کمپاین دروغ خلیلزاد در کابل
خلیلزاد در مصاحبه ها به چشم مردم نگاه کرده دروغ می گوید. مثلا، گفته است که امارت اسلامی، خط سرخ امریکا و جهان است. ما می دانیم که در توافقنامه ایشان با طالبان، چنین خط سرخی به چشم نمی خورد 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۵    ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ کد خبر: 162640 منبع: پرینت

خلیلزاد یک کمپاین کوچک دروغ را در کابل به راه انداخته است. ایشان در چند روز گذشته، چندین مصاحبه اختصاصی با تلویزیون ها داشته و متاسفانه در این مصاحبه ها به چشم مردم نگاه کرده دروغ می گوید. مثلا، گفته است که امارت اسلامی، خط سرخ امریکا و جهان است. ما می دانیم که در توافقنامه ایشان با طالبان، چنین خط سرخی به چشم نمی خورد و در بند بند آن "امارت اسلامی افغانستان" به کار برده شده است.

ایشان می گویند که طالبان بر اساس این توافقنامه، متعهد به کاهش خشونت هستند. در هیچ کجای این توافقنامه، چنین چیزی نیامده است. جالب تر اما آن است که در توجیه بخش های پنهان و سری توافقنامه، ایشان ادعا می کنند که نگرانی های امنیتی وجود دارد. ایشان و ارتش امریکا، به طالبان اعتماد می کنند و با آنها جزییات عمل و موقعیت قطعات نظامی شان را شریک می سازند، اما با پارلمان افغانستان و بخش های گسترده از حکومت افغانستان و نیروهای ضد طالب نه.

دروغ های خلیلزاد وقتی آشکارتر می شود که شما یک سری به وبسایت طالبان بزنید. آنها به تازگی شماره جدید مجله حقیقت را چاپ کرده اند که ویژه نامه ای است برای امضای توافقنامه. در این ویژه نامه هرچه سخن رفته است از پیروزی است و اینکه جهاد تا احیای امارت اسلامی و یا ایجاد یک حکومت واقعا اسلامی در افغانستان ادامه خواهد یافت. حتی پیام های تبریکی از شخصیت های چندین کشور خارجی از جمله یکی از اعضای بلند پایه سابق القاعده (الموریتانی) را چاپ کرده اند.

تنها بر اساس گزارش هایی که طالبان دیروز در وبسایت الاماره نشر کرده اند، بیش از 60 تن از نیروهای امنیتی در بیش از 25 حمله در چندین ولایت کشور کشته شده اند. این گزارش ها اگر اغراق آمیز هم باشد، این واقعیت را اما به خوبی بیان می کند که جهاد طالبان با شدت تمام ادامه دارد.

طالبان به تازگی گزارش تصویری مفصلی از فراغت جنگجویان شان از یک دوره ای آموزشی در کمپی به نام عمر فاروق نشر کرده اند. این گزارش و تصاویر آن نشان می دهد که طالبان اهمیت زور را به خوبی می دانند، و فعلا دارند با آرامش و امنیت کامل، کیفیت، کمیت و ظرفیت جنگی نیروهای نظامی شان را افزایش می دهند.

سوالی که می توان پرسید این است که اکنون امریکایی ها پنهان از چشم دیگران، چه ارتباط نظامی، آموزشی و مالی با طالبان و جنگجویان شان دارند، چون فعلا هیچ گزارشی از تنش میان ارتش امریکا و طالبان به چشم نمی خورد. هرچند خلیلزاد چیزی در این مورد نمی گوید، اما شکی نیست که ارتش امریکا با طالبان و فرماندهان شان ارتباط دارند، لااقل برای هماهنگی و پرهیز از درگیری.

عبدالله وطندار


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   جهان ومردم دیگر امارت ( جهالت) را نمیخواهند

>>>   خلیل زاد جاسوس امریکا را از افغانستان اخراج کنید.

