حسین محقق کیست؟
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۵۳    ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ کد خبر: 162140 منبع: پرینت

حسین محقق داماد عباس ابراهیم زاده معروف به (عباس دالر)؛ وکیل متخب ولایت بلخ در پارلمان کشور است.
عباس ابراهیم زاده با محقق روابط نزدیک داشت؛ و در شراکت با محقق ثروتمند شد. روابط نزدیک و شراکت منجر به خویشاوندی دو فامیل گردید. پسر محمد محقق؛ حسین محقق؛ دختر عباس ابراهیم زاده را به عقد نکاح خود در اورد.
رابطه محقق با عباس ابراهیم زاده زمانی تیره و تار شد که محمد محقق در جنجال پیش آمده؛ میان عباس ابراهیم زاده و غلام عباس اخلاقی سناتور بلخ در مجلس سنا؛ از غلام عباس اخلاقی حمایت کرد.
بعد از این ماجرا عباس ابراهیم زاده از حزب وحدت محقق گسس وبه خلیلی بیعت کرد.
و اما در انتخابات اخیر وقتی که خلیلی با محقق کنار امد ؛ عباس ابراهیم زاده از از خلیلی نیز رو گرداند و به اردوگاه سرور دانش پیوست.
حسین محقق برخلاف اظهارات پدرش نه روانی بود و نه هم حسود؛ حسین محقق اموزش دیده نظامی ؛ فارغ التجصیل دانشگاه غازی (انقره) ترکیه بود. گفته میشود که فعلا هم محصل در یکی از دانشگاه های خصوصی کشور بوده.
طبق گزارش های تایید نا شده اختلافات بافر محقق و حسین محقق ریشه در اختلافات سیاسی و تجارتی محمد محقق و عباس ابراهیم‌ زاده دارد.
Mohd Ali
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
محقق
ابراهیم زاده
شایعه
نظرات بینندگان:

>>>   Soraya Baha
برای مرگ هرجوان باید متأسف و متأثر بود، برای کشته شدن باقرمحقق که به دست برادرش درخون تپید وهابیل و قابیل سده ۲۱ را به نمایش گذاشتند نیز، که یک فاجعه درد آور است برای انسان و انسانیت و به ویژه برای یک مادر.
نگرش من ازاین تراژدی اندکی متفاوت است با نگاه بیرحم مردانه. در یک جامعه مرد سالار هیچ قانونی مدنی و انسانی مانع غرایز جنسی مردان شده نمی تواند، چون پشتوانه اسلامی دارند که مردان می توانند چند زن داشته باشند و عدالت اقتصادی را مراعات کنند اما از نگاه روانی، رنج و آزار زن را در قانون چه گونه ارزیابی می کنند و به ویژه خصومت ها و حسادت ها بین فرزندان و مادران شان را ؟
آقای محقق که به نان و مقام رسید هر سال یک همسر نو برگزید و ۲۵ فرزند دارد. همسرچهارم همسفر و تاج سرش شد و سه سیاه سر، سه سیاه بخت دیگر پستو نشین . این تضادها بین فرزندان جان و ریشه گرفت و فاجعه پدید آمد. محقق دید باقر از زن سیاه بختش قربانی است، پس چرا حسین از همسر سپید بخت نیز قربانی شود و وی را بیمار روانی معرفی کرد تا از دادگاه برأت بگیرد. اگر حسین روانی بود، پس چرا آقای محقق جواز ده میل سلاح را برای پسر روانی خود داده بود بروید. این است عدالت اسلامی یک مرد چند زنه در کشوری که وحشت قانون است.

>>>   باقر شهید شد و حسین قاتل
یکی مهمان خاک شد و دیگری مهمان زندان
اما
مادر است که در هر دو حال بار مصیبت و غم به دوش میکشد.
من نمیدانم که این دو از یک مادر بودند یا از دو مادر اما
آنچه میدانم که در مصیبت باقر و در معصیت حسین زجر بیشتر را مادر میکشد که هم فرزند را از دست داده و هم ناظر سرد شدن کانون گرم خانواده است.

