آمریکا سلاح ها را از ما گرفت و به پاکستان داد
امریکا و ناتو، افغانستان را در برابر پاکستان عمداً ضعیف نگهداشتند تا پاکستان را در منطقه شریک اصلی سازند و در یک جنگ زرگری با طالبان ارتش افغانستان را در حد توان دفاعی دایم محتاج به آتش هوایی و توپخانه خود نگهدارند 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۹    ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ کد خبر: 162506 منبع: پرینت

ترامپ: «اختمالا طالبان بر حکومت افغانستان غلبه کنند»
ترامپ در گفتگو و صحبت با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «احتمالا طالبان بر حکومت افغانستان غلبه کنند. نمی دانم، ببینیم چه رخ می دهد». او در بخش دیگر از سخنانش گفت: «کشورها باید خود مواظب خود باشند و امریکا تنها برای مدتی می تواند دست کشور ها را بگیرد».

خبرنگاران دست چین شده دماغ نیولیبرالی ثناگوی سرمایه بزرگ از ترامپ نپرسیدند که چرا حکومت افغانستان توانایی دفاع از خود را ندارد؟
این همه پول کلان صدها میلیارد دالری مالیه دهندگان امریکا، که دبلیو بوش و اوباما بنام ملت سازی و دوباره سازی افغانستان از مردم امریکا گرفتند، در کجا مصرف شد؟
شما نزدیک به بیست سال در افغانستان چه می کردید؟
چرا امریکا و ناتو ارتش و پولیس افغانستان را در آتش زمینی و هوایی پرتوان مجهز به انواع سلاح ها سنگین و سبک نساخت؟

حال ما باید از آقای ترامپ، بپرسیم که علت عدم توانایی حکومت در دفاع از خود چیست؟
حکومت و ارتش و پولیس افغانستان به شهادت آیینه شفاف تاریخ دستپخت حکومت های جرج دبلیو بوش و باراک اوباما است که میراث سیاسی سَلف به ترامپ رسیده است.

امریکا و ناتو ارتش و پولیس افغانستان را منحل کردند. ساختار جدید ارتشی و پولیسی برای افغانستان رقم زدند که قادر نیست پس از خروج کامل امریکا از خود دفاع کند.
امریکا و ناتو ارتش و پولیس افغانستان را با سلاح های سنگین از جمله تانگ ها، زرهدارها، سامانه های الکتریکی راکت اندازها، هلیگوپترهای تهاجمی و جنگنده های آتش پرقدرت هوایی عمداً مجهز نساختند.

تاریخ نشان می دهد که خلیلزاد سفیر امریکا و نماینده ویژه جرج دبلیو بوش که در طول ماموریت اش همه کاره سیاست آینده نظام سیاسی افغانستان بود، وطیفه داشت تا تمام انواع سلاح های ساخت روس و چین که در سلاح کوت های تنظیم های جهادیان سابق موجود بود را به پول نقد بخرد و ذریعه تیلرها و لاری ها به اردوی افغانستان تسلیم دهد.

ارتش و پولیس افغانستان در همان آغار تشکیلات مهندسی شده به وسیله نظامیان امریکا و ناتو با سلاح های سبک روسی مجهز شدند.
ارتش و پولیس افغانستان در پوشش حمایت آتش هوایی و زمینی امریکا در خط اول جبهه جنگ با طالبان از سال های 2006 تا خروج بخش بزرگ عساکر امریکا و ناتو در دسامبر 2014، می جنگیدند.

در اپریل 2009، هنگامیکه باراک اوباما استراتژی خروج امریکا از افغانستان را در دستور کار سیاسی قرار داد و قرار شد ارتش افغانستان مستقل دفاع کشور را به دوش بکشد و در مقابل طالبان بجنگد، حامد کرزی کلاه سیاسی کج نهاد و گفت: «اگر امریکا و ناتو ارتش و پولیس افغانستان را به سلاح های پیشرفته در زمین و آسمان مجهز نکند، ما از جای دیگر می خریم». کرزی به هندوستان سفر کرد و از هند خواست که ارتش افغانستان را با سلاح های سنگین مجهز سازد. هند درنظرداشت تا به سرمایه آن کشور از روسیه سلاح و تجهیزات مورد ضرورت حکومت کابل را فرهم سازد.

