عکس های خبری هفته دوم قوس 98
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۲    ۱۳۹۸/۹/۱۱ کد خبر: 161177 منبع: پرینت
فراخوان افغانستانی ها در برلین المان جهت اعتراض به ادامه جنگ

فراخوان افغانستانی ها در برلین

فراخوان افغانستانی ها در برلین

فراخوان افغانستانی ها در برلین

فراخوان افغانستانی ها در برلین

فراخوان افغانستانی ها در برلینجنرال اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو و اسدلله خالد به دیدار جنرال دوستم به شبرغان رفتند

جنرال دوستم شبرغان

جنرال دوستم شبرغان

جنرال دوستم شبرغان

جنرال دوستم شبرغان

جنرال دوستم شبرغانچاه آب ننگرهار در محاصره تفنگداران غیر مسوول

چاه آب ننگرهار در محاصره تفنگداران

چاه آب ننگرهار در محاصره تفنگدارانمریضی های جلدی، عوارض بمب های آمریکایی در ننگرهار

عوارض بمب های آمریکایی

عوارض بمب های آمریکایی

عوارض بمب های آمریکاییرکاب‌زنی دختران بامیانی به مناسبت رفع خشونت علیه زنان

رکاب‌زنی دختران بامیانی

رکاب‌زنی دختران بامیانیکد (10)

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عکس خبری
اسلاید
نظرات بینندگان:

>>>   دوستم باید ازین اسکات میلر حـــــذر کند ودرهیچ مکانی با او تنها یابا جمع نا امن یکجا نشـــــــــــود !
ر

>>>   منبع اطلاع رسان به گزارشنامه افغانستان به نقل از وحید قتالی رئیس اداره امور ریاست جمهوری نوشته است:
در صورت پیروزی تیم‌ دولت ساز بر بنیاد پرونده ای که برای جنرال دوستم ترتیب شده است؛ ممکن است وی به حبس ابد محکوم گردد.
در این پرونده جنرال دوستم به قتل ۱۷۳ تن از سران ازبیک و یا فرماندهان ازبک، بیشتر از شش میلیون دالر اختلاس و فساد از عواید بنادر شمال ( بعد از سقوط حکومت داکتر نجیب الله الی ختم حکومت حامد کرزی) متهم‌ شده است.
همچنان فهرست کشته شده های دشت لیلی ترتیب شده و از شماره از خانواده های طالبان مقتول خواسته شده است که علیه جنرال دوستم عریضه های خویش را تحویل دولت کنند. این پروسه انجام گرفته است.
در دیدار جنرال میلر و اسدالله خالد با جنرال دوستم برایش تعهد شده است که مشاوریت خاص در ریاست جمهوری به وی اختصاص خواهد یافت و همچنین مصونیت قضایی وی تضمین شده و پول کافی برای مصارف ماهوار نیز از سوی حکومت پرداخت خواهد شد.
در بدل این امتیازات از وی خواسته شده است تا مانع ادامه کمیسیون انتخابات در ولایت های تحت امرش نشده و در اعلام پیروزی تیم دولت ساز همکاری کند.
گزارش های تایید ناشده‌ می رساند که وی برای اعلام تصمیم اش وقت خواسته است

