همایون: حقانی مستحق تر از دوستم در مارشالی است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۰    ۱۳۹۹/۲/۳۰ کد خبر: 163454 منبع: پرینت

همایون همایون معاون سابق مجلس نمایندگان و از نمایندگان پیشین مردم خوست در مجلس، به توافق غنی و عبدالله و دادن رتبه مارشالی به دوستم، مخالفت کرد.
او در صفحه فیسبوکش نوشته که او در مقابل غنی و عبدالله «از همایون همایون به همایون طالب» تبدیل شده است.

همایون طرفدار عبدالله بوده و گفته بود که عبدالله برنده انتخابات و رییس جمهور آینده کشور است و نباید به طرح تقسیم قدرت با غنی تن دهد.
او همچنین مخالف اعطای رتبه مارشالی به عبدالرشید دوستم نیز بود و از این کار انتقاد کرده بود و گفته که حقانی نسبت به دوستم در به دست آوردن رتبه مارشالی مستحق‌تر است؛ چون به گفته او در برابر اشغال جنگیده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
همایون
دوستم
مارشال
نظرات بینندگان:

>>>   همایون از اول طالب بوده است. زیاد است در بدنه دولت و مجلس که یا طالب هستند و یا داعش. فقط اختلاف شان بر سر استخوان است.

>>>   راست گفته.دوستم یک لواط گربیش نیست

>>>   این دزد زمین های وزارت دفاع را ببینید حقانی را که جنرال حمید گل میگفت: ( متن سوگند می خورم که حقانی پاکستانی تر از من است ) را با دوستم که مدافع وطن ومردم است مقایسه میکند ، درد این جاهل از جای دیگر است ، این خصوصیت زبونی تعدادی مردم است وقتی از قدرت افتادند همه چیز رازیر پامیکنند وبرای رسیدن دوباره به قدرت آنقدر سبکسر میشوند کهحتی فرعون رابجای موسی قرار میدهند
جنایتکار ترین گروه ترورستی همه علالم میدانند که شبکه حقانی است ، اما این همایون کمیشن کار فراموش کرده
ر

>>>   مردمان سست عنصر با این حرفها می خواهد خودرا گرانتی کند واز آی اس آی کریدت بگیرد

>>>   salam.
هما یون،قبلا هم طالب بود.حال خودرا علنی ساخت.مگر در حصه دوستم حقیقت را بیان میکند.
باید یاد آورشوم که فهیم ،ودوستم در یک کته گوری قرار داشته غاصب و جنایتکار اند دوستم هم مثل فهیم مستحق مارشالی اند.چرا که شهر خربوزه است.
باشنده شاه شهید.

>>>   همايون همايون حالا براي خود يك دكان ايسكريم فروشي ايجاد كو. كه هم از زاغ ماندي وهم از رزاق . تا كه ...درجهان است مفلس در نميماند.
ب. م از كابل

>>>   به ای وطن روی آرامی را کسی نخواهد دید این قسم مشکلات که تصورش را هم نکنی روبه رو میشوی
لعنت خدا به کسانیکه به این وطن و اسلام خیانت میکنند زنده باد کسانیکه به این وطن و اسلام خدمت میکنند از هر طیف و طبقه که هستند مهم نیست
ناصر شهاب
هرات

>>>   مارشال صاحب دوستم در سطح افغانستان ومنطقه کلانترین مجاهد است ، برایش باید لقب قهرمان ملی هم داده شود

>>>   ههههه جالب ،بزن به فرق هم دیگه و انون مدال الکی رو

>>>   حقانی را پاکستان و طالبان مارشال کنند.

>>>   یک ترورست پاکستانی رابا یک جنرال قهرمان مقایسه میکند ، دوستم باعث افتخار همه مردم افغانستان است بجز ترورستان وپاکستانی ها

>>>   به حاست که دوستم نسبت به حقانی در آدک کشی و ویرانی افغانستان دست بالائی دارد و از ینکه پشتون هم است باید فوق مارشال رتبه داشته باشد . در مغز همایون با این موضع گیری خائنانه ذره ای از شرم هم وجود ندارد

>>>   گذارش نامه :
لابد یاد ما نرفته است زمانی که دوستم را از منصب رسمی معاونت اول ریاست جمهوری، از افغانستان راندند و طیارۀ او را اجازۀ نشست به خاک خودش ندادند. مدتی بعد، سیلاب دوستمی ها و مردم شمال، خیابان ها، شاهراه ها و مراکزحکومتی را در نوردید و درکمتر از 20 روز، کلیت بدنه شمال دریک قدمی افلاج و سقوط بود. دوستم به زور مردم خود به کابل آورده شد و قوای ناتو نظاره می کرد.
چنین قیام مقتدر بدون خون ریزی فقط درمحور کاریزمای مارشال دوستم می توانست شکل بگیرد. ورنه، چه کسی فراموش کرده است سالیانی نه چندان دور را که هستی شادروان احمد شاه مسعود درمجلس خارجی ها و داخلی ها به مزایده رفت و سریال ترورهای مرتبط با آن روی دست گرفته شد و کسی از جا نجنید.

