بافت ارگ بر اساس قومیت، تبعیض، انحصار و فساد!
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۴    ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ کد خبر: 162095 منبع: پرینت

ساخت و بافت ارگ بر اساس قومیت، تبعیض، انحصار و فساد استوار است!
در یک گوشه ای ارگ در دفتر آقای دانش یک عده ای از هزاره ها مانند انگشت ششم مصروف وظیفه هستند که نه خود می‌دانند که چه وظیفه دارند و نه هزاره ها میدانند که چه وظیفه را انجام می دهند.

از همین سبب است که فقط خود آنها یک وظیفه را برای خود انتخاب کرده اند که عبارت از پخش و نشر عکس ها و جلسات آقای دانش و یا تمجید و توصیف از آقای دانش به مثابه یک شخصیت بی بدیل هزاره ها است.

اینکه دانش چه کاری برای هزاره ها و رفع تبعیض از هزاره ها انجام داده است نه آنها می دانند و نه مردم هزاره با خبر هستند، اگر مورد بازپرس قرار گیرند و یاکسی از ارگی ها انتقاد کنند متهم به عقده مندی و یا بی خبری می کنند.

کار در میان هزاره ها به اندازه رقت بار و ناامید کننده است که دیدن ولسمشر با اعضای دفتر آقای دانش را که کاملاً یک امر عادی است و نیازی به تبلیغ ندارد یک دست آورد فکر می کنند، بی خبر از اینکه مبنا و سنگ پایه ارگ قومی و بر اساس تبعیض، انحصار و فساد استوار است، چنین جلسات هم بی نتیجه و به خاطر انحراف ذهنیت عامه و لاپوشانی از تبعیض سیستماتیک صورت می گیرد.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
فساد
نظرات بینندگان:

>>>   تلویزیون مرکزی چین به نقل از یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه «ژجیانگ» چین، تاكيد دارد اين تيم به «دارویی موثر و كارساز برای مقابله با ویروس کرونا» دست پیدا کرده که آزمایش‌های اولیه آن به روی انسان در شرق کشور، کاملا موفقیت آمیز بوده است.
تلویزیون چین اعلام کرد، اعضای تیم تحقیقاتی به سرپرستی «لی لان گوان» صبح چهارشنبه 5 فوریه، برای گسترش دایره بکارگیری این داروی جدید در مبارزه با ویروس کرونا، وارد شهر ووهان شدند.
قابل توجه است که تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین امروز چهارشنبه 5 فوریه،ازمرز 490 نفر گذشت و دو شرکت هواپیمایی آمریکایی، پس از مرگ اولین مورد مبتلا به این ویروس، پروازهای خود را به هنگ کنگ متوقف کردند. ژاپن نیزپس از کشف ده مورد ابتلاء به ویروس در میان مسافران یک کشتی گردشگری، آن را توقیف کرد.
کمیته بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه 4 فوریه، اعلام کرد، 65 مورد مرگ دیگر در اثر ابتلا به ویروس، ثبت شده است که بدین ترتیب، شمار تلفات در سرزمین اصلی چین به 490 نفر می رسد که غالبا در شهر ووهان و اطراف آن، در مرکز چین،کانون شیوع ویروس بوده است.

>>>   ویروس کرونا در نهایت مهار میشود و باعث مرگ و میر زیاد نخواهد شد اما
اما ویروس فاشیزم و نوع خطرناک آن فاشیزم قومی که منشا آن ارگ غنی و بی بی گل است اگر مهار نشود مثل فاشیزم هتلری جان ملیون ها انسان را خواهد گرفت
بانی فاشیزم فرهاد پا پا و مجید زابلی و هاشم ایزک کاکای ظاهرشاه و قبل بر آن از عبد رحمن شروع و فعلن غنی پا پا و تارتق هایش یون و طاقت و احدی و ملت تره و امثالهم.
ملت این فاشیزم را مهار کنید ورنه همه ملت را نابود میکند.