>>>   متاسفانه یک پروژه امریکایی برای بی دین کردن زنان در کل کشور اجرا میشود به زودی باید مردم هوشیار شوند و بفهمند پیشرفت و تکنالوجی و صنعت و علوم روز و تمدن به معنی فاصله گرفتن از ارزش های دینی و اسلامی و از دست رفتن حیای زنان نیست دختران امروز مادران فردا هستند ما با ورزش زنان مخالف نیستیم ولی چه اشکال دارد از ورزش آنها فلم گرفته نشود تا ملعبه دست و چشم مردان هوسباز و هوس الود نباشد قطعا در کشور ما مردهای هوسباز و چشم چران کم نیست پس وقتی چشم های آلوده وجود دارد شیطان در کمین است باید برای خانم ها محیط هایی کاملا امن و با نشاط و سالم برای تفریح و ورزش و شادی بدون حضور چشم عموم مردان نامحرم درنظر گرفته شود آنجا با کمال خاطر آرامش و آسایش به ورزش و شادی مصروف شوند اتفاقا من مشاهده کردم همیشه اولین کسانی که موافق ورزش زنان در محیط های آزاد با حجاب های تنگ و نازک در معرض دید مردها هستند برخی مردان هوس آلود هستند که زنان را برای لذت و هوس میخواهند قرآن کریم و پیامبر و ایمه بزرگوار دین سالها پیش از غرایز و کشش های درونی و حالات نفسانی انسان آگاه بوده اند بنابر همین ملاحظات آیات بسیاری برای حجب و حیای زنان و عفت و پاکدامنی ایشان نازل شده است و در کنارش صفت غیرت برای مردان ما یک صفت نیکو شمرده میشود که متاسفانه هم زمان با کم رنگ شدن حیا و عفت و تقوا و ایمان صفت غیرت هم در مردان ما در کشورهای اسلامی بسیار کم شده است وقتی میگوییم این از توطیه غرب است باور نمیکنید اما دوستان و برادران حقیقت همین است ما نه اخوانی هستیم نه طالب و نه داعش و نه القاعده هستیم ما میگوییم دین اسلام دین معتدل و میانه دین صلح و رحمت و اخلاق است اما معنی اش این نیست نسبت به ارزش های اخلاقی بی تفاوت باشیم خوشبختانه بخاطر همین ارزش ها در کشورهای اسلامی آمار فحشا و رذایل اخلاقی و فرزندان حرام و فروپاشی و سقوط حریم خانواده کمتر از غرب است اما هرچقدر هم این آمار در برخی کشورهای اسلامی زیاد شود از تاثیر فرهنگ انحراف یافته غرب بر جوانان ما است اگر دلسوز برای دین و دنیا و آخرت خود هستید مطمین باشید هر حکمی خداوند در کتاب خود برای ما نازل کرده است برای محدودیت و آزار ما نیست بلکه برای رشد و سعادت و خیرخواهی ما است.
جعفر بامیانی

>>>   الله گل دزد درمجلس گفت:
اگر گلبدین جهاد نمیکرد حالا شاید چشمان اطفال شما سبز می بود،
حالا کسی برود وببیند که چشم های طفل دختر گلبیدین کــه درسفارت امریکا همراه با امریکائی ها یکجا کار میکند رنگ چشمان نواسه گلو سبزاست یا سیاه ؟؟

>>>   بامیانی به این یاوه گوئی ندیده بودم،فحشا وظلم وبی سروسامانی که درکشورهای اسلامی است در دوزخ هم نیست ،کدام اروپادی امریکائی دختر را با سگ تبادله کرد؟ کدام امریکائی اروپائی با دختر دوازده ساله عروسی کرد ؟ کدام غربی دختر را بزور تفنگ از خانه پدرش برد؟
تو نام با میانی هارا با این نظر نادرست معیوب ساخته نمیتوانی ، هیچ با میانی چنین نظر تاریکی ندارد

>>>   آمریکایی ها تصمیم دارند دوستم را مثل جنرال رازق به شهادت برسانند. هواس جناب دوستم باید خیلی جمع باشه.

>>>   صد درود بر جعفر بامیانی غیور! که درک و درد دین و ناموس دارد، موفق باشی برادر! حق گفتی خداوند به زنان و مردان مسلمان عزت و عفت عنایت کند.

>>>   جناب يا خانم روشنفكر و مدنى و باميانى !
چنان كدام امريكايى و كدام اروپايى ميگويى كه انگار هيچ ظلم و تجاوزى در ميان اين ملت هاى از ما بهتران وجود ندارد.
پدر خدا بيامرز من زمان داكتر نجيب كارمند دولت و تحصيل كرده شوروى بود يعنى آدم چشم و گوش بسته نبود. دقيق يادم نيست كه سال ١٣٨٥بود يا ٨٤ كه خدا بيامرز ميگفت در يك پايگاه نظامى در كابل چند جوان و نو جوان كه دو نفوسنا دختر بودند به عنوان مترجم كار ميكردند كه شبانه سربازان امريكايى هم به دختر ها و هم به پسر ها تجاوز ميكنند و دولت مزدور افغانستان چنان پنهانكارى ميكند كه امروزه كمتر كسى از آن باخبر ميشود.
راستى مگر از تجاوز هاى امريكايى در جنگ ويتنام خبر ندارى ؟ مگر از تجاوز هاى سربازان امريكايى در جاپان خبر ندارى ؟ آيا از تجاوز هاى گروهى در امريكا خبر دارى ؟ دوتا از خاله هايم در امريكا زندگى ميكنند در امريكا فقر و خانه به دوشى است منطقه سياهپوست و سفيد پوست جدا است
حمل تفنگ و اسلحه آزاد است انگار از تير اندازى و آدمكشى هاى روزانه در كوچه و بازار امريكا خبر ندارى ؟ كاش مى نوشتى كه مرد هستى يا زن او خوار جان ! او برار جان ! هيچ خبر دارى كه زنان و كودكان در يمن و سوريه و فلسطين و در همين خرابستان من و تو با مرگبارترين و خطرناكترين سلاح هاى ساخت امريكا و فرانسه و آلمان كشته و ... ميشوند؟
او خوار جان ! او برار جان ! مگر تجاوز شاخ و دم دارد ؟ او خوار جان ! او برار جان! به من چه كه زنان در باميان دو چرخه سوارى ميكنند ! به من چه كه اگر در فلان ولايت يا منطقه ميخانه و كاباره و ديسكو ميسازند ! به من چه كه زنان فلان ولايت يا فلان قوم سر و پاى خود را لُچ و برهنه ميكنند اما وقتى يك نفر از خود ما اين چنين مدافع و پشتيبان امريكايى و اروپايى ميشود نميدانم چرا مرا تا اين حد زور مى دهد ؟ شايد روشنفكر نيستم شايد مدنى نيستم و شايد ... راست ميگى اصلا به من چه !
راستى من يك سياه سر از همين مملكت هستم

