ترسی که کرونا در جهان خلق کرده است
واکسین کرونا به بازار خواهد آمد. عده ای پول دار و اکثریت بی پول خواهند شد. ولی ابرمالکان حرص و آز در قصرها از مصیبت های تغییرات اقلیمی که آمدنی است و کشنده تر از ویروس کرونا است، در امان نخواهند بود 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۳    ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ کد خبر: 162672 منبع: پرینت

درباره ویروس کرونا حرف ها بسیار است. ملایان آن را شلاق خدا نعریف می کنند که بر کافران و ظالمان و گناهکارانی که در زمین فساد می کنند نازل شده است. اهل تحقیق و علت یابی کرونا را زمینی درنظر دارند که دستان پرقدرت در عقب آن است. واقعیت هرچه هست ویروس کرونا جهان بشر را سخت تکان داده است و ترس را در دل ها چنان خلق کرده است که مردمان در هر کشوری در حالیکه ماسک بربینی و دهان دارند و دستان شان پوشیده به دستکش است از نزدیک شدن با همدیگر و دست دادن می ترسند.

ترامپ رییس جمهور آمریکا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلستان، ماکرون رییس جمهور فرانسه و رهبران ایتالیا، اسپانیا و همچنان رهبران ایران همه و همه حالت اضطراری و قرنطینه شدن مردم در خانه های شان را اعلام کرده اند.
در امریکا 4500 تن به ویروس کرونا دجار شده اند که 71 نفر جان شان را از دست داده اند. ماکرون رییس جمهور فرانسه حالت اضطاری در فرانسه را جنگی تعریف کرد. از مردم آن کشور خواست که در خانه های شان تا دو هفته باقی بمانند. فرانسه بسوی قرنطین شدن ملی می رود. مرزها با آلمان و بلجیم برای مدتی بسته می شود. مرکل نیز حالت اضطراری در کشور اعلام کرده است. درایتالیا تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز4500 نفر گذشته است. ایران تعداد قربانیان ویروس کرونا در آن کشور را 14991 تن اعلام کرد و امکان مذهبی از جمله حرم امام رضا را مسدودکرده است.

در افغانستان نیز ویروس کرونا در هفت ولایت خود را نشان داده است. دولت غنی در غم جان چوکی ریاست جمهوری مردم افغانستان را به حال خودشان گذاشته هزاران مهاجر افغانستانی مقیم ایران در گرماگرم حمله ویروس کرونا به شهر مذهبی قم و سپس به سایر استان های آنکشور، به افغانستان برگشته اند. دولت هیچ بودجه و تدبیر و پلان محافظتی بهداشتی و شفاخانه و جایگاه های قرنطینه ندارد.

ملایان از جمله شیخ الحدیث ملانیازی گلون و رگ شمشیر تکفیر علیه فقه ها و ملایان که گفته اند که در اوضاع و احوال که تماس دستجمعی مردم سبب انتشار بیشتر ویروس می شود، مسلمانان نماز را در خانه های شان بخوانند و از تجمع جماعت خوداری کنند، کشیده است و فتوا داده است که حکم شرعی نماز در پنج وقت جماعت در مسجد است.
ملا نیازی با گفتن این مرگ و زندگی بدست خدا است چهره شرعی تاب داده و به ادای نماز جماعت امر کرده است. ملانیازی مانند سایر ملایان کرونا را چوب بی صدای خدا بر سر کافران و ظالمان و گناهکاران بی نماز غرق فساد تعریف می کند و باز روایت می آورد. ملانیازی با شعار مرگ و زندگی از جانب خداست و بی اراده خدا برگ از شاخه درخت به زمین فرود نمی آید، روحیه الله توکلی و گوسفندی ساختن مردم به فرمان خدا را در اذهان مردم بی خبر از دین و شریعت ساده خدا تازه می سازد و به آب به آسیاب حکومت غنی میریزد که مردم را بی پناه و بی دوا در میدان خواست خدا رها کرده است.

وزارت صحت افغانستان تجارب صحی جهانی در مبارزه با کرونا را به شهروندان افغانستان انتقال می دهد که خود شان را وقایه کنند. اما آن وزارت قادر به هیچ کمک دیگر برای مردم افغانستان نیست. ماسک و مواد شستشوی صحی در بازار افغانستان به قیمت هفت قات از سوی مافیای انحصاری بالای مردم بفروش می رسد. مردم پول دار از ترس این که روزی دکان های فروش مواد ارتزاقی بسته نشود و گرسنه نمانند به بازارها هجوم آورده اند. صاحبان کالاها خوارکی و مصرفی ضمن احتکار مواد مورد ضرورت مردم قیمت ها را به طور صعودی بالا برده اند. دولت و ملایان نظاره می کنند.

ملایان از نشانه های قیامت که کرونا یکی از آن است سخن می گویند و از دوزخ که در هفت طبقه در شعله های شعله می زند که در انتظاز کافران و گناهکاران و بی نمازان، دنیا طلبان اهل موسیقی و تصویرکشی و شراب بی قراری می کنند. ملایان تصویر از خدای شکنجه گر در ذهن دارند که از شکنجه و عذاب کافران که ابدی در آتش هفت طبقه دوزخ همراه با شیطان ابدی می سوزند و همچنان از آویزان کردن مسلمانان گناهکار اعم از مرد و زن از پا و یا زبان و گوش و سینه ها برای هزاران سال تا پاک شود گناه های شان، کیف در مقام انتقام گیری می برد. در ته نشین ذهنیت ملایان و اکثریت مردم فریب خورده عوام، خدای پادشاه مقتدر است که مهلت می دهد به بندگان تا خوب گناه و خطا کنند و سرکشی در همنشینی شیطان، باز انتقام می گیرد از نافرمانان و جون در آتش دوزخ بسوزند از یک پوست خدا پوست دیگر می آورد پوست سر پوست تا بسوزند گناهکاران و عذاب بکشند و درمانده و بیچاره و بی کس شوند افتاده به سجده.

