شورای صلح ملغی شد
وقتی اصل حکومت برای طالبان و همچنین آمریکایی ها زیر سوال رفته است، دیگر چه انتظاری از شورای صلح و هیات صلح و وزارت صلح می شود داشت که عرض اندام کنند؟ 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۱۳    ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ کد خبر: 161818 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) اشرف غنی رسما شورای صلح را ملغی کرد.
وی طی فرمانی ابلاغ کرد که تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، از طریق و در هماهنگی با وزارت دولت در امور صلح صورت می‌ گیرد.
در خبرنامه وزارت دولت در امور صلح آمده است: مقام عالی ریاست جمهوری با صدور حکم، وزارت دولت در امور صلح را عهده ‌دار دارالانشای کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح ساخته و این کمیته باید هماهنگی در تصمیم‌ گیری روی ابعاد مختلف پروسه صلح را ایجاد کند.

اشرف غنی در فرمانی دیگر، کمیته ارشد هماهنگی در امور صلح را نیز ایجاد کرد.
سخنگوی وزارت دولت در امور صلح گفت: بر اساس فرمان اشرف غنی، این کمیته تمامی امور صلح را به پیش خواهد برد. این فرمان دو روز پیش از سوی رییس جمهوری صادر شده و چهارده نهاد دولتی در آن عضوهستند. بر اساس این فرمان تمامی روند صلح از سوی وزارت دولت در امور صلح و همین کمیته که ریاست آن را سلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح برعهده دارد به پیش برده خواهد شد.

اشرف غنی، قبلا با لغو دارالانشای شورای صلح، وزارت دولت در امور صلح را ایجاد کرد و هدف آن را منسجم کردن فعالیت‌های مربوط به پروسه صلح خواند.
با این تصمیم تازه غنی، تمام امور مربوط به صلح از سوی حکومت، در وزارت دولت در امور صلح انجام می گیرد و شورای صلح به رهبری محمد کریم خلیلی به صورت کامل به حاشیه قرار گرفته است.

از زمان تشکیل شورای صلح تاکنون در ده سال، با هزینه ها و حقوق مزایای سرسام آور بدون کدام دستاوردی یکسره مشغول عذر و التماس نزد طالبان و دیگر مخالفان مسلح بودند و آخر کارشان بجایی رسیده بود که التماس های شان را رسانه ای کرده و رسما به دست پای طالبان افتاده بودند که بیایید و صلح کنید!

اعضای شورای صلح در کنار حقوق و معاشات و امتیازات فراوانی که دریافت کرده اند، تا کنون بیش از چهار هزار پروژه خیالی صلح را مطرح کرده و پول های آن را گرفته و معلوم نیست در کجا و به چه منظوری خرج کرده یا به کدام حساب ها واریز نموده اند.

سه سال قبل، سخنگوی شورای صلح اعتراف کرد که اعضای این شورا علاوه بر حقوق و مزایا و امتیازاتی که از این شورا دریافت می کنند، از جانب سفارتخانه های خارجی در کابل نیز مبالغی را گرفته و حتی برخی از آنان ماهانه بصورت مستمر از خارجی ها پول می گیرند. وی افزود که رییس دارالانشای سابق این کمیسیون هنوز از یک سفارتخانه ماهانه 9 هزار یورو دریافت می کند.

از اوایل کاری این شورا، تعداد زیادی از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا خواهان لغو و تعطیلی این شورا بودند اما به دلایل نامعلومی همچنان امتیازات و مزایای اعضای این شورا شارژ می شد و از تعطیلی آن هم خبری نبود.

