دروازه دخول کرونا هرات، شفاخانه کرونا در جلال آباد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۵    ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ کد خبر: 162649 منبع: پرینت

دروازه دخول کرونا در هرات، ماسک کرونا در در دهان و بینی ارگی ها و اعمار شفاخانه برای تداوی کرونا در جلال آباد!

کرونا هم بدی دارد و هم خوبی، بدی کرونا در این است که ممکن کسی که به آن گرفتار می شود نه تنها بمیرد بلکه چندین نفر دیگر و ازجمله اقارب خود را نیز به ویروس کرونا آلوده نماید اما خوبی کرونا در این است که مانند ارگی ها تبعیض را نمی شناسد بدون درنظرداشت مقام اجتماعی، نژادی، دین، مذهب، بی‌خدایی و خداپرست دروازه هر یکی را که خواسته باشد دق الباب میکند و ترس گردن کلفت ها بیشتر از فقرا از گرفتاری به ویروس کرونا است.

البته ناداری و فقر که دامنگیر بیش از هفتاد فیصد مردم افغانستان است یک مشکل عمده در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می باشد که ارگی ها پروای آن را ندارند چون فساد ارگی ها یکی از عوامل عمده فقر میان مردم است و مردم توان تهیه ماسک و مایعات ضد کرونا را ندارند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرونا
هرات
نظرات بینندگان:

>>>   تا اوغان باشه بقیه را صبر است
مردم درگیر کرونا در هرات
اما کل اشرف نگران جان اوغان های جلال آباد است
این مغز گندیده و متعصب اول دنیا

>>>   اوغان است دیگه گیله نیست
این ها نمونه تعصب بارز و آشکاری این متعصب غدار است
اگر هرات به جای جلال اباد می بود تمام کشور را فدایش می کردند

>>>   خیلی ها بلا را تعبیر نادرست مینمایند ان را به معنی عذاب ومصیبت قلمداد مینمایند در حالی که بلا به معنی امتحان وازمایش است وهمچنین فتنه راتفسیر غلط میکنند وازان نفرت دارند در حالی که هردو به معنی ازمایش واحیانا تجربه امده است قران کریم میگوید ایا میدانید که هرکدام شما سال یک یا دومرتبه امتحان وتجربه میشوید ودر جای قران کریم< بلاء حسن> امتحان نیک ذکر نموده است بهر صورت درین چند دهه ای اخیر قدرت های بزرگ ظلم وجفارا به بنی نوع بشر به حد اعلای خود رسانیده تا توانستند مخلوقات خودرا اعم از انسان وانواع حیوانات به قتل رسانیدند وبه حیات انها خاتمه دادنداز جنگ جهانی اول ودوم وجنگ های صلیبی و...هر جفای را در حق انسانهای مظلوم سایر حیوانت تاتوانستند روا داشتند از استعمال هیچ نوع سلاح کشنده دریغ نورزیدند وبه چپاول وتاراج مال ملت های مستضعف کمال بی رحمی وشدت وغلظت را به کار بستند وچنین پنداشتند که ناله های خلق ستم دیده بجای نمی رسد وصبر وبردباری خدای مخلوقات انتها ندارد در حالی که گاهی صفات قهاریت وغضب الهی هم در باره ای تعدادی ازطغیان گران مورد پیدا مینماید وخیلی ها به امتحان وتنبیه توجه نمیکند وبخود نمی اید ازین رو مستوجب ومستحق عذابهای گوناگون میگردد که کرونا وسایر طاعونها ووبا ها ازان جمله محسوب میگردد وعذاب خداوندی وقتی می اید تنها ظالم ها را احتوا نمیکند عده ای ازبیگناه ها نیز مشمول ان میگرددچنانچه قران کریم صراحت دارد <والتقوا فتنة لا تصیبن الذین منکم خاصه>بترسید فتنه وعذاب خداوندی را چون نازل شود تنها ظالم های شما را نمیگیرد.

