ترامپ بودجه سازمان بهداشت جهانی را تعلیق کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۱۲    ۱۳۹۹/۱/۲۷ کد خبر: 163045 منبع: پرینت

رییس جمهور امریکا اعلام کرد به دلیل قصور سازمان بهداشت جهانی در مقابله با بحران ویروس کرونا، کمک مالی آمریکا به این نهاد بین المللی را تعلیق می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رییس جمهوز آمریکا در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید تاکید کرد که سازمان بهداشت جهانی در واکنش به شیوع ویروس کرونا در انجام «وظیفه اصلی خود» ناکام بوده است.
رییس جمهوری آمریکا این سازمان وابسته سازمان ملل را متهم کرد که «حقیقت» را درباره آنچه که در مرکز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در چین روی داده را بیان نکرد.

بر این اساس، ترامپ بار دیگر با حمله به سازمان بهداشت جهانی گفت: ما در حال بررسی نقش این سازمان در پنهانکاری و سوء مدیریت شیوع ویروس کرونا در جهان هستیم.
وی تاکید کرد: انتشار این ویروس در جهان از ابتدا می‌توانست کنترل شود. سازمان بهداشت جهانی اطلاعات نادرست چین درباره این ویروس را ترویج کرد. این سازمان در عمل به وظایف اصلی خود شکست خورده است.
رییس جمهوری آمریکا گفت که سازمان بهداشت جهانی اطلاعات نادرست در خصوص ویروس کرونا منتشر کرده و با اقدام آمریکا در ممنوعیت ورود مسافران از چین مخالفت کرد.

سازمان بهداشت جهانی یک روز پس از محدودیت های اعمال شده توسط رییس جمهوری آمریکا در خصوص ورود افراد از چین به امریکا گفته بود، ممنوعیت سفر گسترده که بر تجارت و مسافرت های بین‌المللی اثر می گذارد برای مقابله با ویروس کرونا ضروری نیست.
رییس جمهور آمریکا در سخنانی درباره شرایط کشور در مقابله با ویروس کرونا گفت: ما با تمام توان در حال مبارزه با این ویروس هستیم. فرمانداران اجازه دارند طبق شرایطی که در هر ایالت وجود دارد درباره از سرگیری دوباره فعالیت‌های اقتصادی تصمیم گیری کنند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
سازمان بهداشت
نظرات بینندگان:

>>>   کاش دونالد ترامپ یکروز با یک دستور قاطع امر خروج نظامیان امریکایی را از افغانستان بدهد... تا ما افغانستانی ها شیوه ای دفاع از خود را بیاموزیم و منتظر ان نباشیم تا یک فرد یا کشور بیگانه دست ما را گرفته و به ما راه رفتن و زندگی کردن را بیاموزد====


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است