و مصیبت در مصیبت نصیب آقای محقق شده که هم دو جوان برومندش از دست رفته و هم دوستان نامرد و دشمنان فرصت طلب زخم زبان میزنند و هم غنی در تلاش خورد کردنش است مگر
این مرد را که من می شناسم در این مصیبت هم کمر خم نخواهد کرد و با توکل به خدا راه در پیش گرفته را خواهد پیمود هرچند به کوری چشم حسودان و شکست دل دشمنان تمام شود.
خدا قوت مرد با عزم و اراده

>>>   گاهی یک چیز ظاهرا نعمت می نمایددر واقع نقمت ونکبت است وبعضا هم یک شی ناپسند به نظر می ایدولی عاقبت ان خوشایند ومرغوب میباشد پول ودارای همیشه اسباب نیک بختی را مهیا نمیکند واکثرامصیبت بار وناگوار بار می اید میگویند چشم مردم سنگ را می ترکاند واین حادثه را بسا اوقات تجربه نموده ایم حال چه حلال ویا نا جایز همه میگفتند رهبران چون محقق از امکانات هنگفتی برخوردار اند گرچه تنها انها نبودند که به چنین تسهیلاتی دست داشتند بسیاری ها بیشتر از این اقادارنداما کسی از انها اسم نمی برندبهر صورت شهادت باقر وماتم زدگی محقق جبران ناپذیر است ولی مقدرات الهی بوده میگویند بنده تدبیر میکند وتقدیر خنده میزند اما باوجود ناروای وبی رحمی حسین محقق ودست های پشت پرده ای ماجراماندن وی در حبس وزجر وزحمتش در زندان برای والدینش طاقت فرسا خواهد بود اما این نکبت ادامه خواهد یافت واگر راستی درین حادثه ای المناک عباس دالر دست داشته باشد دیر ویا زود اونیز به سرنوشت باقر شهید دچار خواهد گردیدواگر هم واقعا درین ماجرا مستقیما دخالت نداشته باشد براءت ازین اتهام ومظان برایش مشکل است مگر این که باز ماندگان باقر شهید از کمال عفو وبخشش کار بگیرندوسلسله ای انتقام رابا بزرگواری ادامه ندهند اما بسیار مشگل به نظر می اید خداوند خیر را پیش کند
معلم محمد داود از لیسه ای صمیم سانچارک

>>>   هيچ كس جزء خود محقق گناهكار نيست. ميگويند بين دو بچه اش بسيار تبعيض قائل ميشد.

>>>   دوستم و محقق هردویشان یک پلان داشتند.
یک یک پسر شان را در رشته نظامی به تحصیل روان کنند و پسران دیگر شان را در رشته سیاسی.
دوستم موفق شد و یک پسرش را به پارلمان فرستاد و پسر دیگرش از دانشگاه نظامی ترکیه فارغ شد.
اما محقق یک پسرش از دانشگاه نظامی ترکیه فارغ شد.اما باقر محقق ،پسر دیگرش نتوانست در انتخابات پارلمانی موفق شود و به پارلمان راه بیابد.
حالا محقق دعوی دارد که جنرال دوستم اولین کسی بود که برایش تعزیت گفته است.
نمیدانم راست میگوید و یا دروغ؟

>>>   محقق پولدار که از مردم هزاره فقط و فقط بطوربرگ درخت بخاطر پوشش شرمگاه اوغنى در کشور در هسته سخت مرکزى و حاشيه اى قدرت دولتى سرکار ندارد و فرزندان او بخاطر قدرت دولتى برادرکشى متواتر نکردند. البته عوامل فاميلى چند همسری " فاجعه در فاميل است .

اما " عوامل سياسی چند همسری " در دولت هاى افغان يا پشتون از زمان تيمورشاه تا حبيب اله خان و پيامدهاى بد و پراکندکى و نفرت و جنگهاى قبيله اى در سيالى و شرکى و اودور و اودورزادگى شان مانع وحدت اقوام پشتون و ملت شدن اين اقوام جنجالى و جنجال برانگيز شد. چند همسری مانع یک پارچهگى خود اقوام پشتون شد. همين اختلافات ميان پشتونى سدى براى ثبات
و بقاى کشور نامنهاد افغانستان مي باشد. 50 کشور بيگانه دولت حاکمان پشتون را تا زمان اشغال خود نجات موقتى مى دهد.
گذشته از آن با تحميل واژه افغان "عزت و حيثييت ملى " و ملتسازى شود. از همين سبب اين مملکت غيرمستقل بى ملت صلابت دفاعى ملت مشترک با زبان واحد باشد.
بهتر است اول ملت سازى پش دوباره اتحاد پشتونان يا افغانان شود.

