انصاف در حق غور، نیاز به استدلال ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۱    ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ کد خبر: 162071 منبع: پرینت

یک هفته میشود، بدون هیچ ماجراجویی سیاسی، مردم‌ باعزت غور، پرچم دادخواهی منصفانه بلند کرده اند، اما حکومت پا در هوأ، تا هنوز قادر نیست حتی پاسخی بدهد. بهانهٔ پنهان شدن عقب هیاهوی سیاسی دیگران نیز کارآیی ندارد.

در تابستانی که‌ گذشت، ولایت محروم غور و‌ مردم بی آلایش و پاک طینت آن را از نزدیک دیدم. تصویر روشن بی عدالتی تاریخی را از فضأی غور و یا از فاصلهٔ نه چندان دور، در همجواری آن می‌توان مشاهده کرد و نیاز به استدلال ندارد.

اگر برای غور، سرک و برق یعنی ابتدایی ترین حق مردم و اساسی ترین مسؤولیت حکومت مهیأ نیست، پس این قرارداد “حکومت کننده گان و حکومت شونده گان” به چه درد مردم میخورد؟

آنانیکه سالهاست فریاد شان به آسمان‌ها بلند شد که بیشترین رأی مردم غور را از آن خود کرده اند، چگونه تا هنوز به این اندک ترین خواست برحق مردم رسیدگی نکرده اند و یا حداقل به پیمانهٔ پشتیبانی دیروز مردم، پیشتاز حمایت از مطالبات امروز آنان نشده اند؟

تداوم حق خواهی مردم توسط حرکت راه وروشنی در جایگاه مظهر مبارزهٔ عدالتخواهانهٔ مردم غور باید مورد حمایت یکصدا قرار گیرد تا سرمشقی شود، مردمی، برای افغانستانی که همه از بی عدالتی و نا انصافی در رنج همیشگی اند.

احمد ولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غور
مسعود
نظرات بینندگان:

>>>   به هرکس که رای داده اند برق وسرک را هم از همان بخواهند ، همه ولایات ومردم پنشیری هارا شناختند بجر غوری های کور ،
اینها درانتخابات حکومت کرزی به قانونی رای دادند به او که خودش می گوید: کسی ریاست را به ما نمیدهد، به همین دلیل حکومت کرزی هیچ کاری برای شان نکرد

>>>   خجالت آور است برای عبدالله
که غور در بحران محرومیت جان میکند و این جناب در صبر استراتژیکی منتظر معجزه است.
اگر این بار مردی ات را ثابت نه کردی تو را به شوهر خواهیم داد یادت باشد عبدالله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است