ازدواج زنان مطلقه با پسران جوان!
قریب به اتفاق زنان مطلقه از ترس برملا شدن اینکه همکاران شان بدانند آنها مطلقه هستند، مساله طلاق را پنهان می‌کنند و اگر هم سوالی در حوزه زندگی شان پرسیده شود، بیشتر پاسخ های نادرست می دهند 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۴۴    ۱۳۹۸/۹/۵ کد خبر: 161085 منبع: پرینت

اگر برادر شما یا فرزندتان بگوید که میخواهد با همدانشگاهی یا همکار خود ازدواج کند که عاشقش شده، اما قبلا سه سال متأهل بوده چه برخوردی با او میکنید؟!
قطعابه او میگویید: «مگر دیوانه شدی؟ مگر دختر قحط آمده؟ اینهمه دختر مجرد، آنوقت تو میخواهی با مطلقه ازدواج کنی؟اصلا معلوم نیست برای چه طلاق گرفته… شاید عیب از او بوده!»
اما
اگر دختر یا خواهر مجردتان به شما بگوید عاشق مردی شده که قبلا ازدواج ناموفق داشته و حتی فرزندی هم ازاین رابطه دارد، قطعا برخوردتان مشابه رفتار بالا؛ سرزنشی نخواهد بود، اتفاقا شاید برای ازدواج دخترتان یاخواهر تان، مشوقش هم بشوید.
می بینید!! به همین سادگی است، این نوع نگاه و فرهنگ را من وشما میسازیم و جامعه را باچنین تفکراتی پیش می بریم چراکه ما مردمان همین سرزمین هستیم و سازندگان همین فرهنگ و رسم ها!

واقعا چرا نباید یک زن جوان که بخاطر اشتباه در انتخاب یا اجبار، تن به ازدواجی در گذشته داده، سختی های زیادی هم متحمل شده و این ازدواج به سرانجام هم نرسیده؛ نتواند در انتخاب بعدی اش منتظر خواستگاران مجرد یا پسران جوان باشد؟
متاسفانه برخی زنان مطلقه ماجزو کسانی شده اند که خیلی کم داوطلب پسر برای ازدواج مجدشان دارد معضلی که مردان مطلقه بسیار اندک دچار آن می شوند و شاید هم پس از طلاق، اغلب این مردان به تنها گزینه ای که با اطمینان به انتخاب بعدی شان، فکر می کنند ازدواج با دختر خانه است.

اما از آن طرف، قریب به اتفاق زنان مطلقه از ترس برملا شدن این موضوع و اینکه حتی همکاران شان بدانند آنها مطلقه هستند این مساله طلاق را پنهان می‌کنند و اگر هم سوالی در حوزه زندگی شان پرسیده شود، بیشتر پاسخ های نادرست می دهند مثل اینکه؛ "شوهرم مسافرت است... جدا نشده ام اما کنارهم دیگه چون سابق نیستیم و پاسخ هایی از این دست"!

چراکه در صورت برملا شدن مطلقه بودنش، از مرد همسایه یا صاحبخانه بگیرید تا همکاران مرد شروع میکنند به محبت کردن به وی. توجه های افراطی و تماس های بی ربط و بتدریج نهایتا این محبت ها تبدیل به آزار روحی زن می شود زیرا از رییس تا کارمند و… همه چشم طمع به او داشته و توقع دارند، زن چون مطلقه است پس می تواند به نیاز جنسی شان پاسخگو باشدو یا رابطه هایی که مایل بودند در زندگی هایشان با زنی تجربه کنند و فرصت آن پیش نیامد را اکنون با این بانوی مطلقه تست کنند.

