داستان چند سال پیش دکاندار کویته تکرار شد؟
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۵    ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ کد خبر: 162102 منبع: پرینت

آیا همان داستان چند سال پیش دکاندار کویته تکرار شده است؟
در حکومت کرزی یک دکاندار پاکستانی از کویته به کابل آمد و خود را عضو شورای کویته یا شورای رهبری طالبان افغانستان به رهبری ملا منصور معرفی کرد. چند روز در کابل مهمان خاص ماند و با پول زیاد به کویته برگشت.

حالا بر سر دو جسدی که از نزدیک هوتل کانتیننتال کابل یافت شده امنیت ملی افغانستان و استخبارات نظامی پاکستان و طالبان پاکستانی خبر متضاد ارایه می کنند.

طالبان پاکستان می گویند دونفر اعضای ارشد شان را برای مذاکره و ماموریت مخفی به کابل فرستاده بودند که جسد شان یافته شده است.
آی اس آی نیز می گوید که دو عضو ارشد طالبان پاکستان در کابل کشته شده اند.
اما یک منبع ریاست امنیت ملی افغانستان می گوید که این دو فرد مقتول که جسد شان در نزدیک کانتیننتال یافت شده افغان های خودمان و از ننگرهار هستند.

آیا این دو نفر افغان ننگرهاری بودند که به نام دو عضو ارشد طالبان پاکستان بر سر حکومت افغانستان و دستگاه استخبارات آن کلاه گذاشتند و یا اینکه آن ها از اعضای ارشد طالبان پاکستان بودند که توسط آی اس آی در کابل کشته شدند؟

محمد اکرام اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دکاندار کویته
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   طالب طالب است.افغانی و پاکستانی ندارد.
همه در دوطرفه سرحد در مناطق پشتون نشین زندگی میکنند.
یک پشتونی که در افغانستان در سرحد زندگی میکند،میتواند طالب پاکستانی باشد ویک پشتوتی که در پشاور زندگی میکند،میتواند طالب افغانی باشد.
قبل از آمدن قوای شوروی وشروع جنگ ها در افغانستان،پشتون های دو طرف سرحددآزادانه به پاکستان میرفتند و به افغانستان می آمدند و تجارت ودرفت و اًمد آزاد داشتند و بنام سرحد بود و اصلاً سرحدی وجود نداشت.
بعد از شروع جنگ ها در دوران تجاوز شوروی.میلیون ها افغان اعم از پشتون و تاجک و هزاره وازبک و غیره اقوام افغانستان بطور دسته جمعی به پاکستان مهاجرت کردند و در تمام شهر های پاکستان تیت و پراگنده شدند و به کسب و کار و تجارت مصروف شدند و یک تعداد معدود شان در شهر های سرحدی در کمپ های مهاجرین جابجا شدند و هنگام تابستان از ملل متحد پول دریافت میکنند و به افغانستان می آیند و کسب و کار میکنند و هنگام زمستان که هوا سرد میشود ،دوباره به پاکستان به کمپ ها میروند و سال بعد باز به یک نام دیگر و اسناد دیگر به ملل متحد میروند و پول میگیرند و دوباره در تابستان به افغانستان می آیند.
این سرحداتی که شما بین افغانستان و پاکستان میبینید،همه نمایشی هستند.اکثریت مردم قاچاقی میروند و می آیند.
پولیس پاکستان،مثل پولیس افغانستان نیست که معاش و اعاشه و اباطه کافی از طرف دولت پاکستان داشته باشد.
دولت پاکستان برایش صرف یک کمربند و یک دنده میدهد و پولیس پاکستان این کمربند را در روی پیراهن تنبان سیاه خود میپوشد و دنده در دست اش و هرکس را خواسته باشد تلاشی میکند و از نزدش رشوه میگیرد.
افغانها قصه میکنند که بعضی اوقات پولیس که گرسنه ماند،می آید و جیب هایت را تلاشی میکند و خودش یک توته چرس را در جیب ات میگذارت و بیرون میکشد و میگوید که چرس میغروشی؟
مره پنجصد کلدار جریمه!
پس شما نمیتوانید که تفکیک کنید که طالب پاکستانی کیست و طالب افغانی کیست و کدام اش در کجا تولد شده است؟اینطرف سرحد و یا آنطرف سرحد؟
همچنان همین حالا نود فیصد مردمی که در تلویزیون های افغانستان پشتو و یا دری صحبت میکنند،له پاکستانی و ایرانی صحبت میکنند.شما نمیتوانید بفهمید که آیا اینها پاکستانی و یا ایرانی هستند ویا افغان؟
جالب تر از همه این است که فارسی زبانان خودرا افغان نمیدانند و میگویند که ما خراسانی هستیم.
پشتون ها هم خودرا افغان نمیدانند و میگویند که ما پشتون هستیم و خواهان تشکیل پشتونستان هستیم.
پس افغانستان مانده است و ازبک ها و قرار است که ازبک ها تیمور لنگ و یا امیر تیمور گورکانی را موسس افغانستان معرفی کنند.

>>>   درافغانستان استخبارات نیست کمپنی خصوصی پنشیر وردک است وبرای 99 سال این اداره را قرارداد نموده اند انحصاری است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است