صد بست در نمایندگی‌های سیاسی تنقیص می‌شود
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۰    ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ کد خبر: 161693 منبع: پرینت

صد بست در نمایندگی‌های سیاسی کشور تنقیص می‌شود.
ادریس زمان، سرپرست وزارت امور خارجه در یک کنفرانس خبری در مورد بسته اصلاحی این وزارت معلومات داد.
به گزارش روزنامه افغانستان، آقای زمان گفت که بسته اصلاحی این وزارت شامل «متحول ساختن دستگاه سیاست خارجی»، «متحول ساختن نحوه استخدام، ارتقاء، مکافات و مجازات»، «ایجاد سهولت برای ارائه خدمات قونسلی» و «متحول ساختن پروسه‌های کاری و زیربنایی تکنالوژی معلوماتی» می‌شود.

او افزود، بر اساس این بسته اصلاحی، علاوه بر تنقیص صد بست در نمایندگی‌های سیاسی کشور، چهار ریاست و دو معنیت این وزارت نیز ادغام می‌شود و 78 بست از تشکیل داخلی این وزارت، به تقاعد سوق داده می‌شود.

به گفته سرپرست وزارت امور خارجه، تنقیص در تمام نمایندگی‌های سیاسی کشور صورت می‌گیرد و تشکیل 44 نمایندگی سیاسی کشور به کمتر از پنج نفر، 13 نمایندگی به شش نفر و 13 نمایندگی دیگر به بیش‌تر از شش نفر خواهد رسید.

آقای زمان گفت که با آوردن این اصلاحات، سالانه حدود یک میلیارد افغانی از بودجه وزارت امور خارجه «صرفه‌جویی» می‌شود.
او افزود این اصلاحات تا دو سال دیگر عملی می‌شود و پول صرفه‌جویی شده در زمینه ارتقای ظرفیت و خرید زمین برای نمایندگی‌های سیاسی کشور، به مصرف می‌رسد.

آوردن اصلاحات در وزارت امور خارجه از خواست‌های اصلی رییس جمهور غنی است. او به مسوولان این وزارت دستور داده بود که طرح خود را برای اصلاحات ارایه کنند.
شام روز دوشنبه (16 جدی) ریاست جمهوری اعلام کرد که هیأت رهبری وزارت امور خارجه بسته اصلاحی این وزارت را به رییس جمهور سپرده است.
بر اساس اعلامیه ریاست جمهوری، رییس جمهور غنی گفته است که این بسته اصلاحی را «به دقت مطالعه» خواهد کرد و پس از اصلاحات لازم و نهایی سازی، برای تطبیق آن اقدام خواهد شد.
آقای غنی گفته است که بر اساس بسته اصلاحی وزارت خارجه، باید پروسه استخدام این وزارت «بر مبنای رقابت و معیارهای تعیین شده، انجام شود.»

پیش از این، بارها از روند استخدام در وزارت امور خارجه انتقاد شده است. کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی (میک) در گزارشی، گفته بود که روند استخدام و اعزام کارمندان وزارت امور خارجه به خارج، به گونه شفاف صورت نمی‌گیرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نمایندگی های سیاسی
وزارت خارجه
نظرات بینندگان:

>>>   سنگ بر سر جیره خواران ربانی زاده گان افتاد. بس است دیگر به این بیسوادان لندغر که به کرسی های بلند و دیپلوماتیک تکیه کرده بودند.
کابلی

>>>   برای حذف غیر پشتون ها بهانه تراشی میکنند.
غنی با بیشتر از ۷۰ سال تقاعد نمیکند مگر یک کارمند وزارت خارجه با سن ۶۰ سال یا کمتر باید تقاعد کند.

>>>   اقای اشرف غنی و اقای اجمل احمدی وزیر وزارت صنعت وتجارت کار خوبی و نیک انجام میدهد بگذار تا دیگر مردم هم در چوکی های بالا استفاده کنند وزارت خارجه تنها بنام بچه ربانی خو نوشته نشده اقای غنی و اقای اجمل احمدی بشما افتخار میکنم و افتخار وطن هستید
لیلا صدیقی از دارالمان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است