خُب، زن اگر مشکل خانوادگی یا مالی هم داشته باشد و شخص روبرویش هم از تمکن مالی یا مقام بالایی برخوردار باشد احتمال کشیده شدنش به این رابطه های پنهان زیاد میشود.
البته هستند بسیاری اززنان مطلقه جوان که معمولا به شدت در مقابل این فشارها مقاومت میکنند و آسیب هم میبینند، از کار برکنار می شوند و به یاری همین اطرافیان دچار بایکوت در روابط و مجامع می گردند اما برخی دیگر از این زنان وقتی میبینند این یک داستان غیرقابل حل است و ازدواجی هم صورت نمیگیرد، کم کم به این روابط تن میدهند و معشوقه مردان متاهل میشوند که یا همکارشان است و یا شخص دیگری و… بعد هم اسیر دل بستن ها و دل کندن های متعدد میشوند.

بنابراین تلاش کنید فرهنگ سازی شود، شرایط ازدواج مردان جوان مجرد با زنان مطلقه را آسان تر کنید؛ زنانی که همانطور که در بالا اشاره شد، داوطلبان زیادی در جامعه افغانستان برای رابطه جنسی دارند اما هیچ داوطلبی برای ازدواج و تشکیل زندگی بامردی که صاحب زن و یا فرزند نباشد، ندارند. هیچ گناهی هم نداشته اند جز اینکه از دایره مسیر اشتباهی، زودخارج شده اند و همه هم باید بدانید که طلاق در واقع یک انتخاب است.
انتخاب بین بد و بدتر، یعنی وقتی راه حل برای زن شده که ادامه زندگی مشترک بسیار بدتر از آن برایش بوده و ناچارا زن، آنهم در جامعه افغانستان با علم به وجود این همه مشکلات به چه درجه از فشار و آزار رسیده که تن به جدایی داده است.

راستش؛ زنان مطلقه نهایتا، 4 تا 5 سال می‌توانند نیاز های عاطفی و جنسی خود را سرکوب کنند اما تا آخر عمر قادر به سرکوب نیازهای خود نیستند. از طرفی دیگر اگر به خانواده خود برگردند، احساس سربار بودند می‌کنند و به دنبال استقلال مالی هستند آنهم در چنین محیط های کاری که وصف شان را بارها از زبان رسانه ها و برخی زنان شنیده اید.
این تناقص در فرهنگ جامعه برای برخی زنان مطلقه به‌ویژه اگر جوانتر باشند و از توانمندی ها و مهارت هم برخوردار نباشند، افرادی می‌سازد که ممکن است در رابطه‌های متعدد قرار بگیرند و اگر این رابطه‌ها با مرد متاهل دیگر برقرار شود، بالقوه میتواند زندگی دیگری را هم از هم بپاشد و خود موجب یک طلاق دیگر شود و این حلقه معیوب همینطور ادامه پیدا کند، از همین رو است که اصطلاحا می‌گویند طلاق پدیده ای "رونده" است.

از طرف دیگر اغلب مردانی که با چنین زنانی وارد رابطه می شوند، روی آنها حساب طولانی مدت باز نمی‌کنند و پس از دوره‌ای موقت، ممکن است رابطه را قطع کنند. این یعنی آن که زنی که از بسیاری جهات آسیب‌پذیر بود، مجددا در دلبستگی خود شکست می‌خورد و تعدد این شکست‌ها، موجب افسردگی و افت کاری و عملکرد شان است.
از همین رو است که بسیاری از زنان مطلقه دایره ی دوستی های بسته ای دارند و محتاط تر در جامعه عمل می کنند و خروجی این رعایت احتیاط، موفقیت در کار و تمرکز روی توانمندی های زنانه شان است که گاها مجبور می‌شوند برای همیشه زندگی مجردی خالی از هر عشقی را در پیش بگیرند و با اتکا به شایستگی های شان به نوعی مبارزه کرده و در این فضای سرد و مرده از هر احساس واقعی حرکت کنند.

