گسترش آزادانه و علنی ارتش طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۱۲    ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ کد خبر: 162137 منبع: پرینت

طالبان به تازگی گزارشی را در مورد فراغت تعدادی از جنگجویان شان در وبسایت الامارت نشر کرده اند. عکس های این گزارش ، ده ها جنگجویی را می دهد که دریشی های منظم حرفه ای به تن دارند، با تفنگ های ام 4 امریکایی مسلح هستند، و تجهیزات نظامی پیشرفته و ضروری برای قطعات کماندویی ارتش های مدرن در اختیار دارند.

این جنگجویان در کمپ آموزشی محمود غزنوی آموزش دیده اند. طالبان به کمپ های آموزشی شان "معسکر" می گویند. این چندمین بار است ( از یک سال قبل ) که طالبان از فراغت جنگجویان شان از کمپ محمود غزنوی گزارش تصویری نشر می کنند. در تصاویر می توان موترهای تیوتا، سلاح های سنگین، تایرهای موتر برای آموزش، استفاده از نارنجک های رنگی و برخی امکانات دیگر را دید. همچنان، ویژگی های جغرافیایی محل مثل کوه، دره و ... به روشنی در تصاویر دیده می شود. در برخی از عکس ها بیش از صد جنگجو همزمان در حال آموزش دیده می شوند.

آدم با دیدن این عکس ها به این فکر می افتد که چگونه این کمپ های کلان و مجهز از دید امریکایی ها و ناتو پهنان می ماند. چرا امنیت ملی، ارتش و پولیس افغانستان نمی تواند محل این کمپ ها را دریافته از آموزش نظامی به این گستردگی جلوگیری کند ؟ با امکانات و تکنولوژی امروزین، یافتن محل این کمپ ها واقعا کار سختی نیست، مخصوصا وقتی نشانه های جغرافیایی مهم به روشنی در عکس ها دیده می شود.

اگر این کمپ ها در افغانستان قرار دارند، پس وای به حال ما و نسل های آینده. اگر در پاکستان قرار دارند، اول، چرا از دید امریکایی ها پنهان می مانند، و دوم، پاکستان چگونه صلحی می خواهد وقتی در عمل، ارتش موازیی را در افغانستان تقویت می کند، آموزش می دهد و تجهیز می کند؟ به هر حال، گزارش های منظم طالبان، و تصاویر و ویدیوهای فعالیت های نظامی و غیر نظامی شان نشان می دهد که این گروه در عمل توانسته است دولت و ارتش موازیی را در افغانستان به وجود آورد، و هر روز در حال گسترش آن است. این واقعیت ها، این گمان را تقویت می کند که کل پروسه ای صلح برای طالبان، وسیله ای است برای فریب طرف مقابل و رسیدن به قدرت. طالبان در عمل، مشغول کار دیگری هستند.

عبدالله وطندار


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   ازطرف امریکایی ها اکمال میشوند.

>>>   طالب اگر هر لباسی بپوشد ملت میداند که نوکر پاکستان هستند و بی غیرت و بی مروت.

>>>   هرکسی به هرعنوانی پروسه مزاکره طالبان باامریکائیها وبعداً شروع مزاکره بین الاافغانی را به دیده یک حرکت مثبت فکرمیکنند نه تنها خودرافریب میدهند بلکه آگاهانه ویا ناآگاهانه به آسیاب طالبان وامریکائیها آب میرزند.
امریکا ، طالبان وپاکستان هرسه مشترکاً درصدداین میباشند که چه وقت دولت مفسد کنونی را سرنگون ساخته قدرت رابدست گیرند.سیاست مداران بی عقل ووطن فروش ماکه جزبه منافع شخصی خویش به دیگرچیزفکرنمیکنند درخواب غفلت فرورفته اند،آنها فکرمیکنند که طالبان باآنها کارندارند ، اما نمیدانند که در نوبت قتل عام مردم اولین قربانی ها آنها خواهند بود.
پس کمی بحال بیائید وفکرکنید.
بااحترم

>>>   اشرار حتی مسئول سلاح لایزری دارند ، اما برعکس جنرالان وزارت داخله مصروف دزدی از پول نان وگوشت سرباران هستند حتی از پول گور وکفن سربازان می دزدند

>>>   از ضعف حكومت همه چيز ممكن است اتفاق بيفتد !

>>>   طالبان مزدور بی رحمی است که مصروف مسدود کردن مکاتب/قتل مردم/تخریب وسایل مردم و رعیت/مردم را به عقب کشانیدن/قتل نخبگان کشور/از بین بردن امکانات معیشتی تا زمینه مساعد شود و مردم بلا جدال به یکی از صوبه های چتلستان تبدیل شود و همچنان نیروهای مزدور طالب تحت نام مذهب و قوم و لسان درد سر برای ایران و اسیاسی میانه باشد تا روسها نیز ارام نباشند.طالب هیچگاهی صلاحیت اوردن صلح را ندارد و نه هم ظرفیت صلح اوردن را دارد یک نیروی جنگی خاین و وطنفروش.
شرقی

>>>   اين ها را كرزي و غني جرات بخشيده شيرك ساخته و تجهيز نموده . اگر داكتر عبدالله قدرت را گرفت طالب دوباره سوراخ موش در پشاور و كويته و كراچي خواهد پاليد ولي اگر اشرف فني باز هم با تقلب باقي ماند طالب همه افغانستان را خواهد گرفت.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است