نظامیان و اعضای مجلس نگران جابجایی های امنیتی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ کد خبر: 161835 منبع: پرینت

شماری از نظامیان پیشین و اعضای مجلس نمایندگان، هرچند می‌گویند که تغییر و تبدیل مقام‌های امنیتی برای بهبود اوضاع یک اصل است، اما حکومت نباید در گزینش مقام‌های امنیتی سیاسی برخورد کند.
به گزارش طلوع، این نظامیان، می‌‎گویند که در سال‌های اخیر حتی تعیینات در معینیت‌های وزارت داخله بیشتر با دیدگاه سیاسی صورت گرفته‌است که این کار روند کار را در این نهاد آسیب می‌رساند.

این در حالی‌ است که رییس‌جمهور به تازگی عبدالصبور قانع را به جای خوشحال سعادت، معین امنیتی وزارت امور داخله گماشته‌است.
جنرال عوض، رییس انجمن حمایت از حقوق بازنشسته‌های وزارت امور داخله در اینباره گفت: «یک کسی که از رتبۀ دگرمنی در بست سترجنرال تعیین شود، این نشان می‌دهد که ما چقدر بر قانون فشار آورده‌ایم. صدها تن خاک را بر قانون انداختیم و سر آن گذشتیم.»

در این میان، میرزا محمد یارمند، معین پیشین وزارت امور داخله می‌گوید که حکومت باید پولیس را بیشتر درکار مبارزه با جرم‌های جنایی سوق دهد: «پولیس افغانستان باید به وظایف اصلی خود بر بگردد که تنظیف قانون است و شاید هم این مسله قسمی بوده باشد که دیگر پولیس افغانستان جنگ نکند.»
رییس‌جمهور غنی، خوشحال سعادت را در حدود یک سال پیش همچون معین ارشد وزارت امور داخله گماشت.

اکنون شماری از اعضای مجلس نمایندگان می‌گویند که تصمیم برگماشتن خوشحال سعادت به حیث معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله از گذشته یک تصمیم سیاسی بود.
محمد صادق قادری، یک عضو مجلس گفت: «معین امنیتی که فعلآ تعیین شده، آدم مسکلی و آدم اکادمیک است. به نظر من تأثیرات مثبت خودرا بر سر امنیت در کشور خواهد داشت.»
عبدالرحمان وردک، عضو دیگر مجلس نیز افزود: «یک فرد را صلاحیت دادن و سپس برکنار کردن، کار مناسب نیست.»
عبدالصبور قانع، کسی که اکنون گفته می‌شود به‌حیث معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله گماشته شده‌است، پیش از این به حیث معین نخست وزارت امور داخله و در چندین ریاست امنیت ملی ولایت‌ها وظیفه انجام داده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامیان پیشین
اعضای مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   نه غنی میماند و نه تعینات اش
میرسد نوروز و شاه نو میشود
این غنی گگ تا ابد خو میشود

>>>   نه کل باند و نه کدو خاک بر سر هردو پولیس های مسلکل و کار کشته و جدی و فعال را روی موضوعات سیاسی عقده مندانه اشرف غنی احمدزی بر طرف و یا به تقاعد اجباری سوق میدهد و بجای انها اشخاص وابته شخصی به خودش را به جای اشخاص مسلکی و جدی و فعال تعین و مقرر میکند بطور مثال از جنرال ظاهر ظاهر قوماندان سابق پولیس ولایت کابل که صد ها مجرم از قاچاقچی گرفته تا اختطافچی و دزد و راهزن را گرفتار و به پینجه قانون سپرده بود و امنیت شهر کابل را بخوبی تامین کرده بود اشرف غنی بخاطریکه امرخیل ریس دارالانشاءکمیسون انتخابات ریاست جمهوری سال۱۳۹۳ طرفدار غنی را با موتر پر از اس از اسنادبالفعیل که بنفع غنی به صندوق های رای میریخت با جنرال ظاهر عقده گرفت وهمینکه با توافق دوتیم و پا در میانی جانکیری وزیر خارجه امریکا بکرسی ریاست جمهوری دست رسی پیدا کرد جنرال ظاهر را خانه نشین کرد و به اثر پافشاری مردم کابل و راه اندازی تظاهرات برای مدت چند وقت دیگر انرا دوباره بحیث قوماندان پولیس ولایت کابل اورد ولی دیری دوام نکرد بازهم انرا بشکلی عوام فریبانه بوزارت داخل برد و بجایش کسی دیگری را از قوم و زبان خودش تعین کرد که از همان تاریخ تا امروز مردم کابل از دست نا امنی رنج میبرند . ۹۳

>>>   به آقای قانع که تازه به پست معین ارشد امنیتی تقرر حاصل نموده است موفقیت آرزو می کنم امید است مسایل امنیتی کابل را در اولویت کاری خود قرار دهد تا مردم کابل در یک فضای امن زندگی خود را ادامه دهند اشخاصیکه نظم و امنیت را اخلال می کند به پنچه قانون بسپارد .
ع ع از کابل

>>>   تبريك باشد لا لا موفق باشيد البته نه به جيب خود بلكه در راستاي امنيت مردم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است