مقامات دولتی تنها یکبار حق حج رفتن را دارند
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۲۲    ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ کد خبر: 162165 منبع: پرینت

اشتراک مقام های دولتی در پروسۀ حج محدود شود و سهمیۀ حج ریاست جمهوری، به خانواده های شهدا، مجروحین و افراد بی بضاعت داده شود.
به گزارش ارگ، محمد اشرف غنی، نشستی را با مسوولین نهادهای دخیل در پروسۀ حج برگزار کرد و گفت که اشتراک مقام های دولتی در پروسۀ حج محدود شود و سهمیۀ حج ریاست جمهوری، به خانواده های شهدا، مجروحین و افراد بی بضاعت داده شود.

در این نشست که در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، آقای غنی گفت که پروسه حج نیازمند اقدامات سرتاسری، هماهنگ و برنامۀ منسجم می‌باشد و سال های قبل این پروسه قناعت بخش بوده و باید تلاش های بیشتر در این خصوص صورت گیرد.
وی ضمن تاکید بر رسیدگی به شکایات و چالش ها، پیداکردن راه حل ها و تامین شفافیت در پروسۀ حج، گفت که شرکت هوایی آریانا باید مشکل انتقال حجاج را حل کند و مقاماتی که یکبار به حج رفته اند، نباید بار دوم اجازۀ رفتن داشته باشند، همچنان اشتراک مقامات دولتی در این پروسه محدود شود و امتیازات خاص نیز در این عرصه باید از بین برود.

غنی گفت که در زمینه تامین حقوق حجاج، یک مقرره ترتیب گردد و یک گروه کاری توظیف شود تا گزارش واضح در خصوص اقدامات و آمادگی به منظور دریافت چالش ها و نیازمندی های پروسه حج ترتیب و ارائه نماید. وی افزود که از همین اکنون برای انتقال بهتر حجاج و ترتیبات خاص به منظور واکسین آنان روی دست گرفته شود، همچنان مشکلات حجاج زن بررسی و سهمیۀ آنان مشخص گردد.

وی در اخیر سخنانش با تاکید بر این‌که، یک برنامۀ پنج ساله برای پروسۀ حج تدوین گردد، گفت که در این پروسه باید از امکانات دست داشته استفاده اعظمی صورت گیرد و همچنان ظرفیت موجود در قونسلگری افغانستان در شهر جده، مورد ارزیابی قرار گیرد و نقش آن در پروسه حج افزایش یابد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حج
مقامات دولتی
نظرات بینندگان:

>>>   درهر چیزیکه اشرف غنی تصمیم بگیرد به نفع خود می اندیشد.
HA.AF

>>>   غرت
غول خدا
در پنج سال گذشته خواب بودی که حالا پلان پنجساله حجاج به یادت آمده.
جالب تر اینکه همه پلان ها و برنامه ها پنج ساله است و این به این معنی است که این آدم مریض فیل اش خیال هندوستان کرده.
مگر یادتان باشد که این کاکا تا ماه حمل میمیرد.

>>>   این نوشته نظر دهنده دومی مرابیادگذشته ها انداخت که یکی از ریسان زمان حکومت های گذشته چنان علاقه به موتر و موتر سواری داشت چنانی که اقای غنی به چوکی ریاست جمهوری دارد که حد و اندازه ندارد بمجردی که از چوکی پایین افتید و موترش گرفته شد در ظرف یک هفته زاره ترق شده وجان داد و دفن خاک گردید هر انسانی که علاقمندی خاص بی حد به چیزی داشته باشد و انرا از دست دهد واضح است که بالایش تاثیر خاص می اندازد و اگر منجر بمرگش نگردد صد در صد دیوانه شدنش حتمیست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است