خلیلزاد پس از بازگشت از قطر با عبدالله دیدار کرد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۵    ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ کد خبر: 162673 منبع: پرینت

برخی از هوادران عبدالله عبدالله می‌گویند که زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان پس از سفرش به دوحه به کابل برگشته‌ و با عبدالله عبدالله دیدار کرده‌است.
به گزارش طلوع، بربنیاد اطلاعات افراد نزدیک به آقای عبدالله، رسیدگی به تنش‌های سیاسی و نیز چگونگی آغاز گفتگوهای صلح محورهای گفتگوهای خلیلزاد و عبدالله عبدالله بوده‌اند.

در این میان یکی از سخنگویان آقای عبدالله می‌گوید که تاهنوز راه حلی برای رسیدگی به اختلاف‌ها میان عبدالله و اشرف غنی بوجود نیامده‌است.
فریدون خوزون، یکی از سخنگویان عبدالله عبدالله گفت:‌ «برای ما یک حکومت ممثل از اراده مردم افغانستان و از رای پاک و بایومتریک شده مردم اساس محاسبه است.»

غلام حسین ناصری عضو مجلس نمایندگان بیان داشت:‌ «آقای خلیلزاد می‌رود مثل شیطان‌ها پیش یکی یک حرف می‌زند پیش دیگری هم حرف دیگری می‌زند.»
اما شماری دیگر از سیاست گران کشور نقش امریکا را برای حل اختلاف‌ها میان اشرف غنی و عبدالله مهم میدانند.
عرفان الله عرفان، از نزدیکان رییس‌جمهور و عضو مجلس نمایندگان اظهار داشت:‌ «فشارهای امریکا اگر بیشتر و جدی تر شود و نتیجه خواهد داد.»

ارگ در اینباره چیزی نمی‌گوید اما کمیسیون حقوق بشر با ابراز نگرانی از ادامه این اختلاف می‌گوید، اگر رهبران سیاسی کشور اختلاف‌های شان را کنار نگذارند، ممکن دست آوردهای دو دهه اخیر ازمیان بروند.
نعیم نظری، معاون کمیسیون حقوق بشر افغانستان بیان داشت:‌ «اگر رهبران حکومت برای رفع این بحران بزرگ سیاسی توجه جدی نداشته باشند ارزش‌های افغانستان و دستاوردهای های نظام افغانستان با چالش جدی روبرو خواهد شد.»

در این میان رییس و شماری از اعضای مجلس نمایندگان از ایجاد یک هیات برای پا درمیانی برای حل این اختلاف‌ها سخن می‌زنند و می‌گویند هرگاه این اختلاف‌ها حل نشوند، روند صلح با چالش جدی روبرو خواهد شد.
میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان بیان داشت:‌ «۳۴ نماینده از ۳۴ ولایت به شمول هیات اداری انتخاب شود و مشکلات سیاسی بوجود آمده را با یک طرح میانجیگری وارد میدان شویم.»

اختلاف‌ها میان ارگ و سپیدار پس از آن بالا گرفتند که کمیسیون انتخابات محمد اشرف غنی را پیروز انتخابات اعلام کرد، اما عبدالله عبدالله آن را نپذیرفت و خودش را پیروز گفت. نه روز پیش آقایان عبدالله و اشرف غنی برای ریاست جمهوری سوگند یاد کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خلیلزاد
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   اگر مردم با من موافق باشد باید یک شخص سومی مسلمان داری تحصلات عالی و بی طرف ریس جمهور شود تا افغانستان از این بدبختی نجات یابد در غیر ان باز هم اگر این دو نفر با هم جور شوند مانند ۵سال گذشته بد بختی بوجود می آید

>>>   خليلزاد اصلش لغماني است ، كاري كند كه شيطان متعجب شود، خصوصاً بعد از نوشيدن آب دست خانم يهودش فعلاً استاد ابليس است.