متاسفانه عده ای معنی توکل را هم غلط درک نموده اند در حالی که اسلام همانطوری که ظلم را مذمت میدارد قبول ظلم را هم نادرست خوانده است<لاتظلمون ولا تظلمون> اولی به فتح تا ودومی به ضم تا یعنی نه ظلم بکنید ونه ظلم را قبول نماید ودر برابر هر نوع زور گوی وجفا وعذاب وفتنه تدابیر لازیم واحتیاطی داشت باشید چنانچه اسلام به شستن دست ها ووضو نمودن وغسل کردن و رعایت نظافت وکالای پاک وحتی تقوا وپرهیز گاری روحی بی اندازه تاکید نموده است ومیگوید <ان الله یحب التوابین ویحب المتطهرین > خداوند توبه کنندگان وپاکیزه ها رادوست دارد و این همه به منزله ای وقایه وواکسین محسوب گردیده وتدابیر احتیاطی بحساب می اید اگر این احتیاط ها را به خرچ دهیم کرونا ودیگر امراض نمیتواند دروازه مسلمان وهر پاک وپاکیزه را دق الباب کند
تبنگچی

>>>   یک کمپنی آلمانی در تولید واکسین و داروی مقابله با ویروس کرونا پیشرفت‌هایی داشته و به نتایج خوبی رسیده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ علاقه زیادی دارد که این دارو را از آن خود کند.سایت "ولت ام زونتاگ" بر پایه منابع دولتی آلمان گزارش داده است رییس جمهوری امریکا تلاش می‌کند با عرضه مبالغی هنگفت به کارکنان کمپنی CureVac آنها را به امریکا بکشاند یا دست‌کم داروی در دست تولید را از آن کشور خود کند. او تکیه دارد که دارو باید "منحصرا در اختیار امریکا و فقط امریکا" باشد.یک سخنگوی وزارت صحت آلمان گفته است: «ما با کمپنی داروسازی CureVac در تماس نزدیک هستیم و علاقه زیادی داریم که اگر دارویی بر ضد ویروس کرونا تولید می‌شود، در آلمان و سرتاسر اروپا نیز قابل استفاده باشد.» به گزارش مزبور، دولت آلمان نیز به نوبه خود تلاش می‌کند به داروی مزبور دسترسی پیدا کند.
ر

>>>   غنی و بی بی گل هردو مبتلا به کرونا هستند و نمی خواهند که همگانی شود.
رحیمی و دو نفر اعضای دفترش هم مصاب شده اند.
مرکز فحشا حالا شده مرکز کرونا.

>>>   سالهاست همینگونه شده است یک دانشگاه بنام ساینس و تکنالوجی در هرات بود انرا از هرات به جلال اباد انتقال دادند.
به صدها پروژه که حق دیگر ولایتهابود در طول 18 سال به جلال ننگرهار و لغمان داده شده است.
ریس شورای امنیت،ریس سنا،ریس ستره محکمه،لوی سارنوال،ریس شورای علماء،بانکها،وزارت مالیه بطور تقریبابطور کامل،مراکز تجارتی همه در اختیار مردم ننگرهار و لغمان قرار دارد و هریک اینها شناختی کارد پاکستانی نیز دارند.بسیاری مقامات این دو ولایت سه الی چهار و پنج وظیفه نیز دارند.قاسم حلیمی یک فاشیت که سابقه طالبی و برای شبکه های استخباراتی کشورهای همسایه فعالیت دارد هفت وظیفه دارد که مربوط ولایت لوگر میباشد، متاسفانه مردم بیچاره ما به اینگونه مظالم قربانی می شوند.شعارهای و برنامه تلویزونی که نفاق های ملی را دامن میزند همچنان از ولایت ننگرهار میباشد (شمشاد و ژوندون).
ولی احساس کارته نو کابل

>>>   هر کس جان خود را دوست دارد و نمی خواهد بمیرد باید در پهلوی غنی یهودی نشسته هر روز همرایش باشد زیرا این یهودی را هر گز نه کرونا بالایش تاثیر دارد ونه کدام مرض دیگر

>>>   مرض در هرات
شفاخانه در ننگرهار
به این میگویند که
درد در سر مرحم در پا

>>>   لعنت بر قوم پرستان کثیف و نژادپرست .
که به جای دروازه کروناهرات به فکر جلال اباد پشتون نشین هستند