تصوری که ملایان مدرسی از خدا و قیامت دارند برداشت فهم و تصور انسانی عقل ناقص خودشان است که خطا کار هست نه تصویر واقعی از قیامت و خدایی که قیامت را خلق کرده است. در این تصویر آنچه ناپدید از کله های ملایان رحمت خدا است. تصور عذاب های آنچنانی که ملایان به حدیث می آورند خدا را از مقام رحمت به زیر می کشند و به خدای انتقام گیر مثل خود انسان فکر می کنند.

در هرصورت، ترس از ویروس کرونا جهانی شده است. افریقا، آسیا، امریکا، اروپا، استرالیا و کانادا و بخش های دیگر از جهان بوسیله دشمن نامرئی که به چشم دیده نمی شود تهدید می گردد. اثرات منفی ناشی از یک چنین وضعیت جهانی که روزبروز شدیدتر می شود، بر اقتصاد جهانی اثرات ناگوار وارد خواهد کرد. بازار امریکا ده درصد سقوط کرده است. وضعیت اقتصادی اروپا نیز در چرخه سقوط است. رهبران چین با تدابیر شدید بهداشتی و قرنطینه کردن میلیون ها نفر در خانه ها رساندن کمک بهداشتی و غذایی به آن مردمان توانست انتشار کرونا را مهار کند و جان میلیون ها چینایی را از خطر مرگ نجات بدهند. اثرات منفی کرونا بر بازار اقتصاد جهانی خیلی شکننده است. کرونا می تواند انبارهای موادغذایی و کالایی را آلوده کند. بحران غذا جهانی و هرج و مرج برای بقا در کشمکش هار رقم بزند.

البته، تاریخ بشر با مصیبت های طبیعی و امراض عجین شده است. جهان بدون آفات نبوده است. اما سرمایه داری که جهان را به انبار کالاهای گوناگون مصرف و تولید تبدیل کرده است در طول حرص به ثروت با روحیه منفعت جویانه حد اکثر استفاده از طبیعت را در دستور کار قرار داده است و با قطع جنگلات و استفاده از سوخت ارزان فسیلی که گازهای گلخانه ای زهری تولید می کنند و همچنان با آزمایشات هسته ای زیر دریایی و بمباران های هوایی در مناطق پیرامونی برای غارت ثروت خلق های جهان، سبب گرم شدن جو زمین گردیده که یخچال های قطب شمال انترکتیکا به سرعت غیر باور کردنی آب می شوند که خطر طوفان های بحری را در مناطق ساحلی در یک ساحه وسیع می آورد و همزمان در بخشی از قاره ها مثل افریقا و بخش های استرالیا و آسیا خشک و لامزروع خواهد شد.
استفین هاواکینگ هشدار داده بود که بهره برداری بی رویه از منابع طبیعی و قطع جنگلات و سوخت و فُسیل گاز گلخانه ساز اقلیم جهانی را دستخوش تغییرات می سازد که نسل بشر را بسوی نابودی می برد.
واکسین کرونا به بازار خواهد آمد. عده ای پول دار و اکثریت بی پول خواهند شد. ولی ابرمالکان حرص و آز در قصرها از مصیبت های تغییرات اقلیمی که آمدنی است و کشنده تر از ویروس کرونا است، در امان نخواهند بود.

محمد صدیقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرونا
جهان
نظرات بینندگان:

>>>   از پیدایش کره زمین چهار و نیم ملیارد سال میشود.اما از بمیان آمدن یخ های قطبی روی زمین،چند میلیون سال میشود.
در دوران داینا سور ها در روی زمین،حدود شصت و پنج میلیون سال پیش.در روی زمین قطعاً یخ وجود نداشت و آکسبجن هوا به اندازه کافی و زیاد تر از امروز وجود داشت که دیناسور ها آنقدر میخوردند و میموشیدند و هوا تنفس میکردند که ثزن هرکدام شان به صد ها کیلو میرسید و به بلندی چهار متر و طول ده تا بیست متر بودند.

>>>   تو یک ضد دین ولامذهبی که این طور بادین به مبارزه بر خواسته ای خداوند هدایتت کند تو هیچ تاثیری برای معنویت وخدا باوری قائل نیستی.

>>>   بالآخـره جهان اسلام ودر راس عربستان سعودی توانست بشریت را ازین آفت نجات دهد !!!
یک منبع موثق که نخواست به نسبت حساسیت موضوع از نامش یاد آوری شود گفت: علمای جید عربسیتان سعودی داروی شفابخش کرونا را کشف کردند ، اما منبع حاضرذ نشد بگوید که ازاین دارو عربستان برای کشورهای غیر اسلامی هم صادرخواهد کرد ویا اینکه جواز صدور انحصاری آنرا بر ای ترامپ خواهد داد ؟منبع گفت: علما تائید کردند که نوشیدن ادرار شتــر روزانه سه مراتبه باعث دفع کرونا میشوددرین مورد علما اختلاف نظرذندارند ومتفق الرای هستند،
ر

>>>   ترسم که نمیری ز کرونا و کرولا
لیکن تو بمیری ز غم و ناله و هم آه
کم ناله بکن از غم نا آمده ای دوست
تدبیر بسی خوب از این ناله بی جا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است