>>>   من کدام چیز غیر از حقیقت گفتم؟
آیا عقل ما مخالف حیا و پاکدامنی است؟
آیا جوانان ما پاک تر از جوانان غرب نیست؟
آیا غرب به سمت سقوط اخلاق و پاکدامنی روان نیست؟
بخدا چنین هست من کار به مردمی از ما که غربی شده و طالبان و افراطیها ندارم ولی عمومیت مردم ما بلحاظ تقوا و ایمان و عمل به دستورات دین بهتر هستند.

>>>   هشدار به ملت غیور ما لگد مالی آمدن چاروای بیگانگان از مرز دیورند :
امدن کوچی های پاکستان هر سال از مرز دیورند یک آفات طبیعی خطر ناک سر طان زا به جامعه و محیط زیست افغانستان هستند.
اقوام کوچی پاکستان در فصل بهار به چراگاه های افغانسان از بیرون آن طرف مرز دیورند می آیند و «چادرنشین » غژدی نیسن اند, در ایام تابستان برای استفاده از علف خوش خوار به چراگاه های مناطق کو هستانی افغانستان بطور مؤقت به همرای گله بز , رمه گوسفند, گله گاو , شتر ,اسپ به مناطق چراگاه های مرتفع کوچ مي نمایند. روند جابجایی ناقلین پشتون در شمال افغانستان، به گفته حنیفی، امان الله خان در صدد تعمیم هر چه بیشتر هژمونی قومی بوده است تا، تعمیم عدالت، هرچند برنامه های اصلاح اجتماعی هم داشت.
ازین برمیآید که قیام مردم شمال به رهبری امیر حبیب الله کلکانی تنها انگیزه دینی نداشته بلکه علیه استیلای قومی نیز بوده است.
سیستم چرای عنعنوی مفرط وغیر علمی در واحد های چراگاهی افغانستان از طرف کوچی ها در این چند سال اخیر معمول بوده که باعث پایمال حاصلات و زیمن مردم کشور توسط رمه ای های شان شده است و این نحوه چرا در نهایت تخریب فرسایش نبتات و فرسایش خاک در مناطق دشتی وکوهی افغانستان گردید ه است.

بسیاری ازچراگاه های کوهی و دشتی افغانستان بعلت چرای بی رویه کوچی ها از بی مسولیت دولت نابکار طرف دار قبیله کوچی های پاکستان موجب تخریب بیش از حد با بحرانی عمیق محیط زیستی زمین زیبای ما مواجه شده است وادامه ی این روند کشور ما را با مشکلات بسیار خطر ناک از بابت پامال شدن گیاهان و نبابات توسط رمه کوچی مانند آمدن برف کوچ ها روا ناب بارانها های موسومی سرازیر شدن سیل های مخربه و کم آبی ,طوفان شن های روان و پیامد آن الوده گی بصری محیط زیست در بعضی از محلات و خشکسالی پی در پی در سرتاسر افغانستان روبه رو کرده است.
در اثر چرای بی رویه تنوع حیات وحشی , گیاهان سبز نبات کوهی دچار مشکالت بیشتر می شود و با انقاض روبر خوا هد شد. برای کمک این مطلب قوانین برای حمایت ازحیات پوشش گیاهی و نباتات باید از طرف اداره محیت زیست تصویب به اجرا در اید تا گیاهان , نباتات و جانوران بتوانند دوباره زندگی خود را بازیابند از دیدگاه دانش محیط زیست چرای بی رویه دام ها یک از دالیل سرزمین های تخریب شده ای کاهش پوشش گیاهی می باشد.

