چه کسانی مهندسین بحران انتخاباتی بوده اند
تارهای این جال عنکبوتی انتخابات‌ و صلح را چنان پیچ در پیچ تنیده اند که هیچ نیرویی به تنهایی قادر به دریدن و بیرون شدن از آن نیست، چه رسد به انتخاب مردم، ثبات برای کشور تا رسیدن به صلح منصفانه و پایدار 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۷    ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ کد خبر: 162072 منبع: پرینت

جال های عنکبوتی انتخابات و صلح به این سادگی ها و زودی ها بازشدنی نیست؛
پس از پنج ماه کند و کاو کمیسیون شکایات احتمالآ با آخرین پاکسازی کثافت کاری های کمیسیون انتخابات نتایج نهایی اعلام خواهد شد. یوناما و امریکا سفارش کرده اند که هرچه باشد نتایج باید توسط نامزدان پذیرفته شود و آقای معنوی از تیم ثبات و همگرایی گفت انتخابات به دور دوم می‌رود!

اینکه چگونه انتخابات فاسد ششم میزان از هفت خوان قانون شکنی، خیانت، تقلب، دزدی، توطئه، تطمیع و تهدید عبور نمود و با کدام متر و معیاری به نتیجه میرسد؟ چه کسانی مهندسین بحران انتخاباتی بوده اند و چرا تا هنوز نام های نامزدان ملیون ها رأی جعلی و خیالی مشخص نشد؟

مصارف صدها میلیون دالری نامزدان از کدام منابع تمویل گردید و چرا جامعهٔ جهانی یکسره از کنار این همه فساد ‌و خیانت آشکارا گذشته در حق مردم ما سکوت اختیار نمودند؟
همه کابوس های وحشتناکی اند که نسبت به نفس انتخابات سنگینی میکنند و ابزاری میشود بخاطر قاپیدن قدرت غیرمشروع و انجام برنامه هایی که متعلق به کشور ما نمیشوند.

این داستان پرماجرای انتخابات فقط با اعلام برنده و بازنده هیچگاهی به نفع مردم افغانستان پایان نخواهد یافت. اینکه انتخابات برگزار گردید، کمیسیون اول مشکل داشت، کمیسیون دوم حلش کرد، فردا اعلامش میکنند، به دور دوم میرود...و القصه تمام.

آنچه نسبت به این نتیجه گیری ها و استنباط های من درآوردی بشدت حساس و حیاتی میباشد، سرنوشت مردم، آیندهٔ کشور و وضعیت اسفبار دموکراسی، انتخابات و صلح اند که به این خوش باشی ها و در همچو اوضاع آشفتهٔ که همهٔ مان داریم به نفع کشور ختم شدنی نیست. اگر بقول دوستان چیزی هم اعلام شود، تازه آغاز مرحلهٔ بعدی تراژیدی افغانستان اعلام میگردد.

تارهای این جال عنکبوتی انتخابات‌ و صلح را چنان پیچ در پیچ تنیده اند که هیچ نیرویی به تنهایی قادر به دریدن و بیرون شدن از آن نیست، چه رسد به انتخاب مردم، ثبات برای کشور تا رسیدن به صلح منصفانه و پایدار.

احمد ولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
مسعود
نظرات بینندگان:

>>>   احمد ضیا کجاست ؟؟
می گفت : اگر من درچوکی نباشم کشور به بحـــــــــران میرود !!!!

>>>   به خدا كه از شماها كرده هر چيزيكه باشد بهتر هست!! مردم مى فهمنند كه قصه اين فلم چيست كو شش نكن كه خود را چيز فهم بگيرى و لكچر به معنى و از وقت تير شده بدهى!! شما بيسوادان سياست هستيد من در بين شما ها يك ادم و دلسوز نديدم! همه تان دزد و خاين هستيد!! و مردم ما مى دانند در اين فلم كه در سينمائى افغانستان مى چلد كه كى بچه فلم هست، كى بدماش فلم كى مسقره فلم، كى لتخورفلم ، كى دختر فلم ، و كى ها از سرك أورده شدن تا رول مردم را بازى كنند!! خودت براى مردم تشريح نكن فقط و فقط خودرا درياب كه در كدام رول ترا نسب كرده اند!! معما برايت حل مى شود!! بازهم در اخير يكبار ديگر رو هاي شما دزدان وًخاينين ملى سياه و خداوند از نزد شما حساب بگيرد!!

>>>   آری آقای مسعود.
چرا جرات نام بردند مهندسین انتخابات را ندارید هنوز که احمد و محمود خفه نشودگفته نام نمیگیری باید رک و راست نام گرفته شود.
احمدی از تخار

>>>   ولی مسعود:
شما که نه تواستید حتی از پنجشیر دو فیصد رای داشته باشید چه از مهندسی انتخابات حرف می زنید. می بسیار خوش شدم که گلبدین هم در انتخبات شرکت نمود تا همه مردم بداند که به گفتن داشتن ملیون ها عضو، چگونه دامنش سرش بالا شد. از شما که قبلاً شده بود.
ولی عابد

>>>   بین اشرف غنی و ملا هیبت الله هیچ فرقی نیست. هر دو دشمنان ملت و کشور افغانستان هستند.

>>>   ....خجالت بکش در تمام افغانستان نتوانستی ۴۰۰۰ هزار رای بګیری من یک ادم بینام و نشان فعلا در فیس بک بالا تر ار ۵۰۰۰ هزار دوست دارم که به یقین ګفته میتوانم اګر خود را انتخاب میکردم از تو کرده زیاد رای می اوردم درست است
که در سیاست ګوش کر ضرورت است مګر بیحیایی ودیده درایی هم از خود حد دارد اګر در شما بیغیرت ها درخت هم بروید میګویین زیر سایه اش مینشینم شما از همان خاک برادر تان بشرمیدرسوایی و ذلت ازین زیاد تر چه است که مردم افغانستان سلام شما را جواب نمیدهد
مسخره شودید توهین شودید بی اب شودیددر دزدی ګیر امدیدمورد اهانت مردمقرار ګرفتید به لحاظ خدا چرا شرم ندارید؟چرا ازین بیشتر خود ا ریشخند مردم قرار میدهید چوب خدا باید صدا داشته باشد؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است