نظامی استرالیایی: در افغانستان مرتکب کشتار شده‌ایم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۵    ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ کد خبر: 162662 منبع: پرینت

یک نظامی سابق استرالیایی از بخش کماندوهای ویژه ارتش این کشور می گوید شاهد قتل و کشتار از سوی دیگر سربازان استرالیایی در افغانستان بوده است.
به گزارش یورو نیوز، عضو پیشین نیروی هوایی استرالیا به تلویزیون دولتی این کشور گفت که شاهد بوده که همرزمانش شهروندان بی سلاح افغان را هدف گرفته‌اند. این نظامی سابق استرالیایی درگزارشی مستند با عنوان «کشتار محرمانه» که از برنامه «چهارگوشه» پخش شد، گفت: «شما نمی توانید مردم غیرمسلح را بکشید و نام آن را قتل نگذارید.» به گفته او «بسیاری از این نظامیان اگر دادگاهی تشکیل شود به زندان خواهند رفت.»

یکی از این دسته اتهام ها به کشته شدن یک روحانی به همراه پسرش در سال ۲۰۱۲ میلادی بر می گردد. این روحانی در جریان حمله هوایی اسکادران دوم نیروی هوایی استرالیا کشته شد. به گفته این نظامی سابق این حمله که در ۳۱ اوت سال ۲۰۱۲ بوقوع پیوست یک قتل آشکار بوده است. تحقیقات وزارت دفاع استرالیا بعدها نشان داد که هیچ عمل «غیرقانونی» از سوی نظامیان این کشور سر نزده است.

دکتر فیل شیلتن به وب سایت خبری «نیشن» گفته است که تحقیقات وزارت دفاع در خصوص این «جنایات» کاملا بیهوده بوده است. به گفته او «مثل این می ماند که پلیسی را بفرستید تا روی جرایم پلیسی» تحقیق کند. آقای شیلتون می گوید: «خوب است که برخی افراد در داخل ارتش استرالیا حاضر به صحبت کردن هستند، اما اگر قرار باشد هر کسی که در این باره صحبت می کند با اراده وزارت دفاع، به دادگاه برود بیتردید کسی در این باره حرفی نخواهد زد.»

در ماه اکتبر، ارگان عالی حقوق بشر افغانستان گفت که یک کشاورز افغان و پسرش در روستایی در ولایت ارزگان در حالی که خواب بودند مورد حمله نیروهای استرالیایی قرارگرفته و کشته شدند. هم چنین مشخص شده است که در همان سال ۲۰۱۰ نیروهای استرالیایی پنج غیرنظامی که در مقابل پایگاه استرالیا در افغانستان دست به اعتراض زده بودند را کشته اند. ناتو پیش تر این ادعا را رد کرده است.

گروه دیدبان حقوق بشر هم گزارش هایی منتشرکرده است مبنی براینکه نیروهای استرالیایی بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳، بیشتر برای نمایش اقتدار خود شهروندان بی سلاح افغان در ولایت ارزگان را به قتل رسانده اند. دیده بان حقوق بشر از دولت استرالیا خواسته تا هرچه سریعتر دادگاه های ویژه جنایت جنگی برای نظامیان متهم بر پا کند.

نظامیان خارجی در افغانستان، در دو دهه اخیر مصونیت مطلق قضایی داشته اند و با وجود اتهامات فراوان، دستگاه قضایی افغانستان و محاکم محلی نمی توانند آنها را مورد پیگرد قانونی قرار دهند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامی استرالیایی
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اگر سفیر هایتان در تحلیف های دو گانه اشتراک کرده باشد جرم انجام مشکلی ندارد.محاکم جرائم جنگی هم صرف برای قومندانکا است .آنهم در وقت ضرورت .
وای وای بیداری

>>>   جنگ از طرف کشور ها براه انداخته میشود.
برای جنگ بودجه اختصاص داده میشود.
ازین بودجه رهبران سیاسی و نظامی خورد و برد دارند و با کمپنی های سلاح سازی و تدارکاتی و غیره قرارداد ها می بندند و ازین قراردادی ها رشوت و سهم میگیرند.
سربازان به جبهه جنگ فرستاده میشوند و بخاطر نشان دادن از طریق وسایل ارتباط جمعی به مردم که جنگ جریان دارد و ما دروغ نمیگوییم،یک سلسله جنگ ها براه انداخته میشوند.
بخاط قناعت اذهان عامه این جنگ ها باید تلفات نظامی داشته باشند،تا مردم بدانند که ایم جنگ واقعی است.
در اثر این تلفات جنگی،یک تعداد سربازان دیگر که اقارب شان و یا دوستان شان را در جنگ از دست میدهند،زیر احساسات می آیند و بدون آن که درک کنند که مقصر اصلی جنگ کیست و با دوستان شان را چه کسی کشته است،هربیگناهی که در دم شان آمد.بالایش تیر اندازی میکنند و میکشند.
بعضی ها نیز بخاطر ساعت تیری و نشان دادن جرأت و شهامت شان این کار را میکنند.
بعضی ها نیز شرط میزنند و بعضی ها نیز نشان خویش را پخته میکنند.
بنأ دلایل گوناگون میتواند در عقب چنین قتل ها وجود داشته باشد

>>>   خوبست! بکشید بکشید تا نفس تان آرام گردد.

>>>   هر کشور های کفری به نوبت خود آمدن در افغانستان و مسلمان را کشتند به خا طر ۵ صد نفر که در طول ۱۸ سال به خا طر قدرت و دالر ها نشسته اند

>>>   کار خوبی کردند

>>>   مظالم و تعذيب هاي بي نظير چندين دهه و ريختن و ريختاندن خون مظلومان جهان در سر تا سر عالم تنها بجرم مسلماني نزد خالق جهان و حافظ اسلام بي جواب نخواهد ماند، و همين كروناي جهاني عذاب خداوند است بر سر همه، بالاي ظالم بخاطر ظلمش و بالاي عوام الناس بخاطر سكوت و بي تفاوتي شان و بخاطر عمل نكردن بدين خدا و أوامرش . قدرت و عذاب خدا بسيار سخت است ، در مقابل يك ويروس همه جهان بزانو شده ، سوپر پاور هاي جهان بخدا رجوع ميكنند و ميخواهند مردم شان به عبادت گاه ها رفته دعا نمايند، همه جهان به ركود اجتماعي، اقتصادي ، قلت مواد اوليه و احتكار آن و به يك خاموشي و ترس عجيب مواجه شده اند. ما مسلمانها بايد از موقع استفاده نموده به درگاه خداوند توبه نموده تا گناهان ما را معاف نموده و از همه مصائب مادي و معنوي دنيا و آخرت ما را بفضل و كرمش نگهدارد، و دشمنان اسلام را مغلوب نمايد.

>>>   اشرار طالب بیشتر از همه مردم بی گناه را می کشند طفل ده ساله رابه دار میزنند، اگر این مزدوران پاکستان جنگ را جاری نسازند چرا عملیات صورت گیر وچرا بمبارد شود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است