>>>   dpa
ترامپ می خواهد شرکت دوا يا داروسازى آلمان را که در حال ساختن واکسن عليه آفت "قران" يا تاج را به ایالات متحده فریب دهد.
کرون يا قران و يا "کرونا" Corona (زبان يونانى هرودوت) "تاج" (قران ) معنى مى دهد.
در مسابقه واکسن علیه ویروس تاج ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ تلاش مى کند که برنده به خريد و انتقال شرکت آزمایشگاهی داروسازى (CureVac) آلمانی را در شهر دانشگاهى توبينگن (Tübingen ) برای آمریکا شود. دولت فدرال آلمانی در تلاش است تا با این امر مقابله کند.

آلمان و آمریكا برای یك شركت Tübingen كه مشغول تهیه واكسن بر علیه ویروس تاج است ، در حال رقابت هستند. وزارت بهداشت فدرال گزارشی از سوی "ولت ام سوننتاگ" را تأیید كرد كه دولت آمریكا در تلاش است تا شركت CureVac مستقر در Tübingen را بگيرد.

همچنین در این مقاله از وزارت بهداشت نقل شده است که دولت آلمان می خواهد واکسن در آلمان و اروپا تهیه شود. از سوی دیگر ، براساس این گزارش ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در تلاش است دانشمندان آلمانی را با کمک های مالی بالا به آمریکا جلب کند یا این دارو را منحصر برای کشورش تأمین کند.

دیتمار هوپ ( Dietmar Hopp) خواست امريکا را روشن رد كرد
بحران تاج می تواند یک تست استرس برای سال انتخابات باشد. رئیس جمهور آمریکا تحت فشار ، اقدامی را انجام می دهد که انتقاداتی را برای وی به همراه دارد.

ويروس تاج چالش هاي عمده اي را براي جمعيت دنيا به وجود مي آورد.
رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ می خواهد یک واکسن تاج ممکن از یک شرکت آلمانی به طور انحصاری برای ایالات متحده آمریکا تأمین کند.
اين انحصار طلبى دونالد ترامپ رد شد.

شرکت بیوتکنولوژی Tübingen CureVac واکسن احتمالی تاج را به ایالات متحده آمریکا نخواهد فروخت. این شرکتی که در آن بنیانگذار SAP و پشتیبانی هوفنهایم از سال 1899 ، دیتمار هوپ و بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس سهيم هستند ، در حال حاضر درمورد واکسیناسیون احتمالی علیه Covid-19 به همراه موسسه فدرال پاول ارلیچ تحقیق می کنند.

دیتمار هوپ مالک اصلی و 80 درصد CureVac را در اختیار دارد. وی صریحاً قرارداد انحصاری با آمریكا را رد كرد: "من به همان اندازه متعهد هستم كه از همه در برابر عفونت ها محافظت كنم و معالجه بهتر و معالجه بیماران در سرتاسر جهان را انجام دهم و در بهترین حالت ، بتوانم زیرساخت ها و مشاغل نوآورانه پایدار در آلمان را درمان كنم. برای ایجاد ، "او عصر یکشنبه ، به نقل از روزنامه انترنيتى "ولت. دى" " welt.de". گفت اگر ما امیدواریم که به زودی بتوانیم واکسن موثری بر علیه ویروس تاج ایجاد کنیم ، این فرد (منظور رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ ) باید نه تنها در سطح منطقه بلکه در همبستگی در سرتاسر جهان به دستیابی ، محافظت و کمک به آن کمک کند."
بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس چندان دل خوش از روساى جمهورى آمريکا ندارد اين مرد که اولين ثروتمندترين شخصيت دنيا بود شرکت اش را دولت امريکا فدرالى کرد به زبان حاکمان پشتون "تجزيه و تقسيم" کرد.
دولت امريکا شوربختانه "افغان" را در ستان فدرالى "تجزيه و تقسيم" چرا?
اين دولت در ماهيت و حقيقت و واقعيت "تجزيه و تقسيم" است و به زور و زر فقط در صورت متحد است.
تعريف الجبرى افغان (بخوان تحريف) در "قانون اساسى" ( قانون بُنى پشتون حاکمان) که افغان به کى ها تحميل شده اند.
حاکمان پشتون برويد به پختونخواه!

