کرزی: صداهای مخالف تهدید و یا کشته می شوند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۵    ۱۳۹۸/۹/۵ کد خبر: 161073 منبع: پرینت

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین کشور روز دو شنبه در یک نشست خبری در کابل از تهدیدهای فزاینده در برابر آزادی بیان سخن زد و گفت که چندین تن از کسانی که صداهای مخالف داشته‌اند تهدید، زخمی و حتی کشته شده‎‌اند.

آقای در واکنش به کشته شدن وحید مژده و نیز آماج قرار گرفتن حسن حقیار از فعالان سیاسی کشور، نشستی برگزار کرد و آزادی بیان را در کشور در لبه پرتگاه خواند.
به گزارش طلوع، او از نیروهای دولتی افغانستان می خواهد که در توسعه آزادی بیان کمک کنند و نباید هدف ها و سیاست های برخی از افراد را دنبال کنند.
آقای کرزی گفت: «نیروهای امنیتی ما باید مطلق بی طرف و در خدمت منافع علیای ملت خود باشند نه این که خدای ناخواسته اینان بر اهداف شخصی افراد و یا اهداف سیاسی دیگری، مردم خود را زیر حمله قرار بدهند.»

اما ریاست جمهوری در این باره دید دیگری دارد.
صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور، گفت: «نیروهای امنیتی ما نسبت به هر زمان دیگر مسلکی اند و با سر بلند از جمهوریت، مردم، آزادی و کشور خود حفاظت می کنند. هیچ نوع وابستگی سیاسی ندارند و مواردی که در این اواخر از سوی سیاسیون مطرح شده است کاملا بی اساس هستند.»

کسانی که در این جا با رییس جمهور پیشین همصدا شده اند نیز ایجاد سد ها را در برابر آزادی بیان در کشور نگران کننده می دانند.
فضل احمد معنوی، آگاه حقوقی، گفت: «متأسفانه در این اواخر آنچه را که ما شاهد هستیم آزادی بیان زیر فشار قرار گرفته است و یگانه دست آورد بزرگ مردم افغانستان دارد قربانی می شود.»

آقای کرزی از بدتر شدن اوضاع کشور نیز هشدار می دهد.
آقای کرزی گفت: «صدا می کنیم به داکتر صاحب اشرف غنی و حکومت که دقت کنند و اوضاع کشور را بسنجند که به شدت به طرف خرابی روان است.»
آقای کرزی می گوید که حکومت باید توان شنیدن انتقاد های دیدگاه های مخالفان اش را داشته باشد.

نه تنها که هفته پیش وحید مژده آماج قرار گرفت، بل در هفته های پسین حسن حقیار، نظر محمد مطمین و عبدالشکور مطمین که به هواداری از طالبان متهم هستند نیز با تهدید ها و تیر اندازی هایی روبرو شدند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   دلیلش اینست که دموکراسی است ، اگر دموکراسی نمی بود اشرف غنی باید مانند خادم حرمین شریفین هدایت میداد تا مژده را مانند جمال خاشقچی با اره پارچه پارچه سازند چون ما هم مسلمان هستیم ،
اما ازینکه دموکراسی است صرف با مرمی مشکل را حل میسازند

>>>   از غنی دیوانه توقع عمل عاقلانه خود دیوانگی است.

>>>   بگویید نگویید ترمپ میخواهد اشرف غنی رییس جمهور باسد.
گوساله در سایه ای گاو خیزک میزند . فکر اساسی باید کرد
ع.نظری

>>>   كرزي خودش يك نوكر ، يك خايين ملي ، يك جاسوس مرموز ، يك دزد بيت المال و يك رشوت خوار و يك چپاوالگر دارايي هاي كشور و ايجادگر سيستم رشوت در ادارات دولتي ، و ايجادگر سيستم تقلب در انتخابات كشور و قاتل هزاران انسان بيگناه به شمول سياسيون كشور است.
سلطان سنجر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است