دکتور بتول سید حیدری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زنان
پسران
نظرات بینندگان:

>>>   سلام
باز هم همان کلیشه همیشگی مردسالاری را در نوشته هایی این چنین استفاده شده. آیا فکر نمیکنید واقعا حالا همه فهمیده اییم که جامعه افغانستان مرد سالار است و زنان همیشه و 100% مظلومان و قربانیان هستند؟ آیا کافی نیست؟
گویی ازین دسترخان و بر اتش خاکستر اندود دمیدنٍ مردسالاری هنوز هم میشود چیزی برداشت کرد و خورد.
یادم از پدربزرگم می آید که میگفت به زن مرده زن بدهید و به زن طلاق سنگ. منظورش هم مشخصا این بود که مردی که نتواند زن اولش را خوشبخت کند نمیتواند دیگری را خوشبخت کند. این گفته از سوی مردی بود که کوچکتری سوادی نداشت ولی احترامش به زنان چیز غیر عادی هم محسوب نمیشد. کمی از زاویه دیگری بنگرید به این قضایا لطفا. اگر دوست من بیاید و بگوید که زنم را طلاق داده ام و دنبال همسر دیگری میگردم مطمئنا من آخرین نفری خواهد بود که در این قسمت کمکش کنم مگر اینکه مشخصا و صریحا بدانم علت جدایی اش کوتاهی طرف مقابلش بوده. و هستند هزاران هزار مرد و زن که چنین مثل من فکر میکند. شاید در خانواده شما چنین برداشت غیر موازنی بوده باشد. پس به کل جامعه تعمیم ندهید.

>>>   فتوای علمای الازهر مصر بساط وهابیت را برچید.
الازهر مصر در فتوایی که به تازگی از سوی کمیته فتوای مجمع پژوهش های اسلامی الازهر منتشر شد به بیان حکم فقهی دعا کردن با صدای بلند(جهر) بر سر قبور پرداخت و آن را مستحب دانست.
یکی از مسائل مورد بحث در مجامع فقهی اهل سنّت مسئله زیارت قبور به ویژه زیارت قبور اولیا و انبیا و ائمه است که فرقه وهابیت بر خلاف اکثریت گروه های اهل_سنت و همچنین شیعیان در این زمینه قائل به تحریم است.
الازهر مصر در فتوایی که به تازگی از سوی کمیته فتوای مجمع پژوهش های اسلامی الازهر منتشر شد به بیان حکم فقهی دعا کردن با صدای بلند(جهر) بر سر قبور پرداخت و گفت:
پس از اتمام دفن میت، منتظر ماندن بر سر قبر و دعا کردن برای او مستحب است همان طور که در روایت آمده هنگامی که #پیامبر هنگامی که مراسم دفن میت تمام می شد بر سر قبر می ایستاد و می فرمود: برای برادرتان دعا کنید و از خدا بخواهیم ایمانش را حفظ کند و از ابن مسعود روایت شده که پیامبر بعد از صاف کردن قبر، نزد آن می ایستاد و می گفت: «اللهم نزل بک صاحبنا و خلف الدنیا خلف ظهره اللهم ثبت عندالمسالة منطقه و لا تبتله فی قبره بما لا طاقة له به».

>>>   محترمه دکتور حیدری، حقیقتا نوشته تان پر محتوا و کاملا مناسب از نگاه زمان و مکان می باشد.
امید که روزی سطح فرهنگ ما ارتقا پیدا کند‌.

>>>   اگر خواهر یا دختر مجردمان هم بخواهد با مرد طلاق گرفته ازدواج کند مطمئنا مانعش می شوم . بهتر است زنان مطلقه با مردان مطلق ازدواج کنند و بالعکس .
کبوتر با کبوتر باز با باز
کند همجنس با همجنس پرواز

>>>   ‌وظیفه علمای دینی و بزرگان خانواده است تا جوانان را تشویق کنند که در ازدواج به عنصر ایمان و تقوی و پاکدامنی و عزت نفس و اخلاق و تحصیل و متانت و پایداری در ناملایمات زندگی و مثبت اندیشی و وفاداری
در شریک آینده زندگی خود بیندیشند تا مظاهر زایل شونده یی چون حسن و جمال .

معضله زنان مطلقه و بیوه و به خصوص زنانی که در اثر جنگ و انتحاری شوهران خود را از دست میدهند و خود با چند فرزند کوچک خود بی سر پرست میمانند یکی از چالش های کلان جامعه امروزی ما میباشد که از نظر من عجالتا دو راه حل دارد.

