فهمیدم که آمریکا در افغانستان شکست می خورد
می فهمیدم که ماموریت نظامی امریکا در افغانستان شکست می خورد و از چه می فهمیدم که احمدشاه ابدالی یک داکو بود و از چه می فهمیدم که غنی احمدزی نهایتا افغانستان را بسوی تجزیه سوق می دهد؟ 
تاریخ انتشار:   ۰۱:۱۵    ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ کد خبر: 162129 منبع: پرینت

من چه رقم در گپ های خویش "معجزه" می کنم؟
از چی می فهمیدم که غنی احمدزی افغانستان را بسوی تجزیه می کشاند؟

در هفته اول اشغال افغانستان در ماه اکتوبر ۲۰۰۱ توسط امریکا جلسه ای در خانه معزز محترم محمد آصف آهنگ در شهر وانکوور کانادا دایر شد که من هم افتخار حضور در آن را داشتم. نظر جناب محمد آصف آهنگ بحیث یک شخصیت آگاه از تاریخ معاصر افغانستان طوری بود که وقتی امریکا وارد صحنه گشت مشکل افغانستان حل و افغانستان گل و گلزار می گردد. از نگاه معزز محترم آهنگ مشکل بزرگ افغانستان خان های دو سره پاکستان است که از افغانستان و پاکستان بحیث گاو شیری استفاده کرده و نفاق و شقاق را در منطقه دامن می زنند. قرار باور وی امریکا با مصرف یک دو لک دالر تمام این خان ها را خریداری می تواند. وی تاکید می کرد که نقش ملل متحد نیز بالاتر از نقش وزارت خارجه امریکا نبوده و صلاحیت سمت و سو دادن ملل متحد نیز در دست امریکا است.

در همان جلسه بر اساس مطالعه دقیقتر از تاریخ منطقه و افغانستان از منابع بین المللی در پهلوی جعلیات تاریخ وزارت معارف افغانستان و نشرات پشتو تولنه رژیم خاندان نادر غدار، مخالفت شدید خویش را با این استدالال ارایه کردم که سبب خشم یکی از شرکت کنندگان همان جلسه گردیده و مرا مخاطب ساخته فریاد کشید که شما پرچمی ها همیشه عامل نفاق و شقاق در افغانستان گردیده اید و حال نمی گذارید که افغانستان آباد گردد. اینکه وی با چه دلیل مرا پرچمی مخاطب نموده و خشم و قهر خود را در مورد یک بحث حیاتی و مهم ابراز می کرد، هرگز نفهمیدم. همینقدر درک می کردم که وی سابقه شعله ی در افغانستان داشته و بالاتر از ساحه فکری شعله ی و پرچمی ها قضایا را تحلیل نمی توانست. همان جناب زنده تیار موجود است و امیدوارم روزی وی دلیل و خشم خود را بیان دارد تا یک معمای بشری حل گردد؟

در همین فیسبوک بکرات و مرات مستند از قول تاریخ و از قول خود افغان ها از جمله محمود کرزی، برادر حامد کرزی، از قول داکتر فضل ربی پژواک استاد تاریخ افغانستان معاصر در دوران ریاست جمهوری محمد داود بیان کرده ام که احمد شاه ابدالی یک رهزن و داکو بود و هیچ شان و شوکت یک شاه یا امپراطور را نداشت. احمد شاه ابدالی امپراطوری سلف خویش محمدنادرشاه افشار ترک را به میراث گرفت ولی آن را حفظ نتوانست. ادعا می گردد که احمد شاه ابدالی هفت بار هند را فتح کرد. یک پادشاه یا امپراطور یک بار حیطه ای را فتح و امپراطوری خود را تاسیس می نماید ولی احمدشاه ابدالی هفت بار بخاطر رهزنی و دزدی بالای هند حمله می کرد. بالاخره ثبوت این ادعاها با ارایه فلم پانی پت از طرف بالیوود هند بارزتر گشت.

حدود بیست سال از اشغال افغانستان گذشت. یکی دو دوستی که در جلسه فوق الذکر شرکت داشت از من سوال می کنند که از چی می فهمیدی که امریکا در افغانستان موفق نمی گردد؟!... شماری هم سخت بالای من خشمگین اند که از اثر شیطانی های من در فیسبوک بالاخره کمپنی فیلم یالیوود هندوستان احمد شاه ابدالی را یک داکو معرفی کرد. قرار استدلال این اوباشان جاهل اگر من واقعیت های تاریخی را بسمع این ها نرسانم، دنیا هیچ خبر نیست که افغان ها چه کردند یا افغان ها چی می کنند؟

غنی احمدزی با یکه تازی های خویش، نهایتن تجزیه افغانستان را باعث گشت. امریکا در سال ۲۰۱۴ بهترین فورمول برای بقای افغانستان عرضه کرد. این فورمول این بود که قدرت در افغانستان تقسیم گردد. قانون اساسی افغانستان تعدیل گردد. کرسی صدارت در پهلوی مقام ریاست جمهوری ایجاد گردد. اگر کرسی ریاست جمهوری در اختیار یک آدم پشتون باشد، کرسی صدارت در اختیار یک آدم غیر پشتون باشد یا بر عکس. قدرت بشکل متوازن بر اساس اهلیت و شایسته سالاری توزیع گردد. ولی تمام این پیشنهادات از طرف یک حرامی بنام محمد اشرف غنی احمدزی غلزی رد گشت و افغانستان بسوی بحران رفت که امروز یگانه علاج این بحران را می توان در تجزیه افغانستان بر اساس تعلقات قومی جستجو کرد.

من از چه می فهمیدم که ماموریت نظامی امریکا در افغانستان شکست می خورد و از چه می فهمیدم که احمدشاه ابدالی یک داکو بود و از چه می فهمیدم که غنی احمدزی نهایتا افغانستان را بسوی تجزیه سوق می دهد؟...

عبدالحمید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   زنده بلد حقیقت!

>>>   تجزیه کار را بد تر میکند.
یگانه راه حل تشکیل حکومت فدرال است تا هر منطقه از تمام استعداد های خود به شکل درست استفاده کند.

>>>   محترم نویسنده گرچه خودت آدم بسیار چیز فهم هستی اما با این همه فهم ات باید اولآ خود را معرفی میکردی که و. چهکاره هستی ،خوب این مطلب را میگزاریم بالای جایش،میدانی که از چه فهمیدم که خودت ادم بی عقل وعاری از تفکر انسانی و. اخلاق غیر اسلامی داری ،از این فهمیدم که خودت توهین و تحقیر را منشا سخنان سخیف ات قرار دادی ،این همه میدانند که غنی ادم قومگرا و دیوانه مزاج است و اما توهین وتحقیر به مردگان کار زندگان نمیباشد و اما حالا خودت ادم دانشمند و همه چیز فهم که همنوا هم با آصف فرهنگ که انسان فرهنگی وشناخته شده افغانستان است همنوایی نداری وبه همین سبب راه تو غلط و سخنان فاحش تو غلط .
کوشش نکن بعد از این با چند جمله ناسنجیده ات غوغا را در صحفات اجتماعی خلق کنی
عبدالله ریحان

>>>   اگر این گونه باشد براستی خودت اصلن متپکراولی هستی وجناب رئیس جمهور بعد از خودت متپکر دوم است ، من ازچی فهمیدم ؟

>>>   شکست خورده یا نخورده کار پاکستان است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است