تيمورشاه پسر احمدخان ابدالى ٬ "لخک دروازه" يا "کن کاسه" سدوخان (سدوزايى از همين آقا سدوخان حاکم افغان دربار صفويان ايران) 17 زن داشت . 14 زنان تيمورشاه کتاب نصيرمهرين :" عوامل سياسی چند همسری " - در افغانستان معاصر و پيامد های آن", سال 1384 خورشيدی چاپ دوم

احمد شاه سدوزايی يا ابدالی که به احمدشاه بابا يا احمد شاه درانی نيز شهرت يافته است چهار زن در عقد نکاح داشت ، به قولی او مرد متدين بود و از چهار زن بيشتر در عقد نکاح خود نياورد. از همسران احمد شاه چنين نان برده شده اند :
1 ـ مادر تيمورشاه دارنی
2 ـ دختر شاه وليخان پاميزايی مادر شهزاده سليمان
3 ـ رضيه بيگم ، يا حضرت بيگم صاحبه ، دختر محمدشاه شهنشاه هندوستان
4 ـ دختر کاکا نصيرخان بلوچ حکمران معروف بلوچ

احمد شاه ازاين ازدواج ها دارای هشت پسر بود. نويسنده ازدواج های احمدشاه را از يکطرف به عنوان راههای حکومت داری به شيوهً قبايلی ميخواند که به احمد شاه درتحکيم پايه های دولت او کمک کرده است، از طرف ديگر اضرار چنين وصلت ها را باعث تشنج ميان افراد خانواده که در نتيجه باعث نا آرامی مردم کشور ميشود تصريح مينمايد و بطور مثال ميگويد که پس از مرگ احمدشاه ، وزير شاه وليخان ، نواسه اش ( شهزاده سليمان ) را به پادشاهی برگزيد. آن تلاش با مخالفت شهزاده تيمور و روسای قبايل مخالف شاه وليخان مواجه گرديد و در نتيجه عقيم ماند ، وزير به قتل رسيد و شهزاده بعدها کور ساخته شد....
ساير ازدواج های او نيز خالی از پيامد های ناهنجار نبوده که در اينجا به همان يک مثال اکتفا گرديد.

تيمور شاه چهارده زن در حرامسرا داشت و به قولی ( تعداد ازدواج تيمورشاه اعم از نکاحی و صورتی به قرار روزنامچهً خاصهً خودش سيصد نفر بحساب آمده اند. )

زنان نکاحی تيمورشاه
1 ـ دخترسردار نواب خان بارکزايی مادر شهزاده همايون
2 ـ دختر حاجی جمال خان بارکزايی مادر شهزاده محمود ، حاجی فيروزالدين و سلطان شاه
3 ـ گوهرشاه ، دختر شاهرخ ميرزا نواسهً (نحوه) نادرافشار
4 ـ گوهر نساء ، دخترسلطان عزيزالدين محمد عالمگير ثانی ، مادرشهزاده هاشم ، شاهپور و شاهنور
5 ـ دختر شهزاده يزدان بخش ، نواسهً نادر افشار
6 ـ دختر شاه پسند خان اسحق زايی مادر شهزاده عباس و شهزاده کهندل
7 ـ فاطمه دخترسردار قوم يوسفزايی ، مادرشهزاده محمدخان ( بعدها بعدها زمانشاه شجاع الملک ، شاه شجاع )
8 ـ خديجه سلطان ، دخترعباسقلی خان بيات نيشاپوری ( امير الامرای آن ولايت )
9 ـ دختر سردار قوم نورزايی ( خواهر سردار احمدخان پتيان خيلی )
10 ـ دختر بهرام خان فيروز کوهی سردار آن جا
11 ـ دختر عاقبت محمود خان کشميری از متنفذان آنجا
12 ـ دختر ميرزا شربت علی خان از خوانين مردم چنداول کابل مادر شهزاده سلطان علی خان
13 ـ دختر سردار گلستان خان اچکزی ، مادر شهزاده اشرف ، مظفر و جهان والا
14 ـ بيوهً آزاد خان صوبه دار کشمير