>>>   هیچ ضرورتی به بحث ومذاکزره نیست صرف همان چند شغبه رابرای عبدالله واگذارند تا روزانه آمده منحیث رئیس جمهور خیالی بکارش ادامه دهد وافغانستان را آباد سازد!!!
ر

>>>   مردمممممممممممممممممممم
یکی آمده و نیمه شب خانه را دزدیده و با پشتاره گیر آمده.
حال دزد مدعی است که صاحب خانه مجرم است چون نیمه شب که وقت خواب است نه خوابیده.
و صاحب خانه خواهان به دست آوردن مال خود و به محاکمه کشیدن دزد است.
در این میان جامعه جهانی که اهداف خود را دارد و برای دزدی های کلان خود از مهارت دزد محلی میخواهد استفاده کند خواهان حل و فصل شدن قضیه به نفع دزد است و مردم که از مشروعیت یافتن دزدی و مصوونیت دزد می ترسند که امنیت زندگی شان به خطر بیفتد خواهان محاکمه دزد هستند و شورای ملی خواهان میانجیگری.
تنها کرونا میتواند قضیه را حل کند و تازه برای حل قضیه داخل قلعه دزد شده و شاه دزد را احاطه کرده است.
شاه خانم دزد هم تب دارد و سرفه پی هم میکند.

>>>   خیلی ها از جمله امریکاونماینده هایش در افغانستان مشکلات پیدا شده از تقلبات انتخاباتی را ساده می انگارندوان را مناقشه ای سیاسی قلمداد میکنند ونابخردان گروپ عبدالله هم به این اصطلاح اشغالگران ودسیسه سازان بین المللی صحه میگذارند وراستی قبول میکنند که گویا درینجا اختلافات سیاسی است در حالی که موضوع اصلی تقلب در انتخابات ونصب مهره غیرمرغوب ملت به کرسی غلامی خارجیان میباشد گرچه راستش این است که درکشور ما استقلال وازادی ودموکراسی رخت بسته وکسی اراده واختیار تعیین وانتخاب را ندارداز دموکراسی صرف اسمش باقی مانده وحقوق بشر وازادی بیان صوری وشکلی است مارا در چهار دیواری کشوری بنام افغانستان محبوس نموده هرچه دلشان شد وهرکه را خواستند می اورند وهرکه را اراده نمودند به قتل می رسانند واز صحنه حذف میدارند گرچه این عمل نا شایست را در همه جا خصوصا در کشور های اسلامی مرعی الاجرامیدارند ودر جا های که اجنت هاشان دلخوا وفق مرام نیست خود داخل اقدام میشوند کشور ها وملت ها محکوم محض گردیده هرچه بیرونی ها ارده نمایند ان میشود وانهای که این سیستم را قبول ندارند باید محاصره ای اقتصادی وتحریم شوند وازسوی سازمان های خود ساخته ای شان مجازات گردند گزاف نگفته ایم که اگر بجای غین عین را هم بیاورندنماینده ای واقعی ملت عزیز نبوده بجای این که به کشور وملت خدمت نماید دربست در گرو خارجی ها خواهد بود وهیچ درد ملت عزیز مارا دوا نخواهد کرداوخطرناک تر از غین است زیرا برای این که خوش خدمتی نموده باشد وتوجه ای ارباب را بهتر جلب نماید در غلامی ودنباله روی دست غین را از پشت خواهد بست واگر اورا هم بیا ورند می اورند ووارداتی خواهد بود چنانچه در دوره چند ماموریتش در گذشته اقای عبدالله به اثبات رسانیده که بیش تر از هر کسی دیگر به اجانب خدمتگذار بوده است دولت ربانی را او سقوط داد وکرزی نماینده ای خارجی ها را اوبالای مرحوم مارشال فهیم قبولاند وادارات دولتی را از گروه مقاومت او خالی نمودو... انها مارا در بین چند نوکر ومزدور مخیر ساخته اند تایکی را انتخاب نمایم وبه این هم بسنده نمیکنند وهرکه را خود در نظر دارند اورا نصب مینمایند ازین رو مشکلات سیاسی ما تا استقلال واقعی کشور لاینحل باقی خواهد ماند ودرین نزدیکی ها این ملت غیور وازادمنش روی استراحت و تنفس نفس ارام را نخواهد دید انا لله وانا الیه راجعون
ولایت خان از کاپیسا