>>>   درود به شما عبدالله وطندار
تحت نام کمپاین دروغ خلیل زاد تحلیل خوبی کردید .
من علاوه میکنم اینکه دراصل مطابق اصول وقواعد بین المللی توافق صورت نگرفته وهرگونه پنهان کاری که شده زمینه ساز وخامت اوضاع آینده کشور منتج خواهند شد
ازهمه مهم تراینکه چیزکه درکاغذ است وچیزکه درعمل است کاملاًمتفاوت میباشد
واین خود تناقض جدی است که باید روی دیگر سکه را مطالعه کرد
مثلاً کاهیش خشونت یا افزایش خشونت ؟
جهاد با کفر یا همدستی با کفر؟
موارد زیادی است که روشنفکران گرامی اقدامات بنیادی را بخاطر مصونیت آینده نسل نوین افغانستان روی دست گیرند.
هرچند اینجانب مرا جع سازمان ملل صد درصد قابل اعتماد برای داوری عادلانه نمی بینم وسوالات زیادی وجود دارد که این مراجع در اختیار قدرت های بزرگ همچون امریکا- روسیه- اسرایل و..میباشد.
تشکر علی حسنی

>>>   دوستان اگر میتوانند در معرفی کردن چهره واقعی خلیلزاد در رسانه های اجتماعی کوتاهی نکنند. تا دولت ایالات متحده متوجه این موضوع شود.

>>>   برای مقابله با تاریکی وخیانت بزرگ خلیلزاد یک راه وجود دارد اتحاد مردم افغغانستانبه محوریت دکتر عبدالته وتمام.
اصف کابل

>>>   خلیل زاد فرشته نجات جان امریکایی ها شده است و بس. ۱۵ امریکایی که با خلیل زاد دو سال جلسه های صلح را به پیش بردن قصه های لیلی و مجنون نبود. قصه های جگر پر خون بود که چطور خود
را سلامت از افغانستان بکشند. دیگر دروغ های شما سیاسیون مزدور را امریکا نمیخرد. نه شما وارثین اصلی و صاحبان عزت و شرف و ناموس این خاک و وطن هستید بلکه شما مزدوران این خاک را امریکا نمیخرد و به گودال تاریخ سپرده میشوید. خوب شد که چهره اصلی تان معلوم شد. هم خود را فروختید و وطن را فروختید. مالکان اصلی میایند و شما ۳۰۰ نفر باید شرمنده و سر افگنده با بادار اصلی تان راهی وطن اثلی تان امریکا شوید. روز های تانرا شمار کنید. سال ۱۴۰۰ سال دین ایمان و غیرت افغانیت را بالباس اصلی اسلام به تن کنید و میکنید. انشاالله.

>>>   سلام
آقای وطندار مطلب خوبی بود

>>>   چهره اصلی خلیل زاد - غنی-کرزی - و غیره.... را هرکسی میفهمند ومیدانند اما کجاست قدرت ملغاکننده که آنها را ازقدرت ومعامله گری خارج سازد.
مرحله عمل هنوز دور است بعضی اوقات تیوری های نا هماهنگ ایرایه میشود مبنی بر عدالت- مساوات- مردم سالاری...
که هیچگاه این تیوری ها جنبه عمل به خود نگرفته تا زماینکه عمل به میدان نیاید تیوری کامل نیست .
پس موضوع گرفتن قدرت با محوریت لعابی گری مزهبی- سهم بندی- سمتی- رهبری پروری .... شکل نمی گیرد به اساس تعریف منافع ملی شکل میگیرد هرگاه کسی از منافع ملی سوال کنند جوابی داده نمی شود
منافع ملی برسه اصل استوار است
1انسان 2-جغرافیاو طبیعت 3 منابع. کدام یکی ازاین سه اصل در طول تاریخ افغانستان تعریف وبه مصونیت کامل بوده که ما حکومتی داشته باشیم؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است