خلیلزاد: چهل درصد کابینه را به عبدالله میدهیم
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۵    ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ کد خبر: 162523 منبع: پرینت

یک نفر از داخل جلسه امروز:
خلیلزاد خطاب به عبدالله گفته ما با اشرف غنی صحبت کردیم و او گفته 40 فیصد کابینه را به تیم ثبات میدهد و قبل از اینکه عبدالله حرفی بگوید صلاح‌الدین ربانی گفته که 90 فیصد کابینه را هم وعده کند اجازه نمی دهیم تقلب نهادینه شود.
آخرین حرف و خواست ما باطل شدن نتیجه تقلبی و لغو مراسم تحلیف غنی است و نتایج باید بر اساس آرای بایومتریک شده و بی اعتبار شدن آرای بعد از روز انتخابات باشد.
خلیلزاد گفته شما خیلی تند می روید اوضاع افغانستان بحرانی است و باید با خودگذری و بردباری نقش خود را ادا کنید.
صلاح الدین گفته ما در سه انتخابات گذشته خودگذری کردیم، آسیاب اگر از پدر اشرف غنی هم باشد به نوبت است. اینبار نوبت غنی است.
خلیلزاد با او تند تر سخن گفته و او هم گفته اگر کسی به ما زور بگوید ما هم یاد داریم چگونه در مقابل زورگویی بایستیم.
خلیلزاد برای آخرین بار از عبدالله پرسیده نظر خودت چیست.
عبدالله هم گفته ما هم با تیم خود فیصله کرده ایم که مصلحت این است که دیگر مصلحت نکنیم و خلیلزاد هم بعد از شنیدن این حرف با سفیر امریکا از سپیدار خارج شده است.

بهشته عدیل
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شایعات
عبدالله
خلیلزاد
نظرات بینندگان:

>>>   ارگ، امشب کاخ سپیدار را محاصره می کند
مشاجره تند رهبران ثبات و همگرایی با خلیلزاد

به حواله خبر ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان، از شب گذشته تا کنون دیدار های عاجل و سراسر آشفته بین نفرات خلیلزاد و تیم ثبات وهمگرایی صورت گرفته و سومین جلسه نیز بدون نتیجه خاتمه یافته است. ارگ به هدف محاصره کاخ سپیدار و انسداد مسیرهای منتهی به کاخ را امشب آغاز می کند؛ همزمان تدابیر امنیتی تیم ثبات وهمگرایی نیز دردست انجام است.
درخبر آمده است که خلیلزاد با اصرار و تحکم از دکترعبدالله خواسته است که به اشرف غنی تمیکن کند؛ اما با مخالفت پایدار همه اعضای رهبری تیم ثبات رو به رو شده است.
درجلسه دیشب، استدلال ها و گفتار دعوا آمیز دو طرف، به حد کافی نا ملایم و شکل مشاجره داشته است. صلاح الدین ربانی سخنان درشتی به خلیلزاد گفته است. تیم دولت ساز درگیر تذبذب و دستپاچه است و تنها کسی که بر اجرای مراسم سوگند تاکید دارد، امرالله صالح است. همزمان بحث تقسیم قدرت براساس 50/50 مطرح است و جنرال دوستم در مقام معاونت اول دولت قرار دارد. فضا خیلی التهابی است و امکان شکست کامل تلاش های خلیلزاد متصور است.

>>>   حامدکرزی: مراسم تحلیف اشرف غنی را برهم بزنید!
بر بنیاد اطلاع ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان، حامد کرزی در 24 ساعت اخیر در تماس با رهبران حزب وحدت اسلامی پیوسته آن ها را تشویق کرده است که همزمان با شروع مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشرف غنی، همه پیکرهای شهدای مصلای استاد مزاری را در یک صف عقب دیوارهای ارگ جمهوری بیاورند و از اشرف غنی حساب خون خود را بگیرند.

درخبرآمده است که کرزی با دیگر جناح ها و شبکه های با نفوذ نیز درتماس شده است تا به هر طریقی که شده، مراسم تحلیف اشرف غنی را اخلال کند.
هنوز از تصمیم رهبران هزاره اطلاع معتبری در دست نیست. همچنان معلوم نیست که تیم ارگ درمقابله با این تحرکات چه کاری خواهد کرد.
مخارج راه پیمایی اعتراضی همراه با تابوت های شهدا را حامد کرزی تأمین می کند. دکترعبدالله ازین پویایی های کرزی مطلع است و از آن حمایت می کند. درخبراضافه شده که حامد کرزی با استاد عطا و یونس قانونی نیز مذاکرات و مشورت هایی را شروع کرده است تا همه را علیه تیم دولت ساز بشوراند.
رزاق مامون