۱ جوانان که سن شان بالاتر از ۲۵ سال است و نسبت فقر و نداشتن درآمد و اندوخته کافی توانایی ازدواج های آنچنانی را ندارند باید تشویق شوند تا با این زنان بی سرپرست با کمترین مصرف ازدواج کنند که هم ثواب شود و هم خرما.
هم خود صاحب کانون خانواده شوند وهم یک خانمی که با اطفال معصوم در یک نا امیدی به سر میبرد به یک تکیه گاه و امید به آینده دست یابد وهم اطفال معصوم سایه پدر و حامی را در خانه احساس کنند و از نا امیدی بدر آیند و به یقین که رضای الهی و فضل و مرحمتش هم نصیب همچو فامیلی خواهد بود.

۲ خانم هایی که شوهران شان توانایی مالی و جسمی داشتن بیش از یک همسر را دارند شوهران شان را تشویق کنند تا با یکی از این خانم هایی که دست تقدیر الهی وی را به همچو یک سرنوشتی دچار کرده ازدواج کنند و یک زن پاکدامن عفیف را با چند اولاد در پناه مهر و محبت خود جا دهند تا هم این خانم و اولاد هایش از بد بختی نجات پیدا کنند و هم رضایت خداوند را به دست بیاورند و اصولن فلسفه چند همسری هم دقیقن در همچو مواردی قابل تعریف است.

>>>   زندگی مشترک بلاخره التزامی است که اغلب مردانِ حتی ضعیفتر را میتواند تنظیم کند و از طرفی، در چنین جامعه ای خوب است که زنان یا ظرافت تنظیم مرد و زندگی اش را تمرین کند و یا هم که مجرد بماند و ظرفیتهای خود و جامعه را بالاتر ببرد.
متاسفانه معدود دختران برگشته از ایران یا نسل نو هم داریم که کمتر ظرافت بخرج داده و قدر یک آینده نسبتاً با ثبات را میدانند و بجای همیاری و آینده نگری حتی سوءاستفاده های کلانتر را رویدست میگیرند که این خود به یکی از دلایل بی اعتمادی به زنان مطلقه و دختران بی بند و باز تبدیل شده است.
مرد افغانستان بیشتر در معرض بی ثباتی و کمبودها کلان شده و حتی اصلاً امکان تامین بسیاری از تعهدات و توجهات خود پوره نمی تواند ولی توقع اکثر دختران و زنان توجه بیشتر است و ممکن بعضی شان طبق فیلمها فکر کنند در صورتیکه جای ما همین خاک است و باید با همین مرد و زن جنگزده و تحت فشار خود فکر کنیم و به دستاورد شخصی خود نیز ببینیم.
سید امیرعلی فاطمی

>>>   بلی نظیه عالی شما قابل ستایش است واین حقیقت تفاوت انگاری بین زن ومرد درخصوص روابط ناسالم زیاد به هرجا مشاهده شده
خواهشمندیم راه حل عملی دراین خصوص ایرایه دهید تا مردم ودولت درمحورعمل خویش قراردهند.
بااحترام

>>>   مسولانه نوشته ايد ، يكجهان سپاس داكتر صاحب محترم ، از إصلاح و آگاهي اذهان عامه تان !
كابلي از نيوزيلند

>>>   هرانچه اززبان ملا برامد به دقت به ان گوش دهید٫اما بعدا باترازوی تعقل سبک وسنگینش کنید.معقولش را قبول کنید ومضخرفش را لگدمال.
-یک مرد وچهارزن
-میراث زن نیم مرد
-اجازه طلاق صرف برای مرد
وده ها مورددیگر.
واضحا مضخرف است.
عاقل

>>>   انچه درموردزن نوشتم٫حیوانیست( باچهارپا دوگوش درازودم) به اسم خر.اوهم میداندواقیعت است.
اینکه درجه انکشاف ذهنی شما پاینترازخر است وانرا درک کرده نمیتوانید تقصیرمن که نیست.
دشنام وناسزاتانرا با جان ودل میخرم وقبول دارم٫ زیرااز شماانتظاری جزاین ندارم.
عاقل