>>>   این پادرمیانی ها این کشور و مردم را چند مرتبه برباد داد، پادرمیانی بین نادر غدار و امیر حبیب الله کلکانی سرامیر را از تنش گرفت چه تضمینی وجود دارد که یک نظام انسانی و مردمی را پادرمیانان به وجود میآورند این پادرمیانی ها در نهایت طرف عبدالله را به خویشتن داری و تمکین به غنی دعوت میکنند که خود یک جغای بزرگ برملت است این پادرمیانی ها از طرف نماینده وزارت خارجه امریکا خلیلزاد جریان دارد که باید غنی در رآس قرارگیرد، بگذارید طرح قبول کردن بایومتریک همه معضله ها را حل میکند که یک طرح ملی است چون ملت رای داده و باید بداند رایش کجا است. به نظر من این آقایان باید بدانند که این بی عداتی در انتخابات شورای ملی پر تقلب نتیجه رابه ابتذال کشاند و مرتکبین آن ترو خشک درگوشه زندان اند و نا کارا ترین ها داخل پارلمان شدند که مردم خود شاهد اند، اکنون از همان نتیجه ابتذال صدا بلند میشود که پادرمیانی صورت گیرد چه بازی جالبی را این محترمان به راه انداخته اند باید گذاشت حق به حقدار برسد و حق و عدالت برجای خود قرارگیرد ، اگراینبارهم بی عدالتی صورت گیرد و پادرمیانان داخل بازی شوند این پروسه به بیراهه کشانده میشود و دوباره بی عدالتی در کشور حکمفرما میگردد که اکثریت مردم را اسیر ابدی میسازد چون دولت ملی شکل نمیگیرد و یک دولت استبدادی مطلقهٔ شدید متعصب اساس گذاری میشود. واین پایان جنگ نیست جز تشدید بحران و جنگ دوامدار تا گوچه به کوچه در شهرها، این هائیکه باز تلاش دارند تقلب پیروز شود خود برآمده از تقلب اند و با تیم متقلب دریک خط روانند، اینجا بر مردم است که مانع این بازی های احمقانه یکعده مزدبگیر حرفه ئي گردند.
خارکش

>>>   جناب خليلزاد را يا مجور ساختن و يا حالا درك كرد كه طرف مقابل طالب نه غنى بلكه ملت است. نميشود با غنى و چهل دزدش حكومت كرد و نميشود تنها طالب را سردار ساخت. زيرا غنى قوم پشتون را دشمن تمام اقوام ساكن كشور كردند و ...
ح ع

>>>   باييد يك شخص سومي رييس جمهور شود. بهترين گرينه احمد ضيا مسعود است.

>>>   حالا که امریکا را پوست کردید. تمام پولهای او را بادروغهای شاخدار تان خلاص کردیدو مردم تباه و امریکا را به گودال بد بختی و شکست پرتاب کردید. و از شما مزدوران خود فروخته خود رو گردان شده و شما را تا به دادگاه طالبان نسپارد هیچ جایی نمیرود. ضرور نیست حالا خود را مدافع وطن و اسلام و مردم قلمداد کنید. زود شما باید بمیرید و زیر زمین بروید. شما پول وطنفروشی و اسلام فروشی تانرا گرفتید. دیگر بس تان است. ورنه از هر زیر سنگ بیرون اورده میشوید. ما شمارل هرگز فراموش نمیکنیم. دوستم خلیلی عبدالله محقق و دیکران، شما از کشته شده گان کم نیستید و دور هم نیستید..
وسلام یخ شکن

>>>   خليلزاد بعد از تسليمي حكومت به طالب و اشتراك در قسم خوري اشرف غني نزد افغانها بي ارزش و دو پيسه شده كسي بالايش حساب نميكند و او را قومگرايي ميدانند ازينرو احتمال زياد وجود دارد كه امريكا به جاي او كدام تاجك را معرفي كند تا حرفش نزد تاجكها قابل قبول باشد.

>>>   جمله فاشیستان پشتون یک طرف
ملت و پشتون عاقل یک طرف


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است