>>>   کرونا رفتنی است و شفاخانه ماندنی.
تا تکمیل شفاخانه خاطرات یورش کرونا هم از یاد ها فراموش خواهد شد مگر فاشیسم در فکر نهادینه کردن محرومیت برای مناطق غیر خودی است.
هرات والی بی کفایت فاشیست را مانند کرونا از خود براند در غیر آن هدف فاشیسم احیای پشتونیزم در هرات است.

>>>   رژیم آمریکا، متهم اصلی ایجاد و انتشار کرونا و حمله بیولوژیکی با کرونا به چین و ایران است؛ چنانکه کارشناسان زیست شناسی چین و روسیه و برخی دیگر کشورها این فرضیه را مطرح کردند.
آیا کاخ سفید به این اتهامات پاسخ خواهد داد؟

>>>   ‏کرونا در هرات پیدا می شود، تست کرونا در کابل گرفته می شود و شفاخانه کرونا در ننگرهار ساخته می شود!

>>>   ویروس تعصب بیشتر از کرونا در این کشور قربانی میگیرد
نمونه بارز آن شفاخانه ساختن این متعصبین فاشیست است
تا اداره این کشور دست متعصبین است این کشور به هیچ جای نمیرسد و روی خوش بختی را هرگز نخواهد دید
در تمام راس امور همه اوغان فاشیست متعصب و روانی است
از اشرف روانی تا مینه پال که از چهره نحس شان روانی بودن شان هویدایت

>>>   خدایا به آبروی مقربان درگاهت و به آبروی پیامبرانت یا اوغو را آدم کن و اگر قابل آدم شدن نیستند به کلی ریشه اش را از افغانستان بکن و مانند قوم لوط دفن خاک کن یا الله!!
مسعود از هرات

>>>   ده د کجا درختا دکجا ،

>>>   مشکل نیست ما بمیریم فقط اوغان ها برای تخمی زنده باشند
این هم از صلح و عدالت اوغانی غنی
سرور ملک از هرات

>>>   ازخاطر شفاخانه را در ننگرهار جور کردند که هوای جلال آباد گرم است درجه حرارت در زمستان هم از 30 درجه پایان نمیاید و ویروس کرونا هم در حرارت بالا مقاومت کرده نمیتواند مریض مصاب به کرونا در جلال آباد بزودی صحت یاب میشود

>>>   بعد میگویند چرا اینقدر میگویید پشتونیزم و اوغانیزم
بفرما آقایان که فریاد افغانیتتان گوش مردم را کر کرده است مشکل در کجاست نیاز فوری به دارو و درمان در هرات است کمک ها سمت و سوی دیار پشتونستان است! خوب اگر انصاف و وجدان دارید جواب دهید.
آیا این پشتون پرستی نیست؟!
حامد از هرات

>>>   اوغان باشی زنده میمانی
اوغان نباشی مرده میشی
یا در جلال آباد باشین
یا در لوگر و لغمان
یا هم قندهار
اگر می خواهید زنده بمانید از هر جایی که اوغان نیست فرار کنید که کمک نمیشود
کمک فقط برای اوغان هاست و بس

>>>   چی بخاهید یا نخاهید
اوغان باید حمایت شود
چون ارکان ارگ اوغان است
اگر می خواهید که تعصب را نسبت مردم از ارگی ها بدانید
کافی است فقط اخبار عزل و نصب اراکین دولتی و توزیع کمک به ولایات را دنبال کنید
در مناطق اوغان پروجه ها افتتاح می شود
اما در مناطق غیر اوغان فقط وعده روی کاغذ می ماند
ننگ تاریخ بر این متعصبین غرب دیده نکتایی پوش
اگر می خاهید که بمیرید خاموش بمانید
اگر می خاهید نجات پیدا کنید قیام کنید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است