اوباما نه تنها ارتش و پولیس افغانستان را با سلاح های سنگین آتش هوایی و زمینی به یک نیروی پُرتوان تعرضی و دفاعی مجهز نساخت بلکه هند را تحت فشار قرار داد و به حکومت کرزی هشدار داد که با پول امریکا سلاح روسی خریداری کرده نمی تواند.
این حسن نیت و دوستی با پاکستان و طالبان و دشمنی و خیانت و دو رویی با مردم افغانستان است.

اوباما نه تنها نگذاشت که جنرال کریستال فرمانده عمومی ارتش امریکا و ناتو، گلیم طالبان را از افغانستان جمع کند بلکه هنگام خروج از افغانستان سلاح های سنگین از جمله تعدادی از تانک ها و زهدار های ضد ماین را به پاکستان هدیه داد.
این در حالی بود که حکومت کرزی از اوباما خواست که سلاح سنگین از جمله تانک ها و زرهدارهای ضد ماین ارتش امریکا را به اردوی افغانستان بدهد که بیشترین تلفات اردو و پولیس از همین ناحیه ماین ها است که طالبان در جاده ها فرش می کنند.

امریکا و ناتو در تعادل قوای منطقه ای افغانستان را در برابر پاکستان عمداً ضعیف نگهداشتند تا هم دل پاکستان را به دست آورند و در منطقه شریک اصلی سازند و هم در یک جنگ زرگری با طالبان ارتش افغانستان را در حد توان دفاعی دایم محتاج به آتش هوایی و توپخانه خود نگهدارند.

ترامپ، برای داشتن پاکستان در معادلات منطقه ای، همان راه اسلاف را رفت. او نه تنها ارتش و پولیس افغانستان را در حالت دفاعی فاقد آتش پرقدرت تعرضی در جنگ و گریز با طالبان نگه داشت بلکه پاکستان را بار دیگر در آغوش سیاسی گرفت و در روکش سیاسی طالبان، حاکمان نظامی پاکستان را یکه تاز میدان سیاسی افغانستان ساخت.

حال ترامپ که به شهادت روزنامه نیویارک نایمز 14 هزار دروغ در سه سال قدرت در کاخ سفید گفته یکبار دیگر دروع می گوید که احتمالا طالبان بر حکومت افغانستان غلبه کنند...
نمی دانم باید ببینیم چه رخ می دهد؟...
کشورها باید مواظب خودباشند. مردم امریکا اکثرا ذهن شسته های رسانه های عمومی مهندسان افکار عمومی همبازوان سرمایه بزرگ، هستند. علیرغمی که می گویند ما همه چیز را می فهیم، عقل منفعت جو شان تیز و به زوال خرد گرفتار شده اند که هرچهار سال یکبار به یکی از دوحزب فتنه شیطان رای می دهند و دو دسته انواع مالیات به دروغ گویان قرن می دهند.

محمد صدیقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اگرامریکا نمیداد خود افغانها آنرا به پاکستان میدادند چنانچه مجاهد کبیر بسم الله محمدی پنجهزار میل تفنگ اصلی امریکائی رابه تفنگ های ساخت پشاور تبادله کرد
وقتی جنرالان وزارت داخله از نان وگوشت سربازان میدزدند دیگر امریکا هم به این دزدان اعتماد ندارند

>>>   صدیقی صاحب خودت باید بدانی پول هاچی شد وحتما هم میدانی ،
مثلا وزیر دفاع چهل ملیون دالر پول دوا وداروی سربازان وافسران و.زارت دفاع را دزدید
جنرالان وزارت داخله ششصد ملیون افغانی پول گدشت ونان سربازان را دزدیدند عهمانند این صد ها مثال دیگر موجود است ، امریکا نمیتواند برای افغان هلا وجدان وایمان بسازد تا دیگر دزدی وخیانت نکنند
قوماندانان پوسته هیا امنیتی وسربازان رابر ای اشرار می فروشند
امریکا نه لاگر تمام دنیا کفر واسلام بعه افغانستان بیایند این سرزمین دزدان وغارتگران اباد نمیشود

