همه نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج نمی شوند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۱    ۱۳۹۹/۳/۹ کد خبر: 163570 منبع: پرینت

مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا می‌گوید که خروج هشت‌هزار سرباز امریکایی از افغانستان تا ماه نوامبر سال جاری میلادی و پیش از برگزاری انتخابات در امریکا، تنها یک گزینه است، اما «گزینه بسیار قوی نیست.»
به گزارش طلوع، پیش از این گزارش شده بود که امریکا این شمار سربازانش را تا پیش از ماه نومبر سال روان میلادی از افغانستان بیرون می‌کند.
وزیر دفاع امریکا اما گفت که قرار است نیروهای امریکایی در افغانستان به تا ۸۶۰۰ کاهش یابند.

او افزود: «این ثابت شده‌است که ما به همان سرعتی که ترجیح می‌دهیم حرکت نکنیم.»
او در پاسخ به این‌که آیا خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در شش ماه آینده ممکن است، گفت: «من جدول زمانیی را مشخص نمی‌کنم. جدول زمانی ما داریم که به ماه می سال آینده تنظیم شده‌است اما این جدول زمانی بربنیاد پیشرفت چیزهای مشخص شده، فرض شده‌است.»

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا روز چهار شنبه گفت که او می‌خواهند نیروهای امریکایی را از افغانستان برگرداند. او گفت که امریکا در افغانستان مسؤولیت پولیس را به‌عهده گرفته‌اند و اکنون زمان آن است که این مسؤولیت را خود افغان‌ها به عهده بگیرند.

پیش از این، رسانه‌های امریکایی گزارش داده بودند که ترمپ در یک نشست خبری در کاخ سفید گفته‌است که او می‌خواهد تمامی نیروهای امریکایی را از افغانستان بیرون کند.
خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، آتش‌بس و رهایی زندانیان طالبان و حکومت افغانستان از موارد اصلی در توافق صلح امریکا با طالبان است که در دهم ماه حوت سال گذشته در قطر امضا شد.
بربنیاد گزارش‌ها ایالات متحده امریکا در حدود ۱۳هزار سرباز در افغانستان دارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   شـرو فساد درامور صلح هم کارشکنی میکنند:
سید اسحاق گیلانی، رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان به طلوع نیوز گفته است: "رخصتی‌های پی هم و تقرر اشخاص- چون هرکدام خواهان مقام بلندتر است - به همین خاطر ممکن است همین هم یک مقدار برای‌شان مشکل تمام شده باشد تا که همه را قانع بسازند و کرسی‌ها تقسیم شوند".
ستار مراد، عضو رهبری جمعیت اسلامی نیز به طلوع نیوز گفته، که این جریان سیاسی خود اعضایش را برای عضویت در شورای عالی مصالحه ملی معرفی می‌کند و تصمیم آنان وابسته به عبدالله نیست: "شورای رهبری جمعیت نظریات خود را دارد، داکتر عبدالله نظرات خود را دارد؛ اما نظرات شورای رهبری جمعیت به هیچ قیمت زیر تاثیر تصمیم‌های داکتر عبدالله نمی‌رود".

>>>   هرچه زور تر خارج شوند بهتر است.
درست بعد از خروج پاکستان سگ های خود را به جان ملت افغانستان رها میکند و ملت هم سگ کشی را آغاز میکند و در نهایت همه سگ ها مردار خواهد شد و جامعه جهانی هم روی سیاه و خجالت زده خواهد شد.
ما مردم افغانستان سنگ هایی هستیم که قیمتی ترین کرستال های دنیا در برخورد با ما می شکنند مگر ما بد بختانه سنگ باقی میمانیم.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است