تعداد زوجات تيمورشاه حکايتگر وجود و عملکرد رسم ادارهً نظام قبيلوی افغانستان است. وجود انگيزهً عياشی و شهوت رانی دورهً شاه شباهت به دورهً اميرحبيب الله سراج دارد.

تعدا فرزندان تيمورشاه 34 پسر و 13 دختر خوانده شده است . مردم افغانستان از مصيبت های جنگهای قدرت طلبانه و خوشگزارانی دوران حاکمروايی همايون ، محمود و شاه شجاع زخمهای ناسور و بيشماری برتن خويش حمل نموده است. برخی هم تعداد فرزندان تيمورشاه را بين 50 تا 60 نفر دانسته اند.

شاه زمان يکی از فرزندان جاه طلب تيمورشاه که بنام تيمورميرزا و زمانشاه ياد گرديده است ، از آنگونه نگونبخت هايی است که دورهً زمامداری اش در جنگ با برادران سپری گرديد و با کور شدن ( از طرف برادر ) و افتادن از قدرت نتوانست رسم منحوس ميراثی چند همسری را عملی نمايد. او دوبار ازدواج نمود :
1 ـ با دختر نورمحمدخان بابری (Babari بخوان و نه بابورى Baburi ) بابر نام قوم پشتون يا افغان است که اکنون آنها را بابورى هم مى نامند،
https://en.wikipedia.org/wiki/Babar_(Pashtun_tribe)
2 ـ با دختر عبدالرحيم هوتک

گفته شده است که پيش از کور شدن آرزوی ازدواج با يکی از دخترهای ميرزا اکبرشاه را داشته است . ( ولی به مقصد نرسيد )

زمانشاه از آن دو همسر چهار پسر و دو دختر داشت. از پسران او شهزاده قيصر ساليان متمادی در هنگامه جويی ها نقش داشت. درحاليکه نورمحمدخان بابری پس از نزديکی به دربار مدتی پله های رسيدن به قدرت بيشتر را طی مينمود ـ حين شروع توطئه های بابری به امر زمانشاه اعدام گرديد. و عبدالرحيم خان هوتک به جای اينکه کمک شايسته يی به شاه زمان توانسته باشد ، زمين های بسياری از نواحی پشاور و اتک را به چنگ آورد. گفته شده است که او باوجود رويهً ظالمانه و خشونت آميز نسبت به مردم ، چون خسر شاه بود همه جبرا به او احترام ميگذاشتند. عبدالرحيم خان هوتک بعد ها در دورهً شاه شجاع برادر اصلی شاه زمان نيز قدرت بسيار داشت.
شاه شجاع در بخش بيشتر از زندگی خويش ، دارای دو زن بود. در اواخرعمربا خواهر دوست محمد خان ازدواج نمود.
1 ـ رقيه بيگم ، دختر حاجی رحمت الله پوپلزايی
2 ـ دختر امير حيدر ، امير بخارا