>>>   اینه روسهامی خواهند باردیگر به افغانستان بیایند:
ضمیر کابلوف، نماینده‌ی وِیژه روسیه برای افغانستان به خبرگزاری فدرال این کشور گفته است که روسیه آماده است تا نیروهای نظامی‌اش را برای مبارزه با هراس‌افگنی به افغانستان بفرستد.
آقای کابلوف افزوده است که برای این کار، ضرور است تا منتظر نتایج گفتگوهای بین‌افغانان و تشکیل یک دولت ایتلافی که نماینده‌گی از تمام افغان‌ها بکند، باشد.
آقای کابلوف گفته است: «با توجه به مبارزه در برابر هراس‌افگنی و کمک نظامی به افغانستان در این مورد، ما منتظر یک حکومت عادی در کابل استیم و ما با حکومت افغانستان در این مورد بحث خواهیم کرد.»
این مقام ارشد روسی همچنان گفته است که کشورش نمی‌خواهد نیت نیک‌اش را تحمیل کند؛ اما به گفته‌ی او، اگر به گونه‌ی رسمی درخواست شود، روسیه آماده است این کار را انجام دهد.
به گفته‌ی او، شرایط کمک توسط رهبری روسیه تعیین خواهد شد.
ر

>>>   با یک قیام همگانی هرچه رهبر طالب است همه را بکشید تا تخم جرثومه فساد که پدرش ISI و مادرش بینظیر بوتو است از افغانستان برچیده شود.

>>>   والی هرات باید افسار ملای زیارت انصار را محکم ببندد ، این جاسوس پاکستان چرا بیرق کشور دوست مردم افغانستان را آتش میزند؟
اگر صلاحیت میداشتم ریشش را آتش میزدم ، این ملاها همیشه با وطن خود دشمنی کرده اند یا جاسوس انگریز بوده اند ویا مزدور واجیر مولاناهای ترورست پاکستان،
ر

>>>   تشکرازشما آقای محمد صدیقی:
تحلیل خوبی کرده اید .
به نظرمن بیایم فلسفی ومنطقی به طرف ها وعملکردهای مطرح شده درگذشته اکنون وبعداز این بنگریم .
اینکه گرداننده اصلی سازمان ملل کیست؟
نا تو وگرداننده اصلی تصامیم آنهاکیست؟
وخود امریکا کیست؟
همه برمحوریت امریکا وبرنامه ریزی بنیادی انگلیس انجام شده وخواهند شد
ما افغانستان دراین قرن21 که نتوانسته ایم دوست ودشمن راه بردی خویش را تعریف کنیم هرگیزبه یک حکومت ملی برمبنای منافع کشور ومردم این سرزمین نخواهم داشت فرق بین هیچ کسی نیست جز کسانیکه خدمت بیشتربه به انجام برنامه های تحت اجرای امریکا دارد که همچون عبدالرحمن، غنی، طالب ، مجاهد وغارت گران دیگر تاریخ بنام دارنده گان قدرت طلقی گردیده ومیگردد واین ها ازفلتر معنویت علمی ومعنویت دینی به قدرت نرسیده بلکه از جهالت عقب ماند گی مردم درآنجا رسیده اند.
تشکر
مخلص تان عوض علی حسنی

>>>   مردم افغانستان باييد طي تظاهرات عمومي خواستار برگرداندن سلاح هاي دي دي ار شده خود شوند . طالب امدني است و مردم سلاح ندارند از خود دفاع كنند.
دولت تا زماني كه در دست غني است خطر طالب بيشتر است .
دوستم عبدالله محقق خليلي احمد مسعود!
اگر در چنين شرايط بيغرتي كنيد و حكومت را به تيم تقلب تسليم كنيد ملت شما را نخواهد بخشيد . شما برنده انتخابات استيد و اميد مردم اول به خدا ج بعدا به شما است . بيغرت نبوديد و ميدانيم بيغرت نيستيد مردم هم با شماست از حق خود و مردم خود كه در خطر و شرايط حساس قرار دارند دفاع كنيد و تاريخ ساز شويد . مرگ هر زمان سراغ تان مياييد چه در داخل چه در خارج چه در سنگر چه در زير لحاف . اما يك روز زندگي شرافتمند و با وقار بهتر از صد سال زندگي در خفت است و ميدانيد كه اين جمله از قهرمان ملي كشور شهيد احمد شاه مسعود است. پيرو او باشيد !

>>>   تا یک نفر در افغانستان زنده باشد طالب مزدور پاکستان و امریکا موفق نمیشود. میتواند قتل عام کند، شلاق بزند، خون مردم را بریزد در آخر تیغ وحشت او کند میشود و خون مردم بر خنجر بیرحم طالب و پاکستان و امریکا پیروز میشود تاریخ افغانستان این ثابت کرده است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است