تفرقه و دسيسه را در شمال جدي بگيريد
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۱۴    ۱۳۹۸/۹/۲۷ کد خبر: 161406 منبع: پرینت

حمله نظاميان دولتي به خانه قيصاري يک عمل تفرقه افكنانه، وحشيانه، غيراخلاقي و غيرانساني بود و عليه مختل كردن و به مخاطره انداختن مردمان محل بود.

اينكه چه اشخاصي و كدام نيروها در پشت اين ماجرا قرار داشتند به آن نمي پردازيم اما سود آن در پله ترازوي فاشيست هاي قومگرا و در شرايط كنوني به اشرف غني قرار مي گيرد.

نخست پيام ما به افرادي مانند... اين است به شوونيست ها اعتماد نكنند، از طريق گفتگو اختلافات را حل كنند، عليه مردم و بزرگان خود اقدام نكنند، از پيشگامان خود فرمانبرداري كنند، به مردم صادقانه خدمتگزاري كنند و اين را هرگز فراموش نكنند با چند صد نَفَر و حتي چند هزار نظامي حريف يک دولت نمي شوند، سعي كنند در مشكلات با هماهنگي با ديگر نيروها وارد عمل شوند.

روزگاري بود كرزي، عطا و دوستم را، محقق و خليلي را با يكديگر درگير كرد و اين ميراث را براي غني گذاشت كه اسماعيل خان، عطا، امرالله صالح، صلاح الدين، قانوني، محقق، عطا، عبدالله، دوستم و ... را عليه يکديگر تحريک كرد و از همه بعنوان يک ابزار سود جست.

من نگران درگيري شخصي آنها بر سر منافعشان يا سهمشان نيستم بلكه نگران اين هستم درگيري هر يک از اينها با يكديگر تضاد اقوام را در شمال بيشتر كند و بحران و دامنه ی جنگ و ناامني را گسترده تر كند و ما مردم تاجيک، ازبک و هزاره در شعله هاي آتش حماقت اين بزرگان بسوزيم و شوونيست ها در ارگ جشن شادي برپا كنند!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دسیسه
شمال کشور
نظرات بینندگان:

>>>   وطن آبستن طوفان است

>>>   حکومت غنی به دلیل ضعف مدیریت در بحران سیاسی و آستانه سقوط است!
متفکر دو جهان اشرف غنی کشتی لرزان افغانستان را در طی بیشتر از پنج سال به ساحل کشیده نتوانست . اشر ف غنى و اطرافيان اش يک باند مافياىی دارای عمل ناسالم بر خورد دوگانه وي در برابر ساير اقوام غیر افغان كشور در امورات رسمي بخصوص در اداره امورمانند ثواب الدين مخكش کوچی از گروه ترویست تفکر حذب اقوام بومی کشور بحیث معاون اداره امور در ارگ جمع كرده است.
اوغان تنها نام یک قوم از اقوام افغانستان است و انها نام ها تاریخ و فرهنگ و استوره یکسان با خراسانیان کهن ندارند بلکه بر ضد مردم بومی آن هستند و تلاش دارند هویت تک قومی « افغان » خود را بر‌دیگر اقوام بومی این زمین حاصلخیز تحمیل میکنند. آنها بتنهایی در افغانستان حکومت تک قومی خود دارند و دیگر اقوام را در معادله قدرت در مرکز و ولایت صلاحیت راه نمی‌دهند.
بنا ؛ ای ملت خواب برده امروز دشمنت در ارگ ارام با همدست ترورستان نشته ولی تو ولی ار دنیا بخبر هر روز ازدست چاپلوسان محافظ کار به خاک و خون غطه در جبعا ت جنگ بخون افتیده , غنی مغز گنده نمی تواند انسانی فکر کند ، بناً ، او مردم شریف با دیانت برخیز تا چه زمانی خواب خواهید بود تا چه زمان اطفال ما بزرگان ما در شهر و دهات قربانی این جاهلان قدرت طلب ارگ نیشن بد اخلاق سکسی خواهدشد.
شهد است که غنی مغز تعصب دشمنی از روی حسادت به لیاقت های اقوام غیر افغان کشور دارد و درمصاحبه تلویزونی گفته بود : عادلانه نیست که 98 در صد زندانیان بگرام, گویندگان یک زبان باشند, هموطن عزیزم این سخن غنی متعصب معنی دارد یعنی گوینده زبان پشتو به گزافه گوی های غنی شوونیسم در جامعه قبيله ای در دامن فرهنگ غژدى نشينى و صحرا گردى جوان شده است و نيم قلب قبيله ای اش با افراد تروریست است , اومردم شریف اعتما د به گپ های دروغین چرب غنی مکار نکنید.
جوانان شجاع دلیر وارث این سرزمین آفتابی شما هستسد ، هرچه عاجل برخیز در مقابل ظلم ستم و استبداد فاشیست وجنایت کاران ارگ نیشن و همدستان تروریست خونخوار خودرا آماده کنید.
باید خاطر نشان ساخت که از هیچ تهدی نه ترسید نیروهای جامعه جهانی کشور های دوست بخاطریکه از بین بردن ظلم , ستم , استبداد و برتری جویی قومی در کشور ما حضور دارند و این فرصت خوب یک جانس طلای برای نجات وطن ما از دست حلقه ای های فاشیست و تروستان درون حکومتی است و این فرصت را هموطن دلسوزو مبارزان شجاع دلیر راه آزادی وطن نیاکان تان از دست ندهید.
همونان مبارز , دلیر شجاع وطن یک روز حرکت قیام برای نجات از ظلم , استبداد , ستم برتری جویی قومی ازحلقه خبیثه فاشیست , شوونیسم قبیله گرا را از بیخ بنیاد برکنید, و موا فقیت ابدی را در این کشور زیبا آفتابی نیاکان تان به پیروزی رسانید و ادامه هرروز ریختن خون پاک کود کان ، پیر و برنا سربازان بی دفاع ما در شهر ها و دهات باعث نابودی ملت ما در سرزمین نیاکان ما است .
یگانه راه حل و بیرون رفت از این قتل و کشتارمردم سربازان بی دفاع ما قیام سرتاسری مردم افغانستان بر علیه بیگانگاه آتش نفرت در کشور غزیز ما افغانستان است , هموطن عزیزو آگا هان قلم بدست سکوت و محافظه کاری در تفکر حذف اقوام راه حل نیست، با جسارت با دلیری روی میدان بیاید.
البته نه باید فراموش کرد هموطن عزیزم من متعصب نیستم همزیستی وهمگرای که ازنیاکان فرهنگ دوست خود ارث برده ام که بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند.
هزاره عزیز م , تاجیک عزیزم ، افغان عزیزم ، ازبک عزیزم و ترکمن عزیزم طراح طرح ها ی ترورستی سربازان عاشقان حراست وطن و نخبگان با ننگ و ناموس کشورعزیز ما از طرف این حلقه تروستی درون حکومت طی این 18 سال صورت می گیرد کیست ؟
غنی مرد ِ عصبی بیمار روانی و جسمی است و شهود آن چیغ و صدا و مرد بدخوی غش و مکار و حیله گر و مرد بی برنامه رفاه و آسایش است و هم به عدالت اجتماعى، برابرى اقوام و تبارها، دموكراسى، تقسيم مساويانه ثروت و ارزش هاى انسان ساز باور ندارد.
چون غنی دارای مغز پوچ گنیده است از بابت رفتارتعصب و عمل شیطانی اقوام شریف افغانستان را بنام پشون زبان دارانی , غلجی , اوغان , تاجیک , هزاره , از بیک و ترکمن جدا کرد بین مردم غیور دلیر شجاع مسلمان کشور عریرما نفاق قوم انداخته و هیچ کار بنیادی در این سه سال انجام نداد و نکرده است.
بیـا هموطن همـدل شــویم از بهـر امن و آبادی میـهـن
هزاره تاجک و افغان ترکـمن از این میهن
سـنی و شیـعه گلـهای یک باغ این میهن
با همدیگر پذیر ریشــه بر کنیــم بنیـاد استبدا میهن
بیاید ملک را از دست ظلم و استبداد گر ران آزادسازیم
با همدلی همپذیری یکدیگر این مهن افتابی ما را آباد سازیم

>>>   ودضح و معلومدار است که امرالله صالح نمک بحرام و عطامحمد نورخود خواه نادان در زیر جل غمی بخاطر چوکی و دول در امده اند و سبب نفاق افگنی در شمال همین دو پیشتاز جلو غنی را دارند و بواسطههمین ها غنی و دارو دسته ان میخواهند مردم شمال را نابود کنند و جای برای قوم و ثبیل شان باز کنند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است