واین نوع چرای بی مسولیت طبیعت سرسبز زیبای کشور ما را لکد مال و خاک آلوکرده آسیب می رسانند و ترمیم پوشش گیاهی تخریب شده در شیب ها ی تند تپه ها و دامنه کوه ها مشکل و تقریبا غیر ممکن است. رعایت فصل چرا و آماده گی چراگاه جهت استفاده از چرا گاه ها لاقل یک ماه بعد از آب شدن برف ها و یا از اولین بارنده گی در منطقه تا موقع ای که گیاهان به ارتفاع 21 سانتی نرسیده اند چرا غیر ممکن از دید گاه دانش علمی محیط زیست و غلط ا ست.

چرای دامها در بلندی و ارتفاعات چراگاه ها باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و بدون رشد ونمو گیا در سالهای آینده و هم موجیب اصلی تخریب منابع طبیعی می شود و نیز از جمله عوامل تهدید کنند اکوسیتم کوهستانی است و پیامد آن آمدن برف کوچ , فرسایش آب ,خاک و سیلاب های ویرانگر مسیر را خود به بار می آورد.

هوطنان مهن دوست عزیز نمونه ای آفات طبیعی خطر ناک در جامعه افغانستان به نسبت تهيه و تحقق راهبرد تعصب امیز تبار اشر عنی احمدزی بنام ثواب الدين مخكش کوچی معاون پيشين اداره امور، و بر خورد دوگانه وي در برابر ساير اقوام غیر افغان یا اوغان بومي كشور در امورات رسمي بخصوص در اداره امور اقاي مخكش کوچی تبار اشرف غنی به دروع از سوي ارگ جهت تحقيقات بيشتر به داد ستاني معرفي گرديد.
از نظر اکثریت آگا هان قلم بدست ميبايست خود مغز تعصب افغانستان يعني اقاي غني احمد زی مورد باز پرس واستجواب ملت افغانستان و نهاد هاي بين المللي حقوق بشر و ساير نهاد هاي معتبر قرار گيرد.
اگر کسانی که از آمدن کله کو چی ها ی آفت آور و یرورس جنگلات و نباتات از آن طرف مرز دیورند به خاطر نابودی چراگاه های سربز کشور عزیز ما افغانستان می آیند پشتی بانی می کند این فرد واقعاَ یک فرد اصیل بومی افغانستانی نیست و اگر باشد ، دلسوزی به طبیعت به مردم خود می داشته باشد و ابدآ نمی کند دفاع و پشتی بانی از آمدن کوچی های قاچاق بر اسحله ، مواد انفجاریه ، آفت طبیعی و آسیب های طبیعی , طبیعت زیبا ما بوسیله گله ها پای مال و لگد مال کردن سرسبزی و نابود حاصلات مرد م ما از بین بر ند بوته ها جنگلی و بخصوص پسته زار های کشور عزیزم ما فغانستان عزیز ما می آیند و گله های آنها موجب بدختی ها بشمول آلودگی محیط زیست وسبب ضر ر به ارزشهای صحت ، همچنان وجود انواع فساد ژیست میباشند.
ایجانب داکتر علوم محیط زیست منحث یک کادر مسلکی در بخش محیط زیست و دانش علمی و تحصصی محیط زیسطی را آز آن کشور شوروی کسب کردم از روی وجدان و صداقت به اهمیت رشته تخصصی تحصیلی خود باید از ارش های محیط زیست کشور عزیزخود برای صحت و بهداشت نسل های آینده مردم عزیز خود حفاظت و دفاع کنم.
هموطنان آگاه قلم بدست مطلب را دقیق بخوانید واگر قابل نقد است نقد کنید ؛ دلسوزی و همدردی تان را به وطنیکه بیش از 100 سال است که پایمال انسانهای نا انسان و همرای آمدن حیوانات از آن طرف مرز دیورند بوده است همیشه عمال کوچی ها آوردن قاچاق اسلحه و مواد انفجاریه بد ا خل افغانستان است و امروز باغث گسترش جنگ به شمال افغانستان شده اند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است