مردم آگاه و چیز فهم روشنفکر و عدالت خوا جامعه افغانی این شخص متعصب دوری بی برنامه دروغین آن رفا و اقتصادی را در طی پنح سال حکومت آن خوب درک کرده اند زن غنی و زن داود سلطان زوی مشاور زن رولا غنی 280 میلون حق میلون کودک بی پدر و بی سر پنا را دذدیدن وامید وارهستم همه مردم نیز درک کرده باشند و بزودی تصمیم جایگزینی اشرف غنی که واقعاُ این شحص مریض جسمی و روحی است توان کار و مدیریت کشور ندارد. افغانستان کشور جنگ زده ما با یک شخص صحتمند صاق بوطن ودلسوز بتام اقوام مردم ما با حساس باشد گماشته شود و در غیر ان ادامه پنچ رای جعلی ریاست جمهوری اشرف غنی و طن بطر بهران فاجعه در حرکت است.
مسولیت این همه خونهای ریخته شده طی بیشتر از پنج سال حکومت ناکام شما متفکر فاشست دوم جهان بعد از هلتر برنامه های دروغین بی نتجه که 65 درصد مردم ما امروز زیر فقر تنها در حرف پوچ تو مفز گنده است و نتجه این فقر بیکاری جنگ سرتاسیر در سرتاسر افغانستان بگردن شما قدرت طلب متعصب است.
سلام عرض ادب آگا هان صاحب دل کسیت شایسته رهبر کرسی ریاست جمهوری این کشور جنگ زده ؟ او باید شحص صادق دارای ایده فرا قومی باشد ، کشور را از عقب ماندگی تاریخی، جهل، فقر و وابستگی، و جنگهایِ خانمان سوز خون ریخته شده ای 48000 سرباز وطن امروز بیرون آورد و مردم عزیز بی دفاع ما را به جاده‌یِ آسایش و رفاهیت ، وحدت و امنیت رهنمون کند.

>>>   آیا دکترای غنی اصلی است یا جعلی؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است