>>>   .... نه چهل فیصد و نه پنجاه و نه هشتاد فیصد ،به تیم ثبات و ممبات داده خواهد شد. طالبان در کمین اند و با اخلال شدن اوضاع بنام اینکه خلاءقدرت به میان نیاید وارد عمل خواهند شد و یکبار دگر شهریان کابل شاهد دیدار طالبان ریشو بروی جاده های شهر کابل خواهند بود.
مشکل اساسی این است که تیم های رقیب که مصروف چانه زدن هستند همه از اعضای جمعیت تا وحدت و دوستم و غنی و شرکا و غیره مشتی از عناصر مقام طلب اند که تمام انرژی خود را بخاطر بقا و مصوونیت خویش بخرچ می‌دهند.اینها به فکر مردم و آرامش و آبادی نیستند . هژده سال سپری شد هزاران ملیون دالر به جیب خلیلی ها و محقییق ها و عبدالله ها و غیره رفت و با وجود ریخته شدن خون هزاران سرباز داخلی و خارجی وضعیت کشور باز هم متشنج تر گردید .چرا؟؟؟برای آنکه همه در پی منافع سمتی و قومی هستند کار به اهل کار سپرده نه شده است دزد ترین افراد ولو اگر داکتر و پروفیسور بوده اند از وضع نا هنجار کشور به نفع قوم و تنظیم خویش استفاده کرده اند.
هموطن عزیز !! تا هنوز هم ما بدنبال همان چپاولگران حرفوی تنظیمی چه هزاره هستیم و چه تاجیک و چه پشتون روان هستیم و چشم و گوش ما متوجه آن است که اینها چه کاری خواهند کرد...اینها به فکر نجات پوست خویش اند ..دونالد ترامپ همین دیروز کفته است که نمی‌شود افغان‌ها را تا دم آخر کمک کرد بگذار خود شان از خود دفاع کنند .... بلی همین کمک ها ی امریکا به اسراییل داده شد به المان پس از جنگ دوم جهانی داده شد به کوریای جنوبی داده شد و هم کمک های شوروی سابق به کوبا ویتنام وغیره کشور های پس از جنگ دوم جهانی داده شد و این کشور ها آباد و آرام اند ، کشور شوروی سابق از زیر خاک سر بلند کرد و به یک قدرت عظیم مبدل شد ، چینایی ها جاپانی ها را از خاک شان طرد کردند و امروز به قدرت عظیم مبدل شده است ، مگر ما مردم را چه شده آست ،تمام وقت مصروف تخریب یکدگر ، و مصروف قوم پرستی و زبان پرستی و لاف زردنها هستیم. .. تمام روز گاهی گناه را به گردن امریکا و گاهی به گردن پاکستان میاندازیم یکبار هم انگشت انتقاد را متوجه خود نه ساخته ایم تا بدانیم که مشکل و خرابی در کجاست فقط مشکل را در وجود بیگانه ها دیده و ملامتی را هم به گردن دگران. آلبته مداخلات خارجی ها را نمیتوان منتفی کرد.
راه نجات ما در پیوند و همدلی با یکدگر و طرح یک برنامه ای واضح و روشن و جامع اگر میخواهیم که نتایج انتخابات را تحریم کنیم باید جبهه ای وسیع متشکل از تمام نیروهای سیاسی ، اقوام مختلف کشور را ایجاد کنیم و قدرت راچلنج کنیم و این چلنج نه از موضع تیم ثبات باشد بلکه از موضع مردم باشد انگا تلاش های ما جنبه ای حقوقی پیدا می‌کند در غیر آن تشنج فعلی نمایانگر رقابت میان تیم های انتخاباتی میباشد که اینها نمیتواند از موضع مجموع کشور حرف بزنند و از انجاییکه این افراد در گذشته از طرف جامعه مردود شمرده شده اند در آینده همچنان مردود شمرده خواهند شد...
فخر اهنگر

>>>   Bawar Bamik
سرتنبه‌گی و تشنه‌گی قدرت غنی کشور را به بحران خواهد برد. باید از تقلب و تخلف و تمامیت‌خواهی گذشت و به اراده‌ی جمعی تسلیم شد. دو تحلیف هم‌زمان در یک کشور، نظام را به سوی فروپاشی می‌برد. غنی باید از تاریخ و دکتر نجیب‌الله مرحوم پند گرفته باشد. حکومت تک‌قومی و خواب اکثریت و اقلیت در وضعیت سیاسی امروز کشور و بیداری و بافت‌های اجتماعی مردم ناممکن است.
غنی نباید رویای تداوم ۳۰۰ سال ناکامی و احیای مجدد آن را ببیند.