شش سال قبل، مجلس نمایندگان پیرامون کارکردها و نتایج کاری شورای صلح جلسه اختصاصی تشکیل داد که در آن جلسه نمایندگان مجلس بصورت دستجمعی خواهان تعطیلی شورای صلح شدند. یکی از این نمایندگان در مجلس اظهار داشت: خواست این نمایندگان، لغو شورای صلح به دلیل نداشتن دستاوردهای لازم با وجود هزینه های زیاد در این مدت است. اگر این هزینه ها در بخش های دیگری از جمله اشتغال مصرف می شد، می توانست به بهبود وضعیت اشتغال کشور کمک کننده باشد. شورای صلح نتوانسته است عملکرد و راهکار درست و یا استراتژی مدونی داشته باشد و بیشترین بهره را از اقدامات این نهاد، طالبان و مخالفان مسلح کشور برده اند. وی افزود: دستاوردهای شورای صلح چه بوده است؟ سرنوشت طالبانی که از زندان آزاد شدند چه شد؟ افتتاح دفتر قطر به کجا انجامید؟ پول های هنگفت در این شورا به جیب چه کسی سرازیر شد؟

یکی دیگر از نمایندگان مجلس گفت: چندین بار از آدرس های مختلف صدا بلند کردیم که این شورا باید لغو شود اما حکومت بنا بر مصلحت ها، عده ای از رهبران جهادی که از نفوذ برخوردارند را در شورای صلح مصروف ساخته است و اینها اصلا توانمندی اینکه صلح بیاورند و یا مذاکرات صلح را پیش ببرند ندارند و به باور من نباید انتظار صلح از این شورا را داشت.

اینک پس از گذشت ده سال از عمر این شورا، عملا تمامی پروژه ها و طرح های خیالی صلح تعطیل شده و حتی هیات صلح حکومت هم بیکار شده و تمامی ابتکارات مذاکرات و نشست ها در دست آمریکایی ها است و آنان هم حاضر به افشای نتیجه مذاکرات نیستند و شورای صلح و هیات صلح که هیچ، دولت را هم در این زمینه در جریان دقیق نمی گذارند.

خلیلزاد در نشست اخیر با اشرف غنی و سران حکومت صرفا با کلمات بازی کرد و هیچ مفهوم کلی از مذاکرات و یا جزییات توافقات حاصل شده با طالبان را ارایه نداد.
وقتی اصل حکومت برای طالبان و همچنین آمریکایی ها زیر سوال رفته است، دیگر چه انتظاری از شورای صلح و هیات صلح و وزارت صلح می شود داشت که عرض اندام کنند؟

اینک دیگر همه به این نتیجه رسیده اند که مذاکرات بین آقا و بادار است و هیچ ارتباطی به دیگر نوکرها ندارد و این نوکرها بیجا سر و صدا نکنند و آرام در جای شان قرار بگیرند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای صلح
وزارت صلح
نظرات بینندگان:

>>>   غنی تمام سوراخ های پول زا را تسخیر کرده و سیطره فاشیسم قومی را نهادینه میکند مگر بی خبر از اینکه در ماه حمل میمیرد و همه سبیل میماند.

>>>   افتخاربه نویسنده کود ۴.
مه میگم نانت گرم وابت سرد باشد.
عاقل

>>>   ملیون دالر را مصرف کردند هیچ کارمفیدی انجام ندادند ،
روزی خواهد شد که بنویسند مجلس ولسی جرگه ملغی شد ؟

>>>   قبل ازینکه به لغو شورای عالی هیچکاره صلح فرمان صادر شود
باید هیات رییسه و رییس شورای صلح استعفی دهند تا مزیدآ مزخرف نه شوند
صداقت علی زاده

>>>   شورای صلح نبود
شورای بیکاران فساد بر انگیز بود
کرزی تمام افراد فساد زا را در قالب شورای صلح جمع کرد تا با کمی آب و علف مصروف باشند و فساد انگیزی نکنند و حال که از زنجیر رها شده اند غنی خواهد دید که چه اشتباه بزرگی کرده و حتی با عروس کردن دخترش هم به تمام اعضای شورای صلح جلو فساد زایی شان را گرفته نمی تواند.

>>>   همه ارکان حکومتی باید به گورستان بروند

>>>   بعد از سر غنی بی بی گل با ملا هیبت عروسی میکند.
بند ۴ ماده سوم توافق آمریکا و طالبان

>>>   هموطنان غرور آفرین : منتظر بی مانید دو بهار دیگر خود دولت که با چند صد رای به حکوکت رسیده است نیز از سوی ارباب ویا قدرت های منطقه ملغای شده و لب خود را لسیده و با یک سیلی محکم به گوشش، دوان دوان به حاشیه خواهند دوید و دولت را واگزار خواهند کرد .قلدور باشی وطن .