ابتداء جنرال داوود داوود در ملاء عام از زنده گی ساقط گشت، زبان ها درکام شاه فیل های کابل نشین قفل بود؛ مولانای سید خیل، آن دیوار ستبر دفاع از لانه «شیرپنجشیر» انفجار داده شد؛ همه «کلان ها!» درسطح ارگ و صدارت ووزارت دفاع و کل مجموعه «مجاهدین» شهادت او را «تبریک!!» گفتند. رهبر نیم قرنه جهاد ومقاومت – استاد برهان الدین ربانی- به نام صلح از صحنه برداشته شد؛ آب از آب تکان نخورد. ازمارشال تا جنرال و وزیرنعره کشیدند:
رضای خدا بود!
مارشال دوستم! افغانستان درحال از دست رفتن است. تو مارشال سلاطین پول و فراعنه های مقام و قهرمان چاپلوسان نیستی؛ آنان را نادیده انگار که تو مارشال بی پناهان هستی. ده ها هزارازین بی پناهان دررزمگاه های نجات، تحت فرمان تو به خاک غلتیده اند.
شمشیرآبدار درمعارک برای بقای افغانستان به گردش آر؛ آینده را کسی نمی داند؛ اما همه به آینده خیره مانده اند

>>>   این دو شخص به خاطر چوکی از هر چیز خود می گذرد و اصلا چشم به پول های دالر کشور های خارجی دوخته اند

>>>   همایون طالب میتواند که به انس حقانی رتبه مارشال بدهد، ضرورت به این همه داد و فغان نیست.

>>>   همی حقانی چیکار کرده اگر کسی معلومات دارد ارایه کند ما هم بفهمیم حتما آدم مهم است که ما خبر نداریم؟؟؟
هراتی

>>>   همو بیادر راس میگه : برای حکانی آی اس آی رتبه مارشالی بدهد

>>>   همایون همایونی طالب ...در این جای شک نیست که جناب شما طالب هستید. در این هم جای شک نیست که جلال الدین حقانی یک قوماندان مشهور و یک جنگجوی سرسپرده در راه و عقیده اش بود. این شخص خدمات بزرگی را در راه تخریب شاهراه ها تخریب مکاتب کشتن افراد روشنفکر سر زدن سرباز و افسران اردوی جمهوری دموکراتیک افغانستان بم گذاری ها و تنظیم و اعمال تروریستی برای مقامات پاکستانی انجام داده است این است تعریف حقانی ...
اقای همایون .. امروز جناب شما و فرزندان تان اقارب تان از برکت پولهای باد اورده ای امریکا و خون هزاران سرباز مظفر این کشور بر مسند قدرت تکیه زده و از امکانات عالی زندگی بر خوردار هستید . افراد چون شما کور و متعصب هستید. اگر در تفویض رتبه مارشالی به اقای دوستم که موصوف به ان ضرورت هم ندارد مخالفت دارید میتوانستید یک قوماندان واقعا وطنپرست جنوبی وال را که در راه حفظ ناموس خودت و مجموع این خطه از دستبرد های جهادی های دزد خدمات فراموش نا شدنی را انجام داده باشد معرفی کنید.
تا جاییکه من تجربه دارم دوستم تمام عمرش را بر ضد نوکران ای اس ای و سعودی ها و ایرانی ها جنگیده است.دوستم طی ده سال حاکمیت جمهوری دموکراتیک افغانستان در سخت ترین جبهات جنگ حضور داشت و حضور او موفقیت صد فیصد دولت وقت و کنونی و شکست اشرار را تضمین میکرد. اگر به این نو.شته ها باور ندارید به کتاب جنرال محمد یوسف پاکستانی که مولف کتاب {تلک خرس} مراجعه فرمایید . در این کتاب تمام اوصاف شما اشرار از کلبدین تا ربانی از یونس خالص تا اسحاق گیلانی فلسطینی تعریف گردیده است. اقای دوستم جبهات زیاد جنگ را در برابر دشمنان سوگند خورده ای وطن فتح کرده است. و سمت شمال را قبل از ورود اشرار در افغانستان به یک منطقه ای امن مبدل ساخته بود . ولایات بلخ و جوزجان را به ماسکو کوچک تبدیل کرده بود که حالا عکس قضیه است.این دستاورد های نظامی او بود. از خصوصیات شخصی موصوف اختلافات وی با ایشچی و دگر اتهامات وارده بر وی من دفاعیه ای ندارم و این کار دولت و مراجع قضایی و شخص خودش میباشد .
اقای همایون همایونی طالب ؟ شخصیت شما مشکوک به نظر میرسد و شاید هم شما یکی از اعضای ستون پنجم در نفس دولت کنونی باشید ...
فخر اهنگر

>>>   خسرو حمیدی از هرات
جناب همایون همایون
زمانیکه داکتر نجیب مخفیانه همرای عاطف و رفیع و گلاب زوی و منگل در پاره چنار همرای گلبدیدن دیدار کردن و خواستار تسلیمی کابل به حکمتیار شدن و چندین هزار افراد حکمتیار را داخل کابل اوردن کسیکه همه پلان هایش شان را دفع کرد همین دوستم بود.
زمانیکه جنرال ملک همرای یازنه های پنجابی ایت مزار راتسلیم طالب کرد همین مرد جنگید و دشت های شمال را از مرده طالب پرساخت.
باز که مسعود را کشتن همین مرد بود داخل مزار شد و مردار ساخت هزار ها یازنه پنجابی ته
باز اتمر یازنه ایت مشاور شد چندین پلان سو قصد سرش کرد فایده نکردو
دوستم مسعود مستحق اصلی مارشالی بودن و هستن
شما برادر های پشتون کجا وجدان دارید گناه تان نیست روز نکتایی و شب لنگی
طبعاباید ازورده شده باشید
اما تشویش نکنید سه صد سال تاریخ تان نظر به پته خزانه تان نشان داده چقدر معامله گر هستین
یاد روز های داغ تابستان بخیر که در سازمان پیشاهنکان سورد زیبا
گرم شله گرم شله ره زمزمه میکردی
سپاس

>>>   دوستم مارشال شد
تنبان همایون مردار شد

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است