>>>   جامعه افغانی ما در کار های مثبت تا کار منفی خیلی پسمان نسبت بدیگر کشور های جهان است در عربستان اگر زن و مرد ری هر علت بوده جدا میگردند مردان جدا شده از از زن بخاطر شوهر دیگری برای زن جدا شده خودش به اصطلاح کمپاین میکند و صفت اوصاف انرا میکند تا صاحب شوهر دیگر گردد اما متاسفانه در کشور ما وقتیکه زن و شوهر روی هر ملحوظ که بوده از هم جدا میگردند پس از جدایی زن و شوهر در هر جا و هر محافل هزارو یک عیب علیه زن تهمت زده میشود و خود را پاکدامن و زن را مقصر صد در صد قرار میدهد همچنان زنان جدا شده هم چنین اتهام بندی های بی مورد و غیر واقعی را به مردان جدا شده شان میزنند این هم از روی جهالت ونادانی و غیرت بی جای افغانی است و عدم اگاهی از دستورات اسلامیست اسلام حکم میکند درصورتیکه بین زن و مرد توافق و همدلی نباشد و اصلاح دو طرف غیر ممکن باشد برای جلوگری از خشونت راه حل را طلاق گفته شده و بدترین عمل و بد ترین جای طلاق گفته شده .

>>>   پتوای الازهــــــــــز !!!
واقعا علمای جهان اسلام چی خدماتی بزرگی که انجام میدهند ،بااین پتوا همه مشکلات جهان حل شد!!
یهود ونصارا بیکار وبی عقل هستند وقت خودرا به این مصرف میکنند که چگونه فضارا تسخیر کنند چگونه علاج سرطان را کنند، چطور تکنالوژی را وسعت بخشند چگونه وسایلی رااختراع کنند که باعث رفاه بشریت شود،
چی سودازین وقت ضایع کردن ؟ چرا مانند علمای ما روی موضوعات سرنوشت ساز کار نمیکنند مثلا وقتی به تشناب داخل میشوی اول کدام پای گذاشته شود ووقت بیرون شدن اول کدام پای جلو مانده شود؟ این است علم ، این است خدمت،
ر

>>>   شینکی کروخیل هم مطلقه است ولی قتی از او بپرسید میگوید جدا زندگی میکنیم

>>>   عاقل جان باز گپ های بی عقلی گفتی
یک مرد و چهار زن گپ حتمی نیست هیچ کس خودت را ملزم نکرده که چهار زن بگیری .
خودت اگر همان یکی را هم راضی نگهداری کافی است.
اما تعدد زوجات یکی از راه حل های بعضی معضلات اجتماعی است که از فهم خودت بالا تر است.

میراث زن نیم مرد هم یک فلسفه دارد و آن اینکه در اسلام مرد متکفل نفقه زن است و زن هیچ مسئولیتی از نظر تامین نفسه فامیل ندارد.
اجازه طلاق صرف برای مرد نیست بلکه زن هم در صورتیکه قبل از نکاه شروطی وضع کرده باشد یا در مواردی که شرع و عرف و قانون تثبیت کرده اجازه درخواست طلاق دارد . زود احساساتی میشوید که به صحت تان ضرر دارد.

در دیگر موارد هم که یاد کرده اید حتمن دلایل خود را دارد که خداوند توفیق فهم را به من و خودت اعطا کند.
هر که را نام عاقل است داشتن عقلش حتمی نیست.

>>>   به : باز گپ های بی عقلی گفتی ..
به دلیل همین حکمت های بیشمار است که تمام رسانه ها از کشورهای اسلامی بجز کشتن زن ،طلاق زن ،خود کشی ، خود کباب سازی توسط تیل ، فرار از خانه، چیزی دیگری دیده وشنیده نمیشود
تو حودت عاشق اندیشه ذهن خود هستی واقعیت آنست که رسانه ها ازان اخبار مستند نشرمیکنند

