به ریش سیاستمداران مان باید خندید!
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۰    ۱۳۹۸/۹/۷ کد خبر: 161107 منبع: پرینت

در جامعۀ مرد سالارمان اگر زنی دارای اندیشۀ سیاسی و علمی باشد، اگر زنی نویسنده و متفکر باشد، اگر زنی نقد و نظری داشته باشد، مردان حسود، با فضل فروشی وارد بازار مکارۀ سیاست می شوند و به پندار ناقص العقل بودن زن، حس خود بزرگ بینی، خود را به گونه ای توجیه و زنان را در حاشیه می رانند و جلوی اندیشۀ روشنگرش دیوار می کشند.

من پیش از آغاز روند رأی گیری و پس از آن دو بار نوشتم که: به باور من ابرقدرت ها تا کنون به این نتیجه نرسیده اند که غیر از درانی و غلزایی ملیت های دیگرهم می توانند رییس جمهور کشور خود باشند، ابر قدرت ها و جامعه جهانی می دانند که غنی چپ و راست تقلب می کند و برایش این زمان و فرصت را داده اند و در لابی معرفی کرده اند که عبدالله دو رگه وابسته به جبهه شمال محقق هزاره وابسته به ایران و دوستم اوزبیک وابسته به اوزبیکستان و روسیه است و این کشورها مخالف سیاست امریکا در منطقه اند و قدرت از دست پشتونها می رود و چه بهترکه باز همان کفن کش قدیم و داینسورهایی که تربیت کرده اند بر اریکه قدرت بمانند و برای خاموشی این سه ملیت برده صفت که ریاست اجرایی و چند وزارت و سفارت بی صلاحیت رسید، خاموشانه یوغ اسارت بر دوش می کشند.

مردم ما در تمام‌ طول‌ تاريخ امکان‌ تعقل‌، امکان‌ تفکر، امکان‌ به‌ کارگرفتن‌ اين‌ چيزى‌ را که‌ مغز مى‌گويند نداشته‌، تاريخ‌ ما نشان‌ مى‌دهد که‌ اين‌ توده‌ ها حافظۀ تاريخى‌ ندارند. حافظۀ دستجمعى‌ ندارند، هيچگاه‌ از تجربيات‌ عينى‌ اجتماعيش‌ چيزى‌ نياموخته‌ و هيچ‌گاه‌ از آن‌ بهره‌ يى‌ نگرفته‌ اند، از ابتذالى‌ به‌ ابتذال‌ ديگر میلغزند.

بار بار نوشتم، داکتر عبدالله مرد زبون است، سر نترس، جرأت انقلابی و ماجراجویی و پذیرفتن ریسک را ندارد. برای تغییر سرنوشت درد آور مردم گرسنه و پابرهنه سرزمینش مبارزه نمی کند. عبدالله نزد ارباب امریکایی خود با هویت "برده، برده زاد و غلام" شناسایی شده است و حد غلام باشد که پا از گلیم دراز کند.
تفاوت بین غلامی غنی و عبدالله این است که غنی یک غلام برنده و پیروز و عبدالله یک غلام شکست خورده و ناکام است.
و چنین است سرنوشت غلامان جبون و مردم گوسپندی که صدبار یقین را به گمان می فروشند.

ثریا بها


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   Aziz Hakimi
زمانی در یک سازمان خارجی در افغانستان کار می‌کردم و یک رفیق انگلیس به دفتر ما آمد. حدود ده همکاری که آنجا حضور داشتند وقت معرفی حداقل هشت نفرشان یک «انجینر» پیش از نام خود اضافه کرد. (که واقعا هم بودند!)

این خارجی‌بچهٔ هوشیار عینکش را روی صورتش جابجا کرد و پرسید: پس چرا وطن‌تان این‌قدر خراب است؟

خیلی وقت است مه هم متوجه شده‌ام که بیشتر کاربران افغان فیسبوک ناممکن است که حداقل یک عکس پشت مایکروفون نداشته باشند. آدم دلش می‌شه پرسان کنه، ایقه آدم هوشیار است، پس چرا افغانستان جور نمی‌شه؟

>>>   اسدالله خالد باید استیضاح شود ،
به دو دلیل :
1- چون زمانیکه رئیس امنیت ناملی بوده وبه هند سفری داشته بعد از برگشت برای ملالی شینواری که یک وکیله با حجاب ومسلمه تمام عیار است هیچ تحفه برایش نه آورده
2- زمانیکه درمکالمه تلفونی وکیله محترمه به رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان می گوید : کریدت برایت روان کنم ؟
وزیر صاحب دفاع برای وکیله با حجاب ما میگوید: همان کارت کریدت را کلوله کرده درکولت داخل کن ،
-براستی که افغانها همه عاضق وطن خود هستند همانطوریکه می بینید بعضی کالای خودرا همرنگ بیرق می سازد بعضی نکتائی خودرا با رنگ بیرق مزین میسازد ویا کسی کم از کم ایزار بندش را همرنگ بیرق ملی میسازد ویا موترش را همرنگ بیرق ساخته ویا تعداد زنان دختران دستمال سرشانرا ، ایتنها همه نمونه وطن دوستی بیش از حد معمول است، که درهیچ جای دنیا دیگر اینگونه مردم وطن دوست تاحال یافت نشده !!!
افغانها همه با وطن خود چنان عشق دارند که مجنون ولیلی حتی بیشتر ازان!
اماوقتی در راس یک اداره مهم قرار گرفتند اعمال وحرکات سکنات زشت شانرا ببینید ، درزمانیکه آی اسآی همه امور وطن نمارا بدلخواه خود نمی چجرخاند رئیس امنیت ملی ما یکساعت کامل با یک وکیله حرف های لهو لعب ته وبالا میکند ، اینست نمونه وطن دوستی واقعی ما،
رئیس دیگر امنیت ناملی همراه با معاون اپراتیفی اش دراوقات رسمی بدون رخصتی ووبدون اطلاع رئیس جمهور بدنبال دختران وزنان عازم تاجکستان وهند میشوند ، این نمونه دیگر نوع واقعی وطن دوستی افغانها!
(( پنجهزار سال تاریخ ))

>>>   مـلالی شینواری یک نمونه کامل از یک زن باحجاب ومسلمان درپارلمان است !!!
همه زنان مسلمان باید از عمل وکردار او پیروی کنند

>>>   به نویسنده اول
قصاب که زیاد شد گاو مردار میشه
ملالی شینواری چی گلی به آب داده؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است