>>>   آگاهی آگاهی آگاهی به تمام مردم شریف وبا غیورو حب وطن افغانستا ن
سالانه میلیون ها دالر از بودیجه افغانستان برای رهبران پشتونستان خواه ازطرف حاکمان قبیله جاحل بیگانه پرست توسط رهبری وزارت اقوام قبایل بخاطر شعار لر او بر یو افغان دی این پول هنگفتی داده می شود اما مرد م بعضی ولایت کشور ما زیر خط فقر ناداری و بیکاری و را ه های آنها بدون اسفالت در رنج زندگی دارند.
شروع از 1325 حاکمان جاهل ، بی دانش وقدرت طلب در امور سیاست داخلی پاکستان کشور همسایه مداخله بنام پشتونستان همین دلیل است که 40 سال کشور ما به میدان جنگ قدرت های جهانی از سبب جعل تاریخ تبدل شده و پاکستان هم سهم خود را از جنگ دوام دار بر میدارد که راکت های گور خود را بر مناطق سرحدی افغانستان هدف میگرد اوضاع افغانستان را دایم سازمان استخبارتی پاکستان توسط همین غلامان ونوکران لر و بر پشتونستان خواه بو سیله انتحار ، انفجار ، دهشت افگنی و تروریزم متشنج می سازد و مردم بیچاره و بی دفاع ما قربانی پشتونستان خواه جاهل لر و بر د ر این عصر 21 در طی این 40 سال شده اند.
از این بابت دیگاه اکثریت مردم آگاه سیاسی و قلم بدست وطن دوست افغانستان پیستون پاکستان پاکستانی است ، هزاره پاکستان پاکستانی است و تاجیک پاکستان پاکستانی و تاجیک از بکستان ازبکستانی است و تاجیک تاجیکستان تاجیکستانی است ازبک ازبکستان ازبکستانی است وتاجدیک ترکمنستان ترکمنستانی است و ترکمن ترکمنستان ترکمنستانی است . هیچ افغانستانی با هوش و درک حق مداخله درامور سیاست داخلی کشورهای همسایه ندارد.
اگر کدام حمق و کودن بی دانش جاهل و متعصب قبیله پرست دست به مداخله درامور سیاست داخلی کشورهای همسایه میزند اتباع اصیل افغانستان عزیز ما نیست.
باید احساس وطن دوستی هر افغانستانی داشته باشیم نه بی گانه پرستی.

>>>   شرم است به شما که سخن از تعصب میزنید، اشخاصیکه در دفتر معاونیت دوم استخدام شده همه ایشان هزاره است اکر شما در هر جای قدرت ګرفته اید عین استخدام را داشته اید و جالب اینجا است که باز از همه اولتر سخن از ضد تعصب شما میزنید.
شما را ظاهر شاه خوب شناخته بود نسل کم ظرف چنګیز

