کرزی درپی سرنگونی غنی است؟!
حامدکرزی رییس جمهور سابق با اعزام دکتر سپینتا و ضرار مقبل به سفارت روسیه و ایران در کابل، از مقامات آنکشورها تقاضای کمک مالی به دولت به رهبری داکتر عبدالله، کرده است 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۲    ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ کد خبر: 162584 منبع: پرینت

گزارشات مشعراست که حامدکرزی رییس جمهور سابق با اعزام دکتر سپینتا و ضرار مقبل به سفارت روسیه و ایران در کابل، از مقامات آنکشورها تقاضای کمک مالی به دولت به رهبری داکتر عبدالله، کرده است.
کرزی به هدف سرنگونی اشرف غنی، توپ سیاسی افغانستان را به زمین روسیه و ایران انداخته است. کرزی هم از دست غنی و هم از دست خلیلزاد سخت عصبانی و خشمگین است.

مجمع ثبات و همگرایی از نظر ترکیب اجتماعی و سیاسی شامل همه اقوام کشورمان به شمول پشتون ها می شود. حمایت نیرومند مردمی از دولت عبدالله نشان دهنده این واقعیت تاریخی است که دولت متخب مردمی مجمع ثبات و همگرایی است که برنده آرای مردمی و قدرت خیلی نیرومند است که برای پیکار حق تعین سرنوشت سیاسی مردم افغانستان بدست خودشان به میدان سیاست و رهبری آمده است.

کرزی به هدف سرنگونی غنی توپ سیاسی افغانستان را به میدان روسیه و ایران انداخته است. البته، روسیه و ایران از دهه ی 90 به خاطر متوقف کردن ماشین جنگی پاکستان در روکش طالبان و القاعده و لشکرهای اسلام چندملیتی شامل مردم تاجیک و ازبیک و قزاق و ایغور به جبهه مقاوت ملی کمک می کردند. هزینه های از ایران و روسیه به مخالفان ارگ می رسد. حتی روسیه و ایران در داخل شورای قوماندانان شمالی بزرگ سرمایه گذاری های کرده اند. ترکیه نیز در عقب جنبش ملی و اسلامی ایستاده است و متوجه بازی ها است. روسیه و ایران مخالف توافقنامه یک جانبه امریکا با طالبان هستند. رهبران سیاسی آن دو کشور ماهیت سیاسی قضیه جنگ افغانستان و اهداف ژیوپلیتیک-استراتژیک امریکا و ناتو را در جنوب آسیا و آسیای مرکزی به خوبی می فهمند.

افغانستان به میدان جنگ قدرت های بزرگ و قدرت های منطقه تبدیل شده است که در این میان امریکا و ناتو مالک میدان و تاج و تخت و پاکستان در روکش طالبان با سازش با خواسته های امریکا در پی وارد شدن به سلام خانه تاج و تخت هستند تا مشعل مقاومت در پاسداری از آزادی و عدالت و تمامیت ارضی و استقلال سیاسی مردم افغانستان را خاموش سازند. اما تاریخ مبارزات سیاسی مردم افغانستان نشان دهنده این واقعیت غرور آفرین است که هیچ قدرتی قادر نشده است روحیه سلحشوری جانبازانه مردم افغانستان را در دفاع از مادروطن و آزادی کشور فتح کند.

بسیج مردمی برای دفاع از دست آوردهای مبارزات سیاسی هیجده سال اخیر و پاسداری از دموکراسی مردم سالاری و رفتن بسوی آزادی و عدالت و حق تعیین سرنوشت مردم افغانستان بدست خودشان در سراسر کشور شروع شده است. پنج هزار طالب زندانی که 700 تن از آنها به جرم اعمال دهشت افگنی علیه مردم و دولت افغانستان از سوی دادگاه عالی به اعدام محکوم شده اند، به یمن لطف ترامپ و سر ماندن اشرف غنی به دستور کاکا موطلایی، از زندان آزاد شدند تا دوباره به سرعت مسلح شوند وارد میدان نبرد گردند.

ترامپ و جنرال های پاکستان و ملایان طالبان با امضای سازشنامه خیال کرده اند که گپ تمام است. قدرت سیاسی را قبضه می کنند. ولی تازه گپ شروع شده است. مردم شجاع افغانستان همانطور که به تقلب نه گفتن و در مقابل ارگ و امریکا ایستادند، در مقابل پاکستان و طالبان از موضع قدرت مردمی نیرومند خواهند ایستاد و به آنها نه خواهند گفت و در پیکارهای سلحشورانه تاریخی بار دیگر درس های تاریخی به جنرال های پنجابی و نوکران آنها طالبان قرون وسطایی تکفیری دماغ فاشیستی خواهند داد. افغانستان لقمه ای نیست که پاکستان بتواند آنرا ببلعد و هضم کند.