>>>   Hamid Sael
مجیبالرحمن ، فردخاص موساد اسرائیلی الاصل نوکر و جیره خور درجه یک امریکا واسرائیل و جایگزین ابوبکرالبغدادی درافغانستان شهر هرات ، این شخص اخیرآ ادعای مولوی و صاحب علم وکمالات و علوم اسلامی خودرا تبلیغ نموده ودربین اهل سنت اهل شیعه را تضعیف و تحریف نموده وبه مردم شیعه هرات و افغانستان اهانت نموده مردم شهرواطراف هرات سالیان متمادی زیادی را که قرنها میشود شیعه وسنی برادرانه و خواهرانه درکنارهم مثل یک خانواده وباحرمت و احترام بینظیر در تمامی امورات دینی ومذهبی با شراکت و همدلی با احترام خالصانه به اسلام قران و خاندان معظم عصمت و طهارت و اهل بیت حضرت محمدص چی در مولودی خوانی ها و چی در سوگواری های چون تاسوعا و عاشورا درکنار هم درصفوف پیوسته ومحکم باهم انجام وظیفه نمودند که اخیرآ این خبیث خدانشناس تفرقه افکن بین جوانان اهل سنت و شیعه با توهین وجوانان اهل سنت را برضد اهل تشیع تحریک نموده است ، مردم هرات که در مسلمانی و غیرت ننگ وناموس داری در کل افغانستان اسمزد و دررآس هستند،به مردان و زنان هراتی اهانت و بی حرمتی نموده و خود را مملکت ودولت آذاد اسلامی اعلان وجوانان و مردم شریف هرات را بگونه های مختلف و ادعاهای دروغین به چوب وشلاق و شتموضرب کشیده و میخواهدبااین رفتاروحشیانه خودوافرادش بین مردم هرات ربع و وحشت بوجودآورده و حکم روایی نماید ، ازدولت افغانستان ازنیروهای مسلح شهرهرات ازمردم و جوانان باغیرت هرات چی شیعه و چی سنی خواهشمندیم که هرچی زودتردست این شیطان و نوکر اجنبی وخائن به دین و مذهب وانسانیت را از شهرغیرتمندپرور هرات کوتاه واورا به سزای اعمالش برسانندوبگوش اربابانش برسانندکه مردم افغانستان مخصوصآ هرات بسیارزود تشخیص دوست و دشمنان خودرا میدهند، جوانان سنی و شیعه هرات همه درکنارهم و برادر و خواهرو برابرند ،و ضد هرنوع نژادو قوم گرایی و مذهبگرایی هستندو خواهندبود ، زنده باجوانان آذاد منش مسلمان افغانستان شهرهرات،