>>>   خطاب به کسی که کامنت داده و نوشته (شرم است به شما که سخن از تعصب میزنید.........شما را ظاهر شاه خوب شناخته بود نسل کم ظرف چنگیز )!
کاش هزاره ها از نسل چنگیز بودند. برعکس این ها بقایای کسانی اند که به جز راستی و صداقت و ایمان داری ذره ای درنده خویی در وجود آنها نبود و اکنون هم وجود ندارد. اما در رابط به ثابت ساختن شان از جمله قدیمی ترین طائفه ساکن در این سرزمین چه مدرک و سندی بهتر از مجسمه های تخریب شده بودای بامیان میخواهید که به شکل و قیافه هزاره ها تراشیده شده اند نه مانند بت های هندی به شکل و قیافه ای هندی ها ولی متاسفانه متعصبین طالب و فاشیست مانند محمد گل مهمند که هرچه آثار تاریخی تاجیک و ازبیک و هزاره بود تخریب کرد و یا آتش زد و جایی را که نتوانست تخریب کند و آتش بزند اسم آنرا تغیر داده و اوغانی ساخت ملکیت های این 3 قوم را غصب و اوغان یعنی افغانهای پشتو زبان را در آتجا ها مستقر ساختند ، کاش هزاره ها از جمله چنگیزیان بودند تا با استفاده از خوی جنگی که میداشتند و به ارث میبردند جلو این همه ستم اوغان ها را میگرفتند کاش مغول های موجود در افغانستان که با افتخار از مغول بودن خود یاد میکنند و در چندین ولایت از جمله بادغیس زندگی دارند با اوغانها هم مذهب و سنی نمیبودند آنوقت به حساب فاشیستهای اوغان میرسیدند.
اما یک توصیه به کسی که کامنت بالا را نوشته و مورد خطاب من است ، لطف کن و یک بار DNA خود را آزمایش کن و ببین که چند فیصد ژن های شخص چنگیز یا از سربازانش را در وجود تان به ارث برده ای؟ چون نیروی بیگانه که با زور و قدرت داخل یک سرزمین شود بهترین نقطه از نظر آب و هوا را اشغال و خوشگل ترین دختران و زنان را مورد تجاوز قرار میدهند و یا به همسری انتخاب میکنند نه اینکه پست ترین نقطه مانند هزاره جات را که نه اهمیت اقتصادی دارد ، نه خوش آب و هوا است و نه نقش نظامی دارد نه دختران خوشگل دارد انتخاب نماید . جای بسیار تاسف است که شما و امثال شما از قیافه ظاهری هزاره ها سوء استفاده کرده و میکنید و یک مشت احمق نادان هم گفته های تان را قبول میکنند در حالیکه ازبیک ،ترکمن، قزاق، قرغز ، و خیلی اقوام دیگر در افغانستان و حتی کشور های همسایه به مانند مغول ها هم قیافه اند اما هیچ ارتباطی به آن مغول که چنگیز به آن منسوب است ندارند. همانطوریکه یاد کردم بقایای چنگیزی ها کسانی دیگر اند آنانی اند که اجداد شان دختر های زیبا روی شان را به چنگیز خان و سایر ایلخانیان مغول به جبر یا به رضای خود تقدیم میکردند تا با مغول ها فامیل و خیشاوند شوند و به قدرت برسند مثل همین امروز که از وقایع و جریانات ارگ و گرفتن پست و مقام و وکالت پارلمان را می بینید و میشنوید.
باید بدانید که تاریخ همیشه تکرار شده و تکرار میشود فقط زمان ، مکان و انسان هایش فرق مینماید اگر آنروز تموچین ( چنگیز ) و سربازانش به نقاط خوش آب و هوای خراسان آنزمان و دختران و زنان خوشگل آن دسترسی داشتند امروز تموچین های دیگر با دار ودسته خود شان است که همان امکانات را در اختیار دارند و شاید فردا تموچین دیگر پیدا خواهد شد. اما به نظر من کمتر نسلیکه که ژن چنگیزی ها را داشته باشند همین طائفه هزاره است چون اینان هم قیافه های شان بودند و چنگیزی ها کمتر به آنان علاقه نشان میدادند مگر سربازان واسوخت چنگیز خان که زن و دختر آنزمان هزاره را مورد تجاوز قرار داده باشند.

>>>   برادران محترم هزاره من خودم پشتون نیستم اما میخواهم چند نقطه به عرض همه برادراه هزاره عرض ادب میکنم لطف نموده این همه جار وجنجالهای تبیعض لسانی وتهمت های قومی و غیره را کنار گزارید اگر در افغانستان رییس جمهور هم از برادران هزاره باشد باز هم بر ضد دری زبانان و پشتو زبانان تبلیغ مینمایند و. اظهار میدارند که حق ما خورده شده ،غنی انسان پست فطرت و. بی دیانت است اما در پهلو. خود برادران هزاره را هم دارد نمیشود که دولت افغانستان هم از طبقه برادران هزاره باشد و. در طول همین هشده سال که امریکاییان و کشور های خارجی در افغانستان است برادران هزاران صاحب قدرت و. منزلت دنیای است وبسیار نالیدن و فغان زدن هم منزلت شما پایین میاورد لطف نموده جایگاه تان را در افغانستان بشناسید در نزد هم مردم افغانستان شما عزیز وعلم دوست و زحمت کش هستید اما از حد مگزرید چون الله متعال از حد گزشتگان دوست ندارد ،شما را به خداوند متعال قسم میدهم که در ایران حکومت شعیه ها نظام را بدست دارند و. از ولایت فقیه هم دم میزنند و. خود. را اولاده پیغمبر گرامی میدانند حتی در داخل تهران بزرگ اهل سنت یک مسجد ندارند و. قدرت را به جایش بگزاریم در دستگاه های دولتی اهل سنت هیچ پست را صاحب نیست و. حتی در مناطق اهل سنت نشین که همه اکثریت باشندگان ان اهل سنت اند از طرف دولت ایران اخوندها به راس حکومت های محلی گنجانیده میشود حالا قیاس کنید خودتان وکلاه تان را پیشروی تان گزارید و. قضاوت کنید ،
عبدالله ریحان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است