یورش گروهی مهاجران از پاکستان به کشور
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۷    ۱۳۹۹/۱/۲۰ کد خبر: 162943 منبع: پرینت

هزاران مهاجر که برای هفته‎‌ها در آنسوی گذرگاه تورخم گیرمانده بودند، بر این گذرگاه یورش بردند و وارد کشور شوند.
طلوع گزارش داد: شماری ازاین بازگشت کنندگان می‌گویند که هزاران افغان دیگر همچنان در آنسوی گذرگاه انتظار وارد شدن به کشور را دارند و نیاز است تا مهلت سه روزه برای گشایش موقت گذرگاۀ تورخم، تمدید شود.

پاکستان گذرگاۀ تورخم و چمن را برای سه روز باز کرد. این گذرگاه‌ها از بهر شیوع ویروس کرونا برای یک ماه، بسته بود.
یک شهروند برگشته از پاکستان می‌گوید: ما در پاکستان در مشکلات بودیم، بسیاری از کسانی که گیرمانده اند، مریض هستند و صدها تن دیگر هنوز انتظار می کشند که وارد کشور شوند. باید زمان باز بودند این راه تمدید شود.

یورش گروهی این مهاجران و آزمایش نشدن آنان در برابر ویروس کرونا نگرانی‎ها را از گُسترش ویروس کرونا درکشور بیشتر ساخته است.
شاه‎محمود میاخیل، والی ننگرهار در اینباره می‌گوید: از تمام افغان‎ها می‎خواهیم که برای ما هم و برای خودشان مشکل ایجاد نکنید، انتظار بکشید که بررسی صحی شوید و برای زنان، مریضان و مردان، جاه‌های جداگانه، آماده شده‌است.

بسیاری از کسانی که در پاکستان گیرمانده‌اند، بیماران و پایوازان آنان هستند.
درکنار تورخم ازگذرگاۀ سپین بولدک نیز هزاران مهاجر وارد کشور شدند.
هرچند شماری از رسانه‌های پاکستانی ازبسته شدن دوبارۀ گذرگاه سپین بولدک گزارش دادند.
این رسانه‌ها از زبان مقام‌های پاکستانی گزارش داده اند که علت بسته شدن دوباره این گذرگاه این بوده‌است که مقام‌های افغان خواستار اجازه دادن به پاکستانی هایی شده‌اند که در خاک افغانستان، گیرمانده‌اند، اما مقام‌های افغان دراین باره تاکنون چیزی نگفته‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
مرز
نظرات بینندگان:

>>>   دولت پاکستان برای دولت افغانستان میگوید:
تو که پانزده نفر قوماندانان سرگرده طالبان را رها نمی کنی،اینه کن برایت هزاران قوماندان دیگر طالبان را میفرستم.ببینم که چه میکنی؟
حالا نوبت دولت افغانستان است که سرحد اسلام قلعه را باز کند و هزاران نفر از لشکر فاطمیون را از ایران به افغانستان بخواهد و به جان طالبان بغرستد تا پاکستان بفهمد که یک نان چند فتیر میشود!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است