>>>   اگر تعصب واحماقت را کنار بگذاریم وواقعبین باشیم٫یک مرد وچهار زن مانع فحشا نه بلکه عامل فحشا است.زیرا!
-یک مرد ۶۱ ساله با چهارزن٫ حداکثر شاید بتواند صرف همان زن ۲۵ ساله را راضی نگهدارد.سه زن دیگر درپی علاج پروبلم میبرایند.
وقتی مردی چهارزن میگیرد٫درحقیقت سه مرددیگربدون زن باز درپی علاج مشکل میبرایند.پیس عده بی زن وعده بی شوهر .اینست که فحشا به بار می اید.نوید

>>>   درین مورد که زن نباید رهبر یک مملکت باشدهم میتوان چنددلیل احمقانه اورد.
ولی درجامعه که من زندگی دارم ورهبرش زن است(خانم مرکل) از۱۶ سال بدنسو با مهارت این مملکت (حاکم اروپا)راادره میکند.
دروعهای احمقانه را بس کنیدشرم است.
ارین

>>>   مگر نمیشود عوض تقلیداز اعراب شترچران و احمق از غربیها که دارای عقل وشعورو استعداداند واسمانها را تسخیر کرده اند پیروی کرد؟
سروری

>>>   سروری!
شما از غرب ومغز های الکولی تقلید کنید
بمانید که خواهر ودختر تان با رفیقش در اتاقش آید وحامله اش کند سپس پی کارش رود
مثل کاغذ تشناب از خواهر ودخترت استفاده کند وبعد به زباله دان بی مسئولیتی بیندازند
نه خرجی ونه نفقه ای !!

>>>   خانم دکتر !
بنده چندبار جملات شما را خواندم ؛تا توانستم معنای آنها را متوجه شوم! نه به خاطر سنگینی مطلب؛ بلکه به خاطر متن افتضاح شما از نظر ویرایشی! واقعا شگفت زده شدم .شما اگر به زبان محاوره متن را مینوشتید ؛ قطعا بسیار شیواتر از این متن سراسر گنگ نگارشی بود .یادتان باشد که غلط در متن ،فقط شامل غلط املایی نیست، غلط نگارشی و ویرایشی هم شامل میشود.جنابعالی از لقب دکتر برای خود استفاده کرده اید ؛ یعنی کسی که دو تا پایان نامه و یک رساله که در اصل کتاب نظریه پردازی اوست،در رزومه خود دارید ؛ آنگاه این وضع نگارشتان است؟ بعد توقع دارید افرادی که اکثریتشان بی سوادند، رسوم کهنه کنار بگذارند و جدید شوند؟؟؟

>>>   به گفته توماس ادیسون که گفتند هیچ موفقیت بدست نمیا ید مگرانیکه یک ملت یا یک شخص واحد فکر،اندیشه ، رفتار وباورهای کهنه رابشکند تا فصل جدید ازموفقیت هارا بدست آورد .
من میگویم درافغانستان سنت شکنی لازم است برای کسانیکه میخواهند مثل اجداد خود شکست خورده زندگی نکنند و
من باورهای دینی را نقدنمی کنم من فقط وفقط باورها، اندیشه ها، وفکرهای کهنه که هیچ دست آورد امروزی به ما داده نمی تواند آنهارا مانع سدراه وپیشرفت مردم خود میدانم
یکی ازاین خود رهاگری میتوان گفت پرهیزاز افراط گرای وعنعنات ناپسندمیباشد.
بااحترام
اسم: عوض علی
تخلص:حسنی
سکونت:ولایت هرات ناحیه 13 جبرئیل

>>>   الکولی وغیر الکولی درهر جامعه وجوددارد.
طرز نوشتن تان معرف شخصیت تان است.
در ممالک غربی طفل ۹ ساله رازیر پای مرد ۵۰ ساله بنام نکاح نمیاندازند.
فحشا ٫با ناموس وبی ناموس درهر مملکت وجوددارد. قبول کنید که از نظر اخلاق وجدان وشرافت غربیها خیلی بهتر ازان وحشی های اندکه بنام مسلمان تمام اعمال شان غیر انسان است.
درغرب نبودید.برداشت تان کاملا پوچ مثل مغز تان است.نمیخواهم به فامیلت توهین کنم. سروری

>>>   تفاوت ما باغربیها معلوم است انها تعقل دارندوما تعصب.