>>>   مجیب الرحمن کیست؟؟؟
مجیب الرحمن (جک ویلسن ) یا پیر کرم شاه (تامس ادوارد لارنس ):
اسم اصلی و یا هم اسم عیسوی مجیب الرحمن جک ویلسن است .او در سال ۱۹۸۱ میلادی درشهری به اسم کلکتون آن سی Clacton-on-Sea درشرق کشور انگلستان از والدین عیسوی کاتولیک بدنیا آمده . اسم پدرش جیمز ویلسن و اسم مادرش باربارا ویلسن است . جک ( مجیب الرحمن) در سال ۱۹۸۶ شامل مکتب کاتولیک St Philomena's گردید بعد از ختم دورد ابتدایی شامل Clacton County High School شد . نا گفته نه باید گذاشت که پدر کلان , پدر جک ( مجیب) و بسیاری اعضای خانواده او در اردوی شاهی انگلیس وظایف مهم دولتی داشته اند . بگونه مثال مامای مادر کلان جک کمشنر پولیس بمبی در زمان اشغال هند توسط انگریز ها بود . خانواده جک ( مجیب ) را میتوان از مردمان سرشناس انگلیس نامید زیرا این خانواده همیشه به خاطر فداکاری به کشور از سوی خانواده شاهی تقدیر شده اند .مجیب الرحمن (جک ) علاقه داشت تا او هم مانند نیاکان اش برای کشورش خدمت نماید . از اینکه ام ای ۶ اعتماد خاص به این خانواده دارد جک جوان را تحت پرورش و آموزش قرار دادند .مجیب جهت آموختن دین اسلام به سعودی فرستاده میشود و همچنان در عربستان برایش معلم زبان فارسی از کشور ایران مقرر می نمایند . جک ( مجیب) در مدت ۴ سال هم زبان و هم معلومات کافی در مورد دین اسلام می آموزد .زمانیکه جاسوسان کار کشته و مسلکی ام ای ۶ مطمین میشوند که او حال آمده گردیده و میتواند داستان پیر کرم شاه را دوباره تکرار نماید او را به افغانستان با هویت جدید می فرستند.
اگر دقیق شوید لهجه او شباهت به لهجه مردم هرات ندارد .باید گفت که جک همان تکرار پیر کرم شاه است که مردم را در پل خشتی سالها نماز داد .
به هر طرزی که خواهی جامه میپوش - من از طرز خرامت می شناسم .

هدف ملا انصاری به کمک عربستان سعودی و استشاره انگلیس بر افروختن جنگ مذهبی بین تشیعع و تسنن است70000 دالر ماهانه از سفارت عربستان.
(کاپی کامنت یک دوست)

>>>   قدوس خطیبی
در نظام های دموکراتیک شما حق اظهار نظر ندارید مگر این که آنچه دموکراسی گفته است را بگوئید در غیر آن شما را تحت نام های مختلف محکوم می کنند اسلام با دموکراسی هیچ میانه ای ندارد مگر این که بر علیه آن خواسته باشد استفاده شود دموکراسی هیچ گاه دیدگاهی که بر خلافش باشد را تحمل کرده نمی تواند این دو آب و آتش هستند .

>>>   صمیم آریا
👏👏🤣🤣🤣تنها بازمانده هواپیمای اوکراینی،
حاجی عباس به خانمش گفت من جهت یک کار تجاری عازم اوکراین هستم اگر چیزی لازم داری برایت بیاورم؟
خانمش گفت فقط سلامتی ان شاالله به سلامتی بروی و برگردی.
هواپیما پرواز کرد و دقایقی نگذشته موشک به آن اصابت کرد و همه مسافران جان باختند به جز حاجی عباس که در منزل خانم دومش خوابیده بود.
او اکنون نیازمند راهنمایی سبزتان است که چگونه به خانه برگردد و بچه هایش را ببیند

>>>   سهیلا صدیقی
حساب کردن روی بعضی سیاست مداران، مانند شرط بستن روی خر در مسابقه اسب سواری است.

>>>   سالها پول منفت از جیب مردم را خوردند

>>>   فعلا پول هاي بيشتر بنام وزارت صلح حيف و ميل شده و به جيب مافيا ميريزد

>>>   ده 10 تای دیگر و یا ده 10 برابر دیگر به وسعت افغانستان به این حاکمان و به این به اصطلاح سیاستگزاران کشور ما بدهند و هدیه کنند، بازهم مشکل افغانستان حل نشده و نخواهد شد. زیرا مشکل اصلی در بینش و افکار و اذهان و قانون و منتخبین و دولتمردان و مردم عامه هست که نمی گذارد و نمی تواند کشور ما به صلح و ثبات و پیشرفت برسد. بنابراین علت را در درون و افکار و اندیشه های عقبمانده و خشونتگر خود به بینیم و بجوییم نه در خارج.وقتیکه عقل و خرد و تدبیر در سر حاکم نباشد، جان انسانها در عذاب هست. پیروز باشید.

>>>   دستاورد شوراي صلح تنها راه جوري سر برهان الدين و اوردن گلبدين بود كدام وظيفه ديگر نداشت.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است