>>>   مظلوم نمايى هم حدى دارد اما نه در كشورى كه وحشت قانون است.
خشو (مادر شوهر)و ننو (خواهر شوهر) و خاله خشو و عمه خشو دقيقا مانند باز رسان تفتيش عقايد قرون وسطايى ، شب زفاف پشت دروازه عروس و داماد منتظر مى مانند تا ... واى از آن روزى كه عروس بيچاره دستمال آغشته به يك ليتر خون را كه نشانه شرافت و نجابت اش هست را به اين مفتشان بى رحم و سنگدل نشان ندهد و اين تا چندين نسل مايه ى ننگ و آبرو ريزى ميشود براى ايل و خيل عروس. خانم محترم و نجيبى را مى شناسم كه تقريبا پنجاه و چند ساله است اما به لطف پشتوانه آدم هاى از جنس خودش يعنى زنان مظلوم و محروم افغانستان ، هنوز هم كه هنوز است به ( فلانى بى دختره گى ) معروف است.
خواهر حقوقدان ما ! آيا به نظر شما اين كار پشتوانه اسلامى دارد يا قدرت مرد سالارى در آن دخيل است ؟
خشويى بود در ولايتى از همين سرزمين كه عروس بدبخت را در آغل گوسفندان جاى داده و در كاسه سگ نان مى داد.
كارشناس محترم ، آيا اين كار پشتوانه اسلامى دارد يا مرد سالارى در آن دخيل است ؟
زنان خود مختار و تحصيل كرده اى را مى شناسم مثل همين خانم چهارم آقاى محقق كه با ميل و رضايت خود مرد زن دار را انتخاب كرده و فرق زن اول وا در داده اند.
مرحوم احمد ظاهر كه مظهر و نماد پيشرفت و ترقى و عصرى گرى بود سه تا زن مى گيرد.
خانم آنه مارى شيمل مسلمان مى شود.
خواهر با درك و فهم ما ، مطمئن هستم كه تو هم قبول دارى احمد ظاهر خان به پشتوانه اسلامى اين كار را نكرده است و اما خانم مارى شيمل با تحقيق و تفحص مسلمان شده است چون آيات قرآن محكمات دارد متشابهات دارد تفسير دارد تعبير دارد. زبان و ادبيات عرب ، استعاره دارد كنايه دارد إيجاز دارد إيهام دارد و ...
هزار نكته ى باريكتر ز مو اينجاست // نه هر كو سر بتراشد قلندرى داند
يكى از نويسندگان غربى به گمانم آقاى جورج برنارد شاو بود كه مى گفت : زنان جنگ ها را آغاز ميكنند و مردان آن را ادامه مى دهند.
عبدالمالك از ولايت سرپل

>>>   حالا همه از مقتول حرف می زنند وضعیت قاتل در چه حالست

>>>   دین را وسیله ساختن ودنیا را هدف قراردادن ، طلب مال وچرک دنیا عواقبش همین است درینجا نه احمد شاه ملامت است ونه تیمورشاه

>>>   این همه نتیجه ګناهان چاقروده است!

>>>   برادران نمیدانم از این مسغرفات چه نتیجه میگیرید او عزیز جان خود از دست داده و. پسر دیگر اش در زندان میباشد اما با وجود آن شما مردم به زخم هایش نمک پاش میدهد این است انسانیت و. مسلمانیت وباید با او و وفامیل شان اظهار همدردی و. اخوت صورت گیرد نه توهین وتحقیر به ایشان ببینیم هزاران مسلمان در اطراف. اکناف جهان از بین میرود و. اما ما هنوز هم بجان یکدیگر افتاده ایم و. تبلیغات سو میکنیم آیا نمیشود نیک صحبت کنیم و. نیک عمل کنیم تا لطف الله متعال شامل حال ما گردد
عبدالله ریحان

>>>   نه به محقق تسلیت گفت نه تبریک!
تسلیت نباید گفت برای که جوانان وطن ما افغانستان
هر روز به خاک وخون کشیده میشن محقق به کی
تسلیت گفته؟؟؟
عروس را درشب عروسی شان نگهبانان محقق تیرباران کردن محقق به داماد یامادرعروس یاپدرعروس تسلیت
گفت؟
تبریک هم خوب نیست ازنظر اخلاقی
این اتفاق ناخوشاینده
مادری داغ دارهست ونگران.
محقق رابه حال خودش رهاکنید تمام.

>>>   انسان های بزرگ با فکر های کوچک قلم هایی که همیشه از کینه بنویسند بهتر است که از درون بخشکد همیشه از هر نام از هر چیز از هر ملیت سوء استفاده کرده و اظهار نظر می کنند و به خیال خود کسی را شکست داده اگر طریق استفاده قلم ندانی سکوت بهترین راه است توکه قلبت پر درد است برای مردمت یا کشورت چه کردی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است