>>>   در انتخابات سال ۲۰۱۴ همین غنی احمدزی را با پر کردن رای های تقلبی در صندوق ها در یک توافق شیاسی بنام مصلحت ملی به کرسی ریاست جمهوری رساندند در طول بیشتر از پینجسال گذشته اشرف غنی جز خیانت بمردم و کشور و تگ قومی کردن دولت و جابجایی از اقوام و زبان خودش دیگر هیچکاری نکرده است در حال حاضر هم میخواهد با همین رای تقلبی و بنام مصلحت مردم و کشور برای پینجسال دیگر بر گرده های مردم با حکومت ناکام گذشته اش سوار گردد اگر اینبار بازهم خلیلزاد نماینده امریکا بخواهد غنی را با رای تقلبی اش غنی را بر گرده های مردم سوار کند تا باقیمانده حکومت تگ قومی غنی را تکمیل کند و اقوام دیگر را را بیشتر زیر پا کند نا ممکن است اقوام بزرگ تاج و هزاره و ازبک و تعدادی زیادی از اقوم دیگر بشمول از قوم پشتون در مقابل این خیانت اشرف غنی و دارو دسته خاین ان در داخل ارگ و بیرون از ارگ ایستاده گی دارند و نمیگذارند که با چنین رای های تقلبی وشخص تقلبکار زمام امور کشور را در دست بگیرد و فاتحه جمهوریت را به اثر تقلبات گسترده و دوام قدرت تقلبکار عصر برای همیش نابود گردد .

>>>   باید سریعا از بلخ و هرات و صفحات شمالی برای حمایت داکتر عبدالله نیروهای پشتیبانی و کمکی فرستاده شود تا در صورت توطئه و شرارت اشرف غنی آتش خشم خود را بر فاشیستها خالی گردانیم.
میر صالح داوری

>>>   یا لاندی شود یا باندی
یا فاشیسم قومی و فحشا سالاران ارگ
یا ملت مسلمان و مجاهد افغانسنان

>>>   دولت در تحت رهبری جلالت مهاب داکتر عبذالله عبدالله فرزند اصیل با ایمان حب وطن به پیروزی رسانیده اید مبارک مبارک به هم وطنان عزیز هستم من فقط خواهان شکستن طلسم انحصار قدرت فاشستی تکه قومی هستم و ادامه دولت غنی متقلب کوچی قبیله هرروز ریختن خون پاک هزاران کود کان ، پیر و برنا سربازان بی دفاع ما در شهر ها و دهات باعث نابودی ملت ما در سرزمین نیاکان ما است .
یگانه راه حل و بیرون رفت از این قتل و کشتار مردمبیگنا و سربازان بی دفاع ما قیام سرتاسری مردم افغانستان بر علیه غنی کثیف یاوه گوی طرف دار بیگانگاه آتش نفرت در کشور غزیز ما افغانستان است ,هموطن عزیزو آگا هان قلم بدست سکوت و محافظه کاری در تفکر حذف اقوام راه حل نیست، با جسارت با دلیری روی میدان بیاید.
البته نه باید فراموش کرد هموطن عزیزم من متعصب نیستم همزیستی وهمگرای که ازنیاکان فرهنگ دوست خود ارث برده ام که بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند.

>>>   برادران نهایت محترم آنطوریکه معلوم میشود این محضله راه حل دور و دراز دارد پس برادرانه از همه دارم توهین وتحقیر به دیگران ونه بخود. بکنید ، توهین وتحقیر کاری بس ناپسندیده وخصلت یک مسلمان نمیباشد و. امید از خداوند متعال داریم که این پرابلم به شکلی نیکویش حل گردد ،زورگویی جنگ وتبیض لسانی و قومی را بکلی فراموش کنید و. کوشش کنید راه حل را پیدا کنید نمیشود در یک مملکت غریب وبیچاره دو رییس جمهور وجود. داشته باشد ،این دو امتحان خود. را دادند و امید هردو. از قدرت بگزرند و. دولت را به یک انسان مسلمان و. خردمند عاری از تعصب به شکلی نیکویش تسلیم بدارند
عبدالله ریحان

>>>   خلیل زاد را از افغانستان بیرون کنید او جاسوس و قاتل مردم افغانستان است.

>>>   داکتر دیگر فریب این یهودی آمریکا اصل را نخورید

>>>   هر رئیس جمهور که کـد 91 داشته باشد موفق است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است