>>>   در وطن ما چهار ملیون معتاد هیرویین موجوداست.
مگر اعتیادبه هیرویین بدتر از الکول نیست؟
کور خود بینای مردم.
شاید قلم راکه باان موردغربی منفی بافی کردی از پول خیرات غرب خریدی.نوید

>>>   توهین به فامیل کسی نشان احماقت است.
ارام

>>>   به فحش دهنده به سروری.
ایکاش باناموس ترین های تان(ملاهای مساجد) نیم غربیها با ناموس میبود. امروز در هر مسجد یک ملا لندی نشستها٫گر باورت نیست پاکترین ملای راکه فکر میکنی هنگام تدریس اطفال مخفیانه برای یکساعت زیرنظر بگیر.حتما شاهد جنایتی خواهی بود که هیچگاه فراموشش نتوان کرد.ایا غربیهی بیناموس است یا...
تواب

>>>   به فحش دهنده به سروری.
امروز در مساجدلندن دراتاق تدریس اطفال کامره نصب شده حتما میدانی چرا؟بالای اطفال قندول ومعصوم تان رحم کنی وانهارا خوددرخانه نعلیمات دینی بدهید.
تواب

>>>   به فحش دهنده به سروری.
طفلی را درمقابل پول بنام نکاح تحویل یک مردمسن وحشی میکنند. درهنگام تجاوز ان وحشی طفل مصوم از شدت ترس قدرت تکلمش راازدست میدهد وفعلا در شفاخانه روانی هرات بستری است .غربیها بی ناموس اس یا...
تواب

>>>   به فحش دهنده به سروری.
وقتی طفلی را درمقابل پول میخواهند تحویل یک مرد مسن ووحشی نمایند.طفل معصوم گریان سر میدهد وملا که دهن وریشش بوی حلوا میدهد ٫فریاد میزند که در شریعت گریه علامت رضایت است وهیچچ احمقی پیدا نمیشودکه بپرسدپس تبسم وخنده علامه چیست؟غربیهابیناموس است یا...
تواب

>>>   به فحش دهنده به سروری.
در غرب مرد وزن کاهل بدون مسایل پولی بارضایت هردوطرف (ازنظراسلام شرط اصلی نکاح همین رضایت هردو طرف است) رابطه جنسی برقرار میکنند.دروطن من وتوزن حق حرف زدن ندارد باید وکیل بگیرد.بعد وکیل از۸۰۰۰۰دالر شروع میکندمثل فروش موتریاگاو وخرسرپایین میایدودر۵۰۰۰۰ توقف میکند. مبارک باشدنکاح خلاص شد. غربیهابیناموس است یا...
تواب

>>>   برای درک انچه اقای حسنی نوشته اند به کمی مغزضرورت است.اگرانراداشته باشیم٫ زهی سعادت.

>>>   اگردرجریان یک بحث ازدشنام استفاده میکنید٫درحقیقت بااوصاف ذیل خودرابه معرفی میگیرید.
-من یک اوباش ولاوبالی هستم.
ازتعقل٫علم ودانش بیبهره هستم.
-جزدشنام وناسزا چیزی درچانته ندارم.
داود

>>>   درقریه مادربدل۶۰۰۰ دالرمنیجه ۱۳ ساله را برای غفور۴۲ ساله که یک زن دیگرهم داشت نکاح کردند.درشب عروسی به اثرعمل زنا شوهری منیجه ازاثر خونریزی زنانه جان داد.فردیاش پدرش در حالیکه درجیب چپش دالرداشت٫از جیب راستش دستمال میکشید٫اشک پاک میکردومیگفت:خداخودش دادوخودش گرفت.مگر واقعا جان این طفل راخداگرفت یااحماقت ما.

>>>   فکر کنم مسله سیغه باید مورد بحث جدی قرارگیرد و این میتواند مشکلات زیادی را در جوامع اسلامی حل و فصل کند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است