سفیر ترکیه برای دیدار با جنرال دوستم به شبرغان رفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۱    ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ کد خبر: 162077 منبع: پرینت

سفیر ترکیه در افغانستان برای دیدار با جنرال دوستم به شبرغان رفت و با جنرال عبدالرشید دوستم دیدار کرد.

اوغوزخان ایرطغرل سفیر ترکیه بعد از دیدار با آقای دوستم در شبرغان مرکز ولایت جوزجان در یک کنفرانس خبری صحبت کرده، جزییات گفتگوهایش با دوستم را ارایه نکرد ولی گفت: "به حیت دیپلومات رسم این است که به هر ولایت که می‌روم نخست به دیدار رهبری همان ولایت می‌روم و به همین سبب در این‌جا نخست با جنرال دوستم دیدم."

ایرطغرل از آغاز فعالیت قنسولگری ترکیه در هرات در آینده نزدیک نیز خبر داد.
قبل از این جنرال سکات میلر قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع و حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان با جنرال عبدالرشید دوستم، عقب درهای بسته دیدار کرده بودند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال دوستم
سفیر ترکیه
نظرات بینندگان:

>>>   افغانستان يك استعمار گر جديد پيدا كرد الان تركيه استعمارگر جديد هست كلا افغانستان دوست و دشمن رو نميشناسه حتي هند رو هم دوست خودتون ميدونيد درصورتي كه جنگ در افغانستان بنفع هند هست

>>>   به نظر دهنده اول:
سلطان محمود غزنوی خودش ترک بود و پدر و اجدادش بنام های الپتگین و سبکتگین یاد میشدند.
کوشانی ها قبیله یی بودند از چین که مثلی که موسی همراه قبیله اش از مصر گریخت و به فلسطین آمد،این قبیله نیز از ظلم چینی ها گریختند و به افغانستان پناه بردند و سلسله کوشانی را با دین بودایی بنیان گذاشتند.
این افغانستانی که شما میبینید با تاریخ پنجهزار ساله اش،در طول تاریخ اش از هخامنشی ها گرفته تا سکندر یونانی و تا کوشانی ها و ساسانی ها و عرب ها و چنگیز خان و ترک ها و انگلیس ها ث روس ها و امریکایی ها و دیگران درین کشور حکمروایی کردند و در آینده نیز کشور های مختلف در آن حکمروایی خواهند کرد.
شما هیچ وقتی مهاجمین خارجی را در سرحدات مملکت تان شکست نداده اید.
بلکه آنها آمدند و کشور شما را اشغال کردند و نسل خویش را با کلتور ودعنعنات و دین خود درینجا گذاشتند و رفتند و بعداً باز یک کشور دیگر و یا امپراطور دیگر به اینجا آمده است و حمله نموده است.
همین که شما میگویید ما از خود کلتور و عنعنان و رسم و رواج و زبان داریم.
اینها از شما نیستند،بلکه مخلوطی از کلتور ها و عنعنات و رسم و رواج های متجاوزین و یا کوچ نشینان مختلف بودند که وارد ایم سرزمین شدند و از خود بجا گذاشتند.
شما یک مرتبه به زبان خود بنگرید!
در آن لغات ها و واژه های اکثر این کشور ها دیده میشود و همیش در حال تغیر است.
همین حالا زبان دری سحت تحت تأثیر زبان فارسی لهجه ایرانی ،یا توسط مهاجرین و با هم توسط پلان های راهبردی جمهوری اسلامی قرار گرفته است.
همچنان لوحه های دکان ها.تحت تأثیر زبان انگلیسی قرار گرفته اند.
معلومدار که ترکیه نیز که یک زمانی امپراطوری او از سرحدات چین شروع میشد و سایبریای امروزی را در بر میگرفت و تا شمال افریقا و شبه جزیره عرب و تا کشور های بالقان اروپای امروزی،همه شامل این امپراطوری بودند،حالا دوباره در پی ایجاد این امپراطوری هستند.
از طرف دیگر کشور های عضو پیمان شانگهای.میخواهند این منطقه را زیر تصرف خود داشته باشند.
از طرف دیگر امریکا نیز یک تشکیلاتی را بنام گروپ پنج به علاوه یک تشکیل کرده است که شامل پنج کشور آسیای میانه و امریکا میشود ،که افغانستان نیز منحیث عضو ناظر آن خواهد بود.
ایران خو هر روز اعلان میکند که این منطقه ما است و امریکایی ها درین منطقه چه میکنند و پلان های راهبردی خود را دارد.
هزاره ها خو هر روز در همین سایت هموطن هم زبان گفته.برضد طالب ها و پشتون ها قیام میکنند.
پشتون ها نیز تحت نام پشتنو لر و بر یو دی.مونز اهل سنت یو او هزاره گان شیعه او کاپر دی،نفوذ خود را میخواهند.
پس این مملکت مثل یک توپ فتبال و یا لحاف ملانصرالدین شده است که هر کس بطرف خود میکشد.
مثلی که در گذشته های تاریخ نیز چنین بوده است و فعلاً نیز چنین است و در آینده نیز چنین خواهد بود.

>>>   ترکیه در طول تاریخ کمک کننده واقعی در افغانستان بوده وخصلت استمعارگری در وجود شان نیست ،ایران وپاکستان بلی ،یک استمعارگر واقعی اند و اوباشانی هم دارند که این پروسه به پیش میبرد وامید نظر دهنده محترم نظر منفی خود را تصیح کند بگزار این مرزبوم هم دوستانی داشته باشد
عبدالله ریحان

>>>   افغانستان تاریخ یکصد و چند ساله دارد از زمانیکه انگلیس ها این نام را بالای بفر زون یا منطقه حائل بین تزار و هند برطانوی گذاشتند و این جغرافیای موجود هم تقریبا هم سن و سال همین نام است.

حاکمیت پشتون های درونی از زمان احمد خان آبداری شروع شد و تا دوره کرزی دوام کرد.

پیشتر از آن غلزوی ها که گاه در خدمت مغول ها بودند و گاه در خدمت فارس ها به مجرد پیدا کردن فرصت بر ولینعمت خود میتاختند و چند زمانی حکومت میکردند مثل هوتکی ها امثالهم.

اما پنج هزار سال پیش نه این نام وجود داشت و نه این محدوده جغرافیایی بلکه زمین خدا جان بود که میلیارد ها سال قبل ایجاد شده بود و گاه یک منطقه قابل زیست می بود و آدم و حیوان به آن هجوم می آوردند و گاه منطقه دیگر.

همین حالا یخ های قطب جنوب ذوب شده میرود و شاید تا صد سال دیگر کشور هایی زیر آب بروند و ساکنان آن به کوچ های اجباری مجبور شوند و اکثر مناطق مرتفع محل جنگ های نو آمدگان با بومیان خواهد بود.

مهم این است که من و تو در در یک محدوده زمانی معین که به نام طول حیات یاد میشود چه کشته ایم و چه درو خواهیم کرد.

>>>   خطاب به اون نظر دهنده که گفت ترکیه استعمارگر نیست
بهتره سری به سوریه و عراق بزنید تا ببینید شمال این دو کشور چطور توسط ترکیه اشغال شده و حرف دولت عراق و سوریه را قبول نمیکنه که کشورشان را ترک کنه
بهتر است یک سر به لیبی بزنید تا مشخص بشه ترکیه در افریقا چرا میجنگه و زمین کشور دیگه ای رو اشغال میکنه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است