اگر دولت خودساخته غنی سرنگون شود، نفوذ مهره های شناخته شده و مخفی آی اس آی از اردو، پولیس و امنیت ملی و داخل پارلمان تصفیه خواهد شد. فرزندان مردم وارد صحنه خواهند شد. امریکا و ناتو نمی توانند با مردم افغانستان وارد جنگ شوند. مردم افغانستان به پاکستان به حیث دشمن درجه اول می نگرند و به طالبان به حیث قاتلان فرزندان شان نگاه می کنند. به امریکا و ناتو به حیث توطئه گران که در حمایت ازیک اقلیت خاین به افغانستان خیانت کرده اند در شعله نفرت ملی می نگرند.

محمد صدیقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرزی
غنی
ر.سیه
ایران
نظرات بینندگان:

>>>   دزدای شمالی بطرف پول بیشتر هستند از هرمنبعی که باشد بنده هماهن هستند تا زمانیکه کسی دیگری لقمه چرب تر نزد شان بیاندازد فورا جبهه تبدیل میکنند

>>>   قیام همگانی و غیر مسلحانه یگانه راه فراری دادن غنی از کابل است.

>>>   نقش کرزی در بحران سیاسی فعلی تحت هر نامی که باشد. دولت موقت؟ شورای سران و رهبران سیاسی. و و و..... پلانی دوم امریکایی و پشتونیزم است. و امریکایی و باند های همسو با پاکستان و امریکا از قبل تحلیل و بر اورد عواقب سیاستهای قومی را بر رسی و تحلیل و تجزیه نموده اند. من با قاطیعیت میتوانم بگویم که فاشیزم پشتون. به کمک امریکایی ها و پاکستانی ها حوادٰث امروزی را از قبل پیش بینی نمود اند و پلان های ازقبل تهیه شده را نظر به تحولات جاری دسته بندی اند. و در راستایی همین پلان بوده که اعلان نتیجه انتخباب طول میکشد
و بعدان در دنیایی نا باوری غنی را به عنوان مجری پلان «نمبر» ریس جمهور اعلان میکنند. اگر یادتان باشد قبل از اعلام نتیجه انتخابات طرح دولت موقت توسط مهره های دیگر امریکا از جمله گلبدین و کرزی و.... هر از گاهی طرح میشد تا اگر اعلان ریاست جمهوری به چالش روبرو گردد طرح دولت موقت از قبل در بازی سیاسی امتحان گردد! انچه واضح و روشن است مجری پلان های پشت هم ( پلان یک. پلان دوم. پلان سوم و..) همه از تبار پشتون استند ! چنانچه غنی برای عملی ردن پلان ناکام ماند نوبت کرزی میرسد و در صورت مقاومت مردم. عبدالرسول سیاف و گلبدین ووو وارد بازی سیاسی شوند. تا زمانکه پشتون ها به هدف رسیدن به حاکمیت مطلق پشتون برسد . چهره های سر شناس پشتون ها هر کدام نظر به ضرورت تحولات سیاسی باید نقش خود را بازی کنند. جدایی از طالبان که در همین راستا توسط امریکا ماموریت دارد. اما وظیفه مهم مردم و رهبران سایر اقوام درین شرایط بسیا حساس و سر نوشت ساز اتحاد و هم بستگی و بسیج تمام قوت های شان و مقاومت در برابر انحصار طلبی پشتون ها است . نگذارند تاریخ باز تکرار شود. تنها با گزینه مقامت و مبارزه است که پشتون ها را مجبور بسازیم تا از یک ادرس دقیق وارد معامله سیاسی بین الافغانی شوند نه چند ادرس !
تلاش پشتون ها این است که با نام های مختلف مثل تکنوکرات های مانند غنی و خلیل زاد داکتر فاطمی اتمر استانکزی وو بنام دیمکراسی و گلبدین و سیاف و کرزی بنام اخوانی. و طالب ها هم با پشوانه سیاسی و اقتصادی امریکا و اعراب خلیج و امریکا سه طرف قضیه باشند و باقی افغانستان یک طرف قضیه حساب گردد.

>>>   مطلب خوبی نوشتید و آن را خوب آنالیز کردید اما یک اشاره به دو ....( ممد محقق و کریم خلیلی ) و یک ....( دوستم ) هم می کردی و نقش و سایه این دست آدمک ها را نیز بررسی می کردی . به نظر من اینها مثل .....به دنبال گرد کوچ قافله در حرکت هستند بدون که نقشی داشته باشند و دنبال یک لقمه نان اند و نه چیزی دیگری . افسوس! برادران هزاره و برادران ازبک ما این همه زمان را فریب چنین افراد فاقد بنش سیاسی ؛ مدیریتی و علمی را خورده و به آنان قلب رهبری دادند در حالیکه آنان یک مشت آدم بی تدبیر؛ عامی مسلک و متو هم هستند

>>>   امیدوارم که اشرف غنی با دار ودسته وحامیانش سرنگون شده و کشور پر افتخار ما از لوث وجود این فاشیستهای متمدن غربی پاک شود و ملت ما اعم از پشتون تاجیک هزاره ازبک و سایر اقوام مانند گذشته در کنار هم برادر وار ودوستانه زندگی نموده و با همگرایی و انسجام ملی برای پیشرفت کشور و امنیت و آرامش ملت همگام شده و علیه دشمنان کشور و ملت یک صدا و یک مشت شوند. این حرکت در تاریخ افغانستان نقطه عطف است و ان شاالله به یاری خدا امید واریم این اتحاد وانسجام با شیطنت بازی های آمریکا و مزدورهای داخلی از هم نپاشد که اگر خدا نکرده چنین شود دیگر فاتحه دموکراسی و مردم افغانستان خوانده شده و هرگز از چنگال آمریکا پاکستان و عربهای وهابی بیرون نخواهد شد.

>>>   در اصل اين يكى از تاكتيك هاى كرزى است تا بتواند تيم عبدالله را بدينوسيله از نظر امريكيها بيندازد
تا خودش با گيگك خود يعنى غنى لولو در ساعتيرى باشد و انطرف خليل زاد را به نزد امريكايها با اعتماد بساز.
اگر تيم عبدالله از كدام كشور كمك بگيرد منتظر به شاطر هاى كرزى نميباشند.
ح ع

>>>   ملت رهبر نداشت و ندارد، تنها راه نجات يك انقلاب سر تا سري است ، و گر نه حالت ملت خرابتر ميشود، و بايد قبل از آمدن طالب روي صحنه كتله هاي بزرگ ملي متحد شوند تا بتوانند از حقوق عامه ملت دفاع نمايند، باور كنيد اين حكومت دو گانه خواست امريكا است تا ما ملت را به آمدن و قبول كردن طالب به رهبريت راضي سازند، اين دزدان گروه غني و عبدالله با اندازه از پول خود خارج برده ميشوند.

>>>   در اصل اين يكى از تاكتيك هاى كرزى است تا بتواند تيم عبدالله را بدينوسيله از نظر امريكيها بيندازد
تا خودش با گيگك خود يعنى غنى لولو در ساعتيرى باشد و انطرف خليل زاد را به نزد امريكايها با اعتماد بساز.
اگر تيم عبدالله از كدام كشور كمك بگيرد منتظر به شاطر هاى كرزى نميباشند.
ح ع

>>>   هرگاه یک حکومت و یا یک جریان فکری و سیاسی نتواند خود را ملی و و مدرن و با دموکراسی منطبق سازد، حتی اگر وابستگی خارجی و حزبی و یا گروهی هم نداشته باشد، عاقبت تبدیل به عمله و آلت دست و مزدوری بیمزد گشته و منافع حاکمان دیکتاتور و بیگانگان فرصت طلب و سوجوی را تاًمین می کند. طبق این اصول حتی اگر کل منابع نفتی و گازی و طلای ...، جهان را به طالبان و متحدین ضد آمریکایی و ضد امپریالیستی اش بدهند و بسپارند، بازهم کشورهای مسلمان مانند ایران و افغانستان به صلح و ثبات و رفاه و امنیت نرسیده و نخواهد رسید. زیرا عقل و منطق و و قانون و سیاسیتهای ملی و دموکراتیک است که اقتصاد را ساخته و هدایت و کنترل و به پیشرفت و ترقی می رساند و نه عقاید عقبمانده و ارتجاعی طالبانی. پیروز باد مردم افغانستان

>>>   من به این نظر شما که تیم ثبات یک تیم همه شمول از اقوام مختلف است مخالف هستم، عبدالله اشتباه بزرک کرد که قوم پشتون که ٦٣% نفوس این کشور را تشکیل میکند نادیده ګرفته اګر شما ادعا میکنید احدی است او اصلا پشتون نیست یک عرب است پس چطور شما ادعا میکنید یک تیم همه شمول است. اګر انتخابات را برنده هم میشود نمیتوانست حکومت بدون پشتون باشد. قابل ياد اوری است که 5% از پشتون